Kembridž-valjak

Pa trebao bi da imas malo vecu tezinu odprilike oko 250-300kg po metru, mada i ovo ne bi bilo lose...samo malo mi je cudan taj tvoj proracun, znaci valjak od 5m ne bi prelazio tonu/ Kakve segmente imas, od kakvih cevi pravis konstrukciju?
Prva racunica je bila ofrlje,onako iz glave.
Ne znam ciji su segmenti,ali skinuti su sa nekog starog valjka.Jedan je tezak 9,5 kg,iste tezine su i nazubljeni.
Imam cevi 180x100x5mm.
Gledaj sad ovako,valjak ce biti 5m,nazubljeni elementi idu samo na srednji valjak sa kombinacijom glatkih,iza tockova.
Osovina fi 50mm ima 16 kg po metru,sto mu dodje 80 kg osovine.Segmenta ce biti oko 57-58 komada = 550 kg.Metar cevi 180x100x5mm ima oko 20 kg x 6m,zbog preklopa i sarki = 120 kg.Plocevine za sarke na preklopu oko 50 kg.Ruda = 100kg.Cilindar 50 kg.Tockovi sa glavcinama oko 120 kg.
Ovo je 1070 kg,a bice i jos koji kilogram na lezajevima i kosnicima za pojacavanje.
 
Evo mog proizvoda zahvat 2,8 metara tezina 700 kila cena 1600 evropljana a mozda i moze jeftinije ko je zainteresovan neka se javi

8a2e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

sqgl.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

gt9r.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Kako mala pa to je 2,8 metara a i pravljen je po porudzbini za traktor IMT 542 dogovoreno je da nepredje 700 kila.
 
Taj bi onda bio dobar i za 558 ili bi mogo veći ? Mislio sam da je kembridž inače teži . Nego jel se on diže na uzglavnicama ili nemora ?
 
Ovaj ti je idealan za 558, mozes da ga dizes a i nemoras da dizes kako god hoces ali sigurno ces lakse okrenuti ako podignes na kraju parcele.
 
Jedino je steta sto nema veci precnik diskova,a inace je komplet obnovljen,moglo se onda tako uraditi al dobro,sluzice nadam se i ovako.
 
Ko radi oranje za setvu pšenice i ostalih strnina i sitnih semena idealan za završnu obradu (predsetvenu), tvrda posteljica mek pokrivač, mada može i za ostale kulture.
 
Mi smo za uljanu repicu samo jednom radili i super je,jedino bi bilo bolje da su veci diskovi jer upadaju u mekanom oranju al sad ne moze bas sve biti idealno.
 
Otiso je 820 za ucesce za zelenog,pa se utovarivac automacki prebacio na 1025,a retrovizor je skupljen jer je traktor stalno kuci,pa onda da se ne zakaci kad cisti u stalu,u sustini taj traktor sem tog briliona nista ni ne radi sem na farmi,i sto vuce slamu,i uopste manipulacija u dvorisnom krugu i prevoz bala.
 
Evo da predstavim i ja moj proizvod.
Radni zahvat 3.1m
Tezina 900 kg
Segmenti precnika 370mm
Radjen masivno i kvalitetno, precnik osovina 50mm, cevi 80x80x5mm.

1_125520681_dsc0249.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Pitanje za malo iskusnije,jeli bolje valjati strna žita kembriđ valjkom ili obićnim ravnim,a da se to u 5 mjesecu kosi i silira sa silokombajnom,tj. sa pick up-om,iza koje bi ostajalo bolje :sta:
 
Zavisi od toga kolko je ravno nakon sjetve . Ako je bila dobra priprema i ako je njiva inače dosta ravna , možda je bolji glatki , a ako je malo grbavo ili neravno bolji je kembridž .
 
Nazad
Vrh