Kembridž-valjak

Koliko je tezak?

750kg je težak

---------- Poruka napisana u 17:20 ---------- Prethodna poruka je at 17:14 ----------

Ja sam bio da gledam jednodelni od 3 m,cena je 1400 eura i jos mi je receno posto sam njihov kupac da ce se odreci marze. uostalom evo i linkhttp://www.majevica.co.rs/index_files/Page6489.htm

Nemoja da se ljutiš pročitaj ponovo šta si napisao. I nađi isti takav od 3m trodelni sklopivi kolko je para. Od 2500e pa na gore znam jer smo gedali. A taj za 2500e ručno se diže a ako naprave na hidro to još 400-500e zavisi od prroizvođača.
 
Lagan je,zato što su zvezde štancovani lim,a ne odlivak

Sve je odlivak i glatki i nazubljeni možda na slici se ne vidi najbolje.

---------- Poruka napisana u 18:45 ---------- Prethodna poruka je at 18:42 ----------

Pa ovaj nov je toliko slabasan da ti stari mogu bar 2 ovih da sahrane.

Gledao sam stare ali tamo su dosta istrošeno gde klizu po osovini.

Sve će vreme da pokaže ne vredi ujutru hvaliti dan.
 
Mani se tih polovnih.Pa da progledaju kao kod mog drugara posle 100 kj.

Šta ima da progleda,kembridž valjak je liven
SCX-4623_20111223_20581507.jpg


ajde ti tu meni obeleži gde to može da progleda
 
Ti si sad našao šest modela na koje ja nisam mislio.Mislio sam na model kao što je kod Atile jer se o njemu pisalo.
 
Ti si sad našao šest modela na koje ja nisam mislio.Mislio sam na model kao što je kod Atile jer se o njemu pisalo.

Ne,kolega,to su tri modela,a to što je kod Attila to je paker valjak i to može da progleda,jer to je sastavljano-zavareno od lima štancovanog na presi,zato je i lagan,po meni ta krila će lebdeti,bar ako bude vukaokao ja što vučem moj (cca 15 km/h),obrati pažnju na podatak gore gde piše kg,to slika sa leve i slika sa desne čine jedan par,pa računaj koliko ima pravi kembridž valjak kg,a koliko paker valjak
 
Pa ajde da računamo:
Kod Atile ima 24 para + 1 komad.Uzmimo da je težina para 32kg pa puta 24=768 + 1/2 para(16kg)=784 kg.Na to treba dodati težinu rama koji je relevantna stvar.
Njegov ram nije teži od 100 kila tako da to i nije loša težina za njegov valjak.
 
Ne,kolega,to su tri modela,a to što je kod Attila to je paker valjak i to može da progleda,jer to je sastavljano-zavareno od lima štancovanog na presi,zato je i lagan,po meni ta krila će lebdeti,bar ako bude vukaokao ja što vučem moj (cca 15 km/h),obrati pažnju na podatak gore gde piše kg,to slika sa leve i slika sa desne čine jedan par,pa računaj koliko ima pravi kembridž valjak kg,a koliko paker valjak

Grešiš druže sve je odlivak sutra ću slikati da bi se uverio majstor je od prilike reko da je 750kg a možda je teži nije mereno ali može da se izračuna. Samo znam da je rus baš osetio u transportu sigurno je teži od prskalice 650lit bar po mojo proceni ne verujem da ćemo moći nositi rakovicom.
 
Zavisi koja je debljina cevi ali mislim da ram ima više od 100kg + osovina fi 40-50mm,meter toga ima 40ak kg,i kad sve to sabereš na tom valjku dobiješ da zvezda i prsten ima 15kg U FULU

Pa dosta je dalje od traktora,prskalica je bliže
 
Pa ajde da računamo:
Kod Atile ima 24 para + 1 komad.Uzmimo da je težina para 32kg pa puta 24=768 + 1/2 para(16kg)=784 kg.Na to treba dodati težinu rama koji je relevantna stvar.
Njegov ram nije teži od 100 kila tako da to i nije loša težina za njegov valjak.

Ram je napravljen od cevi 4mm zida u to sam siguran jer smo par puta navraćali u toku izrade pa smo videli.

---------- Poruka napisana u 22:20 ---------- Prethodna poruka je at 22:17 ----------

Zavisi koja je debljina cevi ali mislim da ram ima više od 100kg + osovina fi 40-50mm,meter toga ima 40ak kg,i kad sve to sabereš na tom valjku dobiješ da zvezda i prsten ima 15kg U FULU

Ako se dobro sećam da je majstor reko da su oko 27kg par.
 
Nazad
Vrh