Kočnice na traktorima

Taj fazon, hvala, a kako stoji kad je otvorena, kako kad je zatvorena, jel kao što opisah?
 
Nisam siguran, ali ako ti valja taj priključak ("šapa") neće ti curiti vazduh ni ako je otvorena slavina.
 
OK, hvala puno, proveriću da li šišti na proleće, mislim da bih do sad čuo ili primetio...
 
oktopod, sve slavine koje se proizvode fabricki ( standardizovane ) 1. kada je otvorena rucica se nalazi u polozaju poravnatom sa crevom ili cev, a ako je rucica zakrenuta 90 stepeni naspram creva ili cevi onda je uvek zatvorena ! to je problem kod imt 539 jer cesto ljudi zatvore ventil i onda kod dizanja hidraulika dolazi do odlamanja rucice ventila
 
E dobro si mi rekao, mislio sam da je tako jer je logično pa sam hteo da ga zatvorim za svaki slučaj, sad je gurnuto kažem ti ka traktoru ali samo pod 15 stepeni dalje ne može, tako da je blago zatvoren, ali neka ga tako onda :ppozdrav:
 
Kapiram, samo ću da proverim da ne izlazi slučajno na proleće, mada koliko ja znam taj ventil nikad nismo ni koristili...
Koji onda ventil ja da tražim, sad mi nije jasno, mislio sam da je to ovaj...
 
ako gubis vazduh ne mora biti samo na ventil ali to ti je lako videti, kad ugasis traktor cujes gde se cuje vazduh i tu popravljaj
 
Ma ne gubim vazduh, imam problem sa kočnicama pa me uputiše na taj ventil, pročitaj malo unazad da se ne ponavljam opširno je :)
Vazduh jedino oće da izlazi na samoj boci na onom ventiliću kad ugasim traktor, ali samo donekle izgubi pa onda drži na nekom pritisku dosta dugo...
 
pratim ja od pocetka i prvo sam se nadovezao na savet koji ti je dao zoran u vezi ventila. jer ako me pamcenje sluzi ti si napisao da "sisti" ali nije ni bitno, a izmedju ostalog bilo je i zasto je jedna kocnica tvrdja od druge. pa posto je poznato da su tu mehanicke kocnice i u transportu moras ih imati spojene ! ( ako nisu moze doci do zabacivanja traktora pri kocenju cak i prevrtanja a ne tako retko zna i noga da se zaglavi izmedju dve pedale ) e sad konkretno: podigni zadnje tockove na dizalicu,spoji pedale kocnice , prebaci onu malu polugicu kojom se blokira i stisni da ostane na trecem zubu. onda ces videti sa unutrasnje strane ( na glavcinama ) proreze koji su zatvoreni limicima. njih pomeri u stranu ispod ces videti jedan nazubljeni tockic. njega ces pokrevuti srafcigerom. polako ga okreci dok tocak ne zakoci. to isto uradi i sa druge strane. kad posle toga stisnes kocnicu mora da bude jednaka i po visini i po tvrdoci, a ako ti ipak bude zabacivalo traktor onda ti je propala obloga na pakni ili je samo vremenom otvrdla pa ne koci. i jos da dodam iako sam bio opsiran, kocnice razdvajas samo ako zelis da okreces traktor u mestu ako nosis utovarivac ili sl.
 
Dobro objasnjeno :D sa malom ispravkom: Prorezi za stelovanje su na anker ploci. :ppozdrav:
 
Hvala puno narode, ostaje samo da dođe proleće pa da probam to sve :cool:

Za šištanje nisam ni siguran, mislim da dok držim kočnicu da šišti odnekud znači beži mi vazduh verovatno...da ne nagađamo dalje, pokupio sam dovoljno informacija pa vam javljam na proleć :D
 
dicki je napisao(la):
Dobro objasnjeno :D sa malom ispravkom: Prorezi za stelovanje su na anker ploci. :ppozdrav:

Bravooo :bravo: Dicki da nisi ti ovde kao prevodilac ljudi bi se još bolje sporazumeli :haha:
 
Golub je napisao(la):
Nije vam baš u potpunosti tačna dijagnoza.
Prilikom kočenja ne trljaju se ravnomerno gurtne na oba dva točka. Imaš sa unutrašnje strane zadnjeg točka na metalni deo mali prorez koi je pokriven poklopcem skloniga uguraj šravciger unutra gde imaš zubčanik i moraš to okretati ili levo ili desno dabi taj točak u vezi kočenja razlabavio ili poboljšao kočenje. Prosto zar ne.
Sta covek da uradi da
nasteluje kocnice po ovom uputstvu :sta: mozda ceo dan da okrece levo - desno, sledeci dan da
razmislja gde je pogresio, a treci dan da ode po majstora.
''Mnogi ljudi ne znaju sta misle, dok ne cuju sta govore'' :ppozdrav:
 
Neznam šta nam se dešava, kinezi u radnjama nas razumu, samo se mi nerazumemo u jednoj državi.
 
pozdrav svim forumasima.Trebao bih raditi kocnice na traktorima imt 5106 i zetoru 7011.Interesuje me ako neko moze da mi pomogne u vezi delova za kocnice imt5106 gde se moze naci i po kojoj ceni za zetora sam nasao ali je problem naci majstora koji bi to odradio.Ako neko zna majstore koji popravljaju kocnice na traktorima a u blizini su panceva ili bi dosli u pancevo mnogo bi mi znacilo.Pozdrav
 
treptaj, cisto sumnjam da u pancevu nema neko ko radi remont kocnica inace svi majstori koji popreavljaju aute, kamione, autobuse, rade i traktore. jos ako imas sve delove na gomili pola posla gotovo ::svaka cast::
 
Da li je neko remontovao kocnice ma imt 560 i ako je uspeo koliko ga je kostalo i malo da opise kako je to uradio, i koliko su kocnice posle radile? Posto me sad taj posao ceka samo da nadjem vremena i ::novac:: pozz..
 
Nazad
Vrh