Kembridž-valjak

Posle setve bolje kembridž a sproleći glatki valjak.
Slažem se sa kolegom Momom. Jes brži.
 
Jel ima neko ovo, jel ume to da uradi posao?
a42f36e95497-800x600.jpg
 
Nekad sam negdje pročito da to zovu "kompakter" , i da služi za sabijanje previše lakog ili pjeskovitog zemljišta , navodno postoje i plastični ?? Uživo , ništa.
 
I meni je taj valjak bio malo cudan , pa ga zato nisam hteo kupiti. Kupio ga moj kolega , ali vidim u oglasima da trgovac koji ga sad poseduje ima problema da ga proda. Prodaje ga vec duze vreme i nikako da ga proda.
 
Srđane može li malo podataka o mašini?Inače Heva vučeni kembridž valjak zahvata 4.5 metara košta tričavih 6.500 eura+peder ve.
 
zahvat malo preko 3 metra,cena 1500+pdv...tezinu ne znam tacnu,al znam da se rakovica 65 lepo izdize sa njim-kontam oko 600-700 kg,tako sam procitao mislim na sajtu,spustao sam ga viljuskarom sa kamiona,i nije bas za potceniti.nista specijalno,jednostavna masina,a radi posao...
 
Poslednja izmena:
citam temu pa mi nije bas jasno u potpunosti cemu sluzi kembridz valjak,razlika u odnosu na glatki sta su prednosti,i koji kembrdz mogu vuci sa rakovicom 47 nije ravnica
 
Glavna razlika je u površini zemljišta koje ostavlja iza sebe. Sledeće bitne razlike su u boljem isitnjavanju površinskog sloja zemljišta. Namena mu je ista kao i kod glatkog valjka. Valjak sadrži pokretne i stacionarne elemente . Pokretni elementi su nazubljeni jer je "fi" tj promer na pokretnim elementima veći od prečnika osovine na koju je nanizan, tu se dobija veća kinetička energija udaranja u površinu pa samim tim i sabijanja.
28i0x11.jpg
 
Pogledajte koliko su Vam teške priključne mašine koje već posedujete i uporedite sa fabričkom kilažom valjka. Što se tiče vučenja same mašine neće biti problem da Vaša rakovica vuče 3 metra zahvat pod uslovom da će moći da podigne mašinu na kraju posla i da je odnese kući, takodje vodite računa da li imate pristupne puteve Vašim njivama koji su uži od zahvata mašine.
 
Nazad
Vrh