Kočnice na traktorima

Spremi 150-180e za sve od glavnog kocionog cilindra,creva,pomocnih cilindara,kuglice,opruge,lamele...
 
Paor evo slike kako je jedan drugar uradio na njegovom traktoru, doboši, paknovi i anker platne su od perdnjih točkova vojnog dajca ( tam4500).

Ili malo savremenija verzija sa diskovima:
 
Prepravljaju se mehanizmi u trubama izbacuju se hidraulični klipići umesto glavnog kočionog cilindra ide sistem poluga,ja sam kod mene radio sam ,ako si zainteresova kontaktiraj Mirka 015 i njegovobg brata Slavka možda oni modu doći da ti odrade
 
Ljudi video sam na poljo forumu covek koi je modifikovao imt 558 i reso sve njegove manje ,a meni najbolja to sto je ugradio vazdusce kocnice.Znam samo da vazdusni klip pokrece mehanicke kocnice a nista mi vise nije jasno.Ako bi mi neko obasnio kako je to moguce prepraviti ili makar ugraditi hidraulicne koc.
xaqd8n.jpg
 
Poslednja izmena:
Remont kocnica na 560 zavisi i od delova koje uzimas .U Rumi na vasaru se glavni kocioni nadje vec od 3500,pomocni kocioni od 1700 mala privreda dok recimo u Dobanovcima u prodavnici glavni kocioni je bio 6650,pomocni 2150 zastava proizvodi pa ti sad vidi razliku.
 
Moze malo detalja u vezi prerade, cena, odakle su Mirko i Slavko... Ja muku mucim sa kocnicama na 560, nikako da se napravi da valja.
 
A sta te konkretno muci?Moze da se napravi da valja ismenjas sve cilindre nove,bilo bi dobro da su kvalitetni,kupis nove lamele jer stare ako smirglas a one su natopljene uljem nista od toga na temperaturi to ulje oper nakvasi iste.I obavvezno ali obavezno one male oprugice sto vracaju ploce da budu nove eto to je od prilike to,i imas posla da se naradis napred:osmeh:
 
Moze malo detalja u vezi prerade, cena, odakle su Mirko i Slavko... Ja muku mucim sa kocnicama na 560, nikako da se napravi da valja.



Dođi do Bača da vidiš kako sam uradio.



Grunt sve je to lepo zvuči u teoriji ,ali kada su delovi loši.Najveći problem su cilindri u trubama koji propuste UK2 ulje taćno izmeđju fikcijoni ploča koje ubrzo zapeknu i kao da nisi ništa radio,a delovi te koštaju više nego ruke i materijal zajedno kad se prepravi na mehhaniku.Ništa nepišem napamet sve sam to iskusio
 
Mirko i Slavko su iz Culjkovica,selo ispod planine Cer.:osmeh:
Komso kako ti se svidja kocenje i okretanje na kocnici sa 585?:osmeh:
 
U tome i jeste fora tim pomocnim cilindrima dok oni ne popuste koci kao formula,imao sam 560 pa sam i sam to sve iskusio.Kad sam sve novo stavio gore sto sam napomenuo nisam vise imao problema.Mada mehanicke kocnice su zakon.
 
Nazad
Vrh