Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

trebale su mi pare tog dana

---------- Poruka napisana u 20:11 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

u mom kraju je uvek visa cena
 
Trenutna cena deteline :seno 160,mesano 180 ,cista lucerka 200din.Ja sada nemam i svaki dan me neko zove da pita da li ima i koliko ja a kada sam imao niko je nije trazio.

Koliko kilograma ima jedna bala sveže deteline? Da li je to neka standardna veličina, ili odokativna metoda u zavisnosti od mašine?
Svrza detalina se ne balira.Suva bala deteline(zavisi od prese)moze da bude teska od8 do 20 kg.
 
@panta 142 sto rece Rale onaj ko mora. Uglavnom se kupovalo po nekoliko bala, valjda su to ovi sto drze kunice i koze. Ne verujem da nekom ko drzi krave, vrsi posao 6-7 bala. Ne znam da li je sve zajedno prodato 100 komada.
 
kila lucerke proslogodisnja ili ovogodisnja malo pokisla ali dobra 15 din kila a ovogodisnja 18 din tako je bilo kad sam ja pitao meni se cini da je dignuta cena sad, u pitanju su rol bale.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 20 dana(pisao sam, ima na prethodnoj strani), placao balu od 13-14 kg 150, sto je ko 11din kg. Da sam znao, da sam pazario jos, sad bih mogao dobro da ih preprodam. :)
 
@Pocerina.Tesko da ce biti dogodine za prodaju,razorao sam 5kj, a posejao 2kj. jesenas ali mi bas i nije nesto nikla a i planiram da malo povecam stocni fond.Ako te zanima lucerka imam par proverenih ljudi koje mogu da ti preporucim kada dodje vreme.
 
Uzeo sam neku zemlju u arendu ima nesto jace od jednog jutra, razorao sam i na prolece cu lucerku,pa me interesuje ta prva godina ako sve bude kako treba,koliko bi trebao da imam otkosa a i bala na toj povrsini? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh