Kembridž-valjak

@FL
Tako je! kod kembridza je specificno to sto su ti nazubljeni elementi sa velikim zazorima u odnosu na osovinu tako da se dobija energicno udaranje i sabijanje zemljista,sto je svakako dobro za grumenljive parcele, prstenasti valjci imaju za zadatak da ostave izbrazdanu povrsinu da ne bi dolazilo do stvaranja pokorice.
 
FL
moj je isti kao na prvoj slici
Pitanje je koliko cesto moras da menjas te drzace osovine? moje iskustvo je dosta lose po tom pitanju, razbije osovina sa zadnje strane jer je tu i najvece opterecenje
 
2vn540k.jpg
24ciqzr.jpg



Moj brat je prve dve godine koristio valjak kao sa prve slike , a prosle godine je koristio kao sa ove druge slike. Ali ga nisam pitao koji je bolji. Ovaj drugi zbog izgleda zadnjih diskova . Ovde ga zovu "lomi grudve".
 
taj valjak valja samo izmedju , a sa obe strane valjaju tockovi. I to je sasvim dovoljno da bude izvaljano 2,5m ispred Rd ili setvospremaca. A kad na traktoru dupliramo tockove onda je izvaljano 3m , a u sredini opet malisa zavrsava svoj deo posla. sa ovim malim imamo manje opterecenje traktora . a dobijamo isti poso.
 
taj valjak valja samo izmedju , a sa obe strane valjaju tockovi. I to je sasvim dovoljno da bude izvaljano 2,5m ispred Rd ili setvospremaca. A kad na traktoru dupliramo tockove onda je izvaljano 3m , a u sredini opet malisa zavrsava svoj deo posla. sa ovim malim imamo manje opterecenje traktora . a dobijamo isti poso.
Jesi li siguran?
 
imao sam jedan problem sa valjkom u radu mi ispadne klin i otkinuo mi creva,a taman stavio nova reko aj da zamenim stara
 
pa moj je onaj gore na ovoj strani crveni vuceni,sredio sam creva kod strugara nisu pukla nigde ali su se izduzila
 
3m ima duple sekcije i kopira teren gore dole i levo desno,kad sam presao jednu njivu gde je posejano zito njiva ko staklo sve ravno nema jedne dzombe,dogodine cu i kukuruz i suncokret da prelazim sa njim
 
Isti si kao i moj brat. I on je tako poceo . Prvo je valjao camo trave i lucerke , a posle je probao da valje 50ari psenice , Pa jednu njivu kukuruza , a sad ne zamislja osetvu bez valjanja. Mnogo znaci valjak.
 
kako ne sigurno ce i jednako da nikne,imao sam ja pre par godina pravljeni.ali se raspao,pa sam uzeo sad ovaj
 
Nazad
Vrh