Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

KishRobert je napisao(la):
DUSAN je napisao(la):
molim vas da mi neko odgovori, moze i na privatnu poruku, koje su dimenzije bala sa detelinom-senom, okvirne dimenzije mi trebaju ?
gledajuci sa cela:
visina-sirina-duzina
45-45-80
u cm izrazeno.
to su ti neke srednje "vrednosti" jer sve to zavisi od tipa i velicine prese koja presuje balu!
I mene je slična stvar interesovala iz više razloga. Evo šta sam ja saznao. Kod manjih balirki standard je 35 visina , 45 šitina a dužina do 70-100 za te težine u zavisnosti od toga koliko je nabijena(čvrsta) bala. Prve dve mere su fiksne a dužina se reguliše po potrebi tako da možeš da tražiš dužinu koja ti odgovara. Srenje balirke 45X45....i tako dalje a ima i međumera...xaxa
Post je spojen: [time]1296639222[/time]
_________________________________________________
vla je napisao(la):
0.5e bala je vršena detelina i to male bale 9-10 kg, a letos bila na njivi 0.2-0.3 e

Ako ovo dobro razumem to je lucerkina slama ?
5.5 din za kg slame je mnogo čini mi se?
:sta:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

mnogo ti je da platis 55din za balu slame?
ili te ja nisam dobro razumeo?
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

to je verovatno vrsena detelina da bi se uzelo seme od nje a u prevodu to su samo stapovi bez lisca i to stoka slabo jede, cak je bolja slama od zita jos ako ima malo trave nego ta detelina.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

cujem da kod nas prodaju i za 100din. balu ::lose::
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

gagi je napisao(la):
cujem da kod nas prodaju i za 100din. balu ::lose::
Tako je.
Dobro si obavesten,ja vidim da roba slabo ide,a mart se blizi,nova ce uskoro.A vi koji drzite skuplju cenu,tesko da cete dobiti i to.
Razumem ja vas,al cinjenicno stanje je drugo.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

ko je tebe spomeno uopste,si ti jedini sto prodajes detelinu ja sam moju da za 120 a bale se razlikuju malo. nisam primetio da sam napiso da si ti znam da sam video kod tebe 120
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Ja sam kupio 2 ture po nekih 250 bala 150din/bala sa dostavom i istovarom bale preko 15kg jako lepa detelina.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Jeste.Kod nas je otprilike 100-150 eura jutro na godinu.Ako imaš svu svoju mehanizaciju možda bi ti se i isplatilo ako je baš dobra detelina a ako sve moraš platiti mislim da je jeftinije da kupiš gotove bale. :cao:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Komsija je uzeo u Vitojevcima 3 ha za 300 eura ali je on posejao lucerku, a u Platicevu je uzeo isto 3 ha ali posejana lucerka (3 godina) ali ne znam koliko je platio. Ja idem da mu baliram, pa cu da pogledam i sebi jedno 3-4 ha ako budem mogao da nadjem da i ja posejem lucerku na jesen
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Baća Novice javiću ti kada čujem šta ima u ponudi deteline na godinu.Ima ako hoćeš u Petrovčiću i Karlovčiću?
 
Ja sam se juče raspitivao za cene. Mala bala 140 din u Srbobranu.Pretpostavljam da je u Banatu jeftinije.
Javiće se valjda neko ko zna više.
 
Nazad
Vrh