Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Precvetala je i u caurama se nalazi buduci "rod" deteline!
 
Meni,pre par dana,dovezli preko 600 bala deteline,poreklom negde iz Banata,inace odlicnog kvaliteta i tezine po ceni od 150 dinara po bali.Kad vas slusam mislim da mi jos i jeftino dodje ovakav kvalitet.Inace put nije zanemarljiv,sobzirom da se nalazim na 15 km od Leskovca.
 
ja sam detelinu u mom selu platio pre par dana 115 i odlicna je, inace traze ljudi od 100 za losu do 150 za dobru.
 
Meni ovde kazu ovi nasi spekulanti koji dovoze detelinu iz banata pre svega,da je ne mozes naci ispod 160 din.A boljeg kvaliteta i veca cena.E sad,da li hoce da nas malo dernu ili je takvo cinjenicno stanje,zaista ne znam.
 
Hvala druze,spekulantska posla,uvek bi duplo da zarade.Ali sta ces kad ste mi daleko a svog prevoza nemam,te moram da se oslanjam na njih.
 
Uvek mozes dobiti jeftinije ako uzimas vecu kolicinu. Meni su trazili 120 ako cu da biram, a 110 ako cu da uzmem sve ( za biranjem nije bilo potrebe jer mu je sva detelina dobra, samo je meni to bilo puno) kad smo natovarili obracunao mi je po 115 i bacio jos par bala iz senare. Jeste da nema deteline, ali nema ni stoke, da je pojede, nazalost.
 
Koliko kilograma ima jedna bala sveže deteline? Da li je to neka standardna veličina, ili odokativna metoda u zavisnosti od mašine?
 
Odokativna metoda ,težina zavisi od vlage, vlažna tek pokošena detelina ti je zapremina x 0,3 ili 0,4 ne mogu se baš setiti podatka ali potrudiću se da ga nađem.
 
pre pet dana prodao 1000 bala po 160,njihov utovar sto mi dodje kao da su otisle po 170. jeftino sam dao,prodaju se i po 200!
 
Nazad
Vrh