Kembridž-valjak

Evo kako valjak odradjuje poso. Ovo su fotografije sa danasnje setve.

21azm1t.jpg
ohpah3.jpg
2zhnqiw.jpg
 
Sve je to Ok ali taj valjak nije namenjen da se gura već da se vuče.Očigledno radi slab posao jer bi prvo morali ići veliki diskovi ,a zatim ježevi.
 
Je ste tako , ali nije imao vreme da ide kod kovaca , da mu postavi jedno vesanje i sa druge strane. I mnogo je lakse kad bi se vuko iza tanjirace ili da ga vuce sa 539 ali no nema puno vremena da proba sve te kombinacije.
 
Dragane, pa ja vidim na slici da se valjci na ramu drze sa po dva sarafa sa sveke strane. Odvrni sarafe, digni ramu, obidji traktorom s druge strane i vrati valjke na ramu, tako da su sad okrugli valjci ispred i problem rjesen... sta imas prepravljati ramu, bog 15 minuta posla...
 
Hvala ti na savetu. Uvek drugi bolje vidi. Hvala ti jos jednom. Recicu sutra bratu.
 
U stvari je 6 sarafa, ovi u sredini mi promakli... Nema problema, samo napravite probu, i mislim da ce ici bolje nego do sad...
 
On ga uglavnom vuce , ali ipak kao sto se vidi na ovoj fotografiji ponekad ga kaci i ispred. Kupio bi ja ovde one veceg precnika kembridz valjke , ali su dosta skupi , pa zato nisam do sad ni jedan poslao kuci.
 
Danas sam bio kod drugara koji je kupio dva kembridž valjka u okolini Svilanjca.Diskovi su progledali skroz na skroz ,a odradili samo oko 150kj.Šteta što nisam imao aparat da slikam.Zato dobro pazite kad kupujete.
 
mislim da bi bila bolja kombinacija kad bi se zamenila mesta sejalice i valjka naravno moralo bi se napraviti drugacije kacenje na sejalici
 
Prosle sedmice sam vidio kako na jednoj parceli neki duplak (mislim da je IHC) ore, a drugi (sigurno IHC 844) ide za njim po oranju sa velikim kembridž valjkom i drobi buse, a za njima ide imt59 sa sijačicom za pšenicu. Ovaj sa valjkom je odradjivao solidan posao, djelovalo je sitno taman za sjetvu. Vidio sam to u prolazu iz auta, pa nisam mogao detaljno da pogledam.
 
Danas sam bio kod drugara koji je kupio dva kembridž valjka u okolini Svilanjca.Diskovi su progledali skroz na skroz ,a odradili samo oko 150kj.Šteta što nisam imao aparat da slikam.Zato dobro pazite kad kupujete.
Ovo nerazumem,kembridž valjak je dobio oči,ili šta? Misliš istošio se?? To je na kembridž valjku komadina punog materijala livenog,kako to može da progleda,samo da mu izrastu oči
 
Nazad
Vrh