Kinezi ?

Ti se jako bojiš tih prenosnika,diferencijala.....da nije zato što imaš torpeda?
Ajd mi objasni kako rus može da bude bolji i brži u brazdi ,a da je kinez jači da povuče veliki teret iz mesta?

Sve smo probali jer dva druga imaju jedan YTO 904 a drugi rusa i orali su istu njivu sa trobraznim vogelima. Rus je u brazdi brzi kinez ne moze da ga stigne ali zato rus vise trosi. Isto su testirani kad se vukao stajnjak rus nije mogao da pomeri dve pune zmajevke u blatu dok ih je kinez uz tesku muku i cimanje napred nazad cupao. To su prijatelju sve cinjenice ,tako da nemo se ljutis, ali to je tako :ppozdrav: Takodje znam da je izti taj sto ima rusa kupio sad YTO 120 konja i da mu je otisla prednja vuca i da ne moze nigde deo da nadje pa je narucio iz madjarske ali evo vec 3 meseca ne stize deo. Ta 904 sto je radio test sa rusom od drugog coveka otisla mu je prednja vuca u garnaciji pa mu se na kraju garancije razleteo zadnji diferencijal pa su mu menjali komplet tablu sa svim instrumentima jer je i to crklo u garanciji i jos masu sitnica za koje nije hteo ni da kaze. Takodje coveku koji ima YTO 130 konja razleteo se diferencijal zadnji u oranju ove godine. O ovome sam vise puta pricao u raznim temama
 
Neznam odakle to da Yto 904 moze vise da povuce.. Imam jednog dobrog prijatelja iz susednog sela koji je kupio dva nova kineza Yto 904 i jos neki manji neznam sad oznaku ali tu oko 60 ks.. I na pocetku je skakao od srece i hvaljenja ali vec menja pricu polako.sa onim manjim stalno neki problemi a kaze da je nesto neverovatno lenj na gasu,tu su njegove price.. A taj veci 904 za sad ide lepo imao je neke sitnice ali boze nije to nista na svaki traktor moze da se desi to,nesto oko instalacije u instrument tabli ali za sad motor i diferencijali nista,ali njegov komsija ima rusa 892 i kaze da mnogo vise moze da povuce od 904.. Sve u svemu polako ga prolazi odusevljenje i hteo bi sad da kupi 820.. Da vidite na sta lici 904 kod njega sve izbledela farovi pozuteli ali dosta radi sa njom ima covek farmu sa 120 krava i mnogo imanja.. Nista nije provereno to su samo njegove tvrdnje i price tako da nemojte se ljutiti...:ppozdrav:
 
Neznam mu komsiku????? hehehe:haha: Ti traktori se naradise kod njega nece ih on jos dugo smem da se kladim zamenice ih on,odmah je dosao kod mene gledao mog 820...
 
Hmmm stvarno minimum 5kom da se poruči.... Priznajem nisam pogledao nego sam brzinski okačio link i izašao napolje. U principu to se ni meni ne svidja kod AV. Hvale se da imaju sve moguće delove na lageru a ono malo sutra. Krajnje neozbiljno.... Mada,ubedjen sam da se deo može poručiti negde samo treba živaca i vremena da se luta netom. Čak sam negde video da se spominje Fiat tech,a i JD se spominje pa ko zna možda štima i od nekog drugog modela traktora. Što je i logično jer je yto ustvari kopija Fiata..... Ili druga varijanta,da se izrade novi zupčanici u nekoj firmi koja se stim bavi. Sve u svemu dosta neprijatna situacija,koju AV ne bi smela da dozvoli da se desi.... Da ne spominjemo Diklofenovo traganje za staklom vrata... Čovek našao u Hr. I još jedno da dodam. Kada se kupi nov yto dosta teško se isključuje ručica za prednju vuču,dok se ne razradi... Ko zna možda je vlasnik zaboravio ili nije hteo-mogao da isključi prednju vuču pa je tako terao i zbog toga da su se pojeli zupčanici. Ili je jednostavno traktor lošeg kvaliteta... Ostaje da se vidi. Naš zasad ima ~700 sati i zasad je poslušan.

Evo za manje od pola sata surfa mislim da sam našao zupčanike. http://www.weiku.com/products/9170974/YTO_tractor_parts_Centre_Bearing_Assy_.html
 
Poslednja izmena:
Mi kad mso uzimali traktor ,dosta sam razmisljao o oovim YTO traktorima,iscitao sam temu i video da ih ljudi dosta hvale. Ali ovo sto sad citam me je dosta iznenadilo :sta: nije u pitanju kvar ,nego nedostatak delova,cega je se i moj tata plasio pa zbog toga nije hteo da gleda te traktore
 
Hmmm stvarno minimum 5kom da se poruči.... Priznajem nisam pogledao nego sam brzinski okačio link i izašao napolje. U principu to se ni meni ne svidja kod AV. Hvale se da imaju sve moguće delove na lageru a ono malo sutra. Krajnje neozbiljno.... Mada,ubedjen sam da se deo može poručiti negde samo treba živaca i vremena da se luta netom. Čak sam negde video da se spominje Fiat tech,a i JD se spominje pa ko zna možda štima i od nekog drugog modela traktora. Što je i logično jer je yto ustvari kopija Fiata..... Ili druga varijanta,da se izrade novi zupčanici u nekoj firmi koja se stim bavi. Sve u svemu dosta neprijatna situacija,koju AV ne bi smela da dozvoli da se desi.... Da ne spominjemo Diklofenovo traganje za staklom vrata... Čovek našao u Hr. I još jedno da dodam. Kada se kupi nov yto dosta teško se isključuje ručica za prednju vuču,dok se ne razradi... Ko zna možda je vlasnik zaboravio ili nije hteo-mogao da isključi prednju vuču pa je tako terao i zbog toga da su se pojeli zupčanici. Ili je jednostavno traktor lošeg kvaliteta... Ostaje da se vidi. Naš zasad ima ~700 sati i zasad je poslušan.

Evo za manje od pola sata surfa mislim da sam našao zupčanike. http://www.weiku.com/products/9170974/YTO_tractor_parts_Centre_Bearing_Assy_.html

Ne mogu precizno da kazem ali razmisljali su i da im pravi neko zupcanik i kad su culi cenu odustali su. Oko 500e
 
Hmmm stvarno minimum 5kom da se poruči.... Priznajem nisam pogledao nego sam brzinski okačio link i izašao napolje. U principu to se ni meni ne svidja kod AV. Hvale se da imaju sve moguće delove na lageru a ono malo sutra. Krajnje neozbiljno.... Mada,ubedjen sam da se deo može poručiti negde samo treba živaca i vremena da se luta netom. Čak sam negde video da se spominje Fiat tech,a i JD se spominje pa ko zna možda štima i od nekog drugog modela traktora. Što je i logično jer je yto ustvari kopija Fiata..... Ili druga varijanta,da se izrade novi zupčanici u nekoj firmi koja se stim bavi. Sve u svemu dosta neprijatna situacija,koju AV ne bi smela da dozvoli da se desi.... Da ne spominjemo Diklofenovo traganje za staklom vrata... Čovek našao u Hr. I još jedno da dodam. Kada se kupi nov yto dosta teško se isključuje ručica za prednju vuču,dok se ne razradi... Ko zna možda je vlasnik zaboravio ili nije hteo-mogao da isključi prednju vuču pa je tako terao i zbog toga da su se pojeli zupčanici. Ili je jednostavno traktor lošeg kvaliteta... Ostaje da se vidi. Naš zasad ima ~700 sati i zasad je poslušan.

Evo za manje od pola sata surfa mislim da sam našao zupčanike. http://www.weiku.com/products/9170974/YTO_tractor_parts_Centre_Bearing_Assy_.html

Bravo Sinisa, sve se nadje kad se hoće. Ima ona stara: ko hoće nadje način, a ko neće nadje opravdanje.
 
Meni je jedan covek napravio zupcanike za menjac sa Claasa i izaslo me mnogo jeftinije nego da sam ih kupio i evo vec 5 godina kombajn radi sa njima poslao ih na cementaciju i bez problema rade.. Taj metalo strugar se bavi izradom zupcanika u nekom selu pored Golubca neznam tacno koje zna moj cale a ima i broj.. Ali covek nije skup bar po meni uzeo mi manje nego upola koliko su bili novi orginal...
 
Kupio sam traktor JINMA 554 bez kabine pre 5 godina u Jugometalu iz Svilajnaca. Cena 10500 evra. Kinez ga napravili za 6000 evra franko luka Šangaj. Kontejnerski prevoz za 6 traktora 2000 evra do Rijeke u Hrvatskoj. 500 evra prevoz od Rijeke do Beograda. Onda se država nadogradi do 10350 evra. Uzmem kredit kod Prokredit banke cena 15250 evra. Posle godinu dana dignu kamatu, zbog, kako rekoše, loših uslova poslovanja (šta mislite kakvi su tek naši, kad su njihovi loši) i cena ode na 17000 evra.
Traktor nije loš, lepo radi, lepo ore, ima dosta snage...
Ali ima i mana. Prekidači su jako loši. U proseku, posle pet uključivanja-isključivanja crkne prekidač. Par puta sam ih menjao i na kraju ugradio klik-klak prekidače kupljene na najlon pijaci. Sad nema problema. Inače, instalacija im je loša, stalno negde gubi kontakt. Kada je malo prodrmate opet radi.
Semering na vodenoj pumpi nije predviđen da se menja (ne možete ga nigde kupiti), jedino rešenje kupovina nove pumpe(cena oko 9000 din)
Četkice na alnaseru takođe nisu predviđene za menjanje, kao ni nosač četkica. (cena 12000 din za ceo alnaser) Usput, četkice možete da kupite malo veće, pa da ih obrusite, ili naručite kod privatnika.
Crko obrtomer, i pokazivač radnih sati. Ne može pojedinačno, mora cela instrument tabla. (cena 250 evra)
Delovi skupi, u Americi su 30-40 posto jeftiniji, ali je poštarina skupa, pa mu dođe na isto.
Nema zimsko paljenje. Mislim, ima ga na kontakt ključu, ali nisu mu nigde ugrađeni grejači, iako ima strujne izvode.
Pa zimi ako upali , upali, a ako ne ... Inače, pali bez problema do -5
Uh , ja se baš raspričao...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh