Kembridž-valjak

Samo mali segmenti za 3m izađu 750e
oni gotov valjak prodaju za 1500e
odprilike oko 50% ruke

Ne verujem baš da uzimaju 50% jer nisi računao i ostali materijal, osovine, kućišta......u suštini ko je najjeftiniji taj više proda. E sad kvalitet i debljina materijala su diskutabilni.
 
Pa računo je kako nije.Ako samo segmenti koštaju 750 eura fali još toliko do 1500eura tj. 100%.Od tih 100%,50% ide na ostali materijal,a 50% na ruke.Po meni za takav posao jako puno.
 
Samo mali segmenti za 3m izađu 750e
oni gotov valjak prodaju za 1500e
odprilike oko 50% ruke

Zaboravio si da racunas osovine u kvalitetu koje izadju oko 150 eura pa lezajve sa kucistima koji izadju 100 eura pa si zaboravio da racunas cevi 3 komada od 6 metara debljine zida 5 mm (ja stavljam bar 5 mm), koje kostaju 5000 dunara komad, ploce kojekakve za ojacanja,elektrode ploce za secenje, losa vam matematika ja pravim valjak od 2,8 metara noseni i prodajem ga za 1400 eura na njega imam zaradu oko 250 eura.Nadam se da ste sada shvatili, e sada ako neko pravi od drugacijeg materijala pa moze da zaradi vise to je nesto drugo, da i hteo bih reci da svaki taj segment koji se kupi za 30 eura mora ici na dodatnu obradu kod strugara posto je rupa samo odlivena.

- - - - - - - - - -

Pa računo je kako nije.Ako samo segmenti koštaju 750 eura fali još toliko do 1500eura tj. 100%.Od tih 100%,50% ide na ostali materijal,a 50% na ruke.Po meni za takav posao jako puno.
Pa 50 % od 750 nije isto sto i pola od 1500 eura
 
najbolje da rade za dzabe tj bez zarade. i tada bi verovatno ljudi imali zamerke ;)
imate i skuplje varijante kod ovlascenih uvoznika
 
Ove "jeftinije" varijante i sami možemo odraditi.Ne vidim šta je tu komplikovano.Konkretno onaj gore na slici od 3m kad je sav materijal u dborištu garantujem da dva čoveka urade bukvalno za dan.
 
naravno da je tako ali ljudi koji to prave za pare moraju uracunati svako parce metala, mazalicu, razredjivac, plocu, strugara.. itd
 
Tu plaćaš ime a ne rad na njivi.Da je to sejalica ili neka sofisticiranija mašina pa ajde ali ipak je to samo valjak.
 
HE-VA ima svoj zaštićeni patent (SAT sistem) pritiska na tlo i nijedan drugi to nema.Tako da baš i nije "samo valjak".:cao:
 
Pa zasticen, nemozemo ni da znamo sta je to.Kad je on tezak i kad je kako treba netreba tu nikakav sistem, bitno je da sabije zemlju to jest sloj u kome je seme a da na povrsini ostane rastresit pokrivac, to je cela mudrost.
 
Ma sve su te "zapadne" "hi-tec " bolje u svakom pogledu tu nema dvojbe , samo ko može da nam izvede matematiku na 20-30 pa 50ak ha kako i kada da se isplate kad bi to sve i pokupovali.
 
Zaboravio si da racunas osovine u kvalitetu koje izadju oko 150 eura pa lezajve sa kucistima koji izadju 100 eura pa si zaboravio da racunas cevi 3 komada od 6 metara debljine zida 5 mm (ja stavljam bar 5 mm), koje kostaju 5000 dunara komad, ploce kojekakve za ojacanja,elektrode ploce za secenje, losa vam matematika ja pravim valjak od 2,8 metara noseni i prodajem ga za 1400 eura na njega imam zaradu oko 250 eura.Nadam se da ste sada shvatili, e sada ako neko pravi od drugacijeg materijala pa moze da zaradi vise to je nesto drugo, da i hteo bih reci da svaki taj segment koji se kupi za 30 eura mora ici na dodatnu obradu kod strugara posto je rupa samo odlivena.

Koliko se secam,za vuceni sa mojim materijalom si mi trazio 600e za ruke,sa tim da ti jos donesem u Sakule,sto ce izaci 700e.Posto sam Kupio sve polovno,ceo valjak ce me izaci oko 1000e,a tih 700 preko bi bilo suludo dati,a i nisu male pare.
 
Ovde se prica o nosenom valjku od 3 metra a ne o vucenom valjku od 5 metara, i ovde je sve novo a sa polovnim segmentima ces videti kako ces proci ako si kupio nesto na odpadu pa kada rasklopis bateriju a svakim drugim puklo srce, kako ce taj imati pritisak na povrsinu ako mu je kuciste puklo?Vuceni valjak na tockove od 5 metara samo materijal nov kompletan izadje oko 4000 eura............

- - - - - - - - - -

Kada ga budes namestio javi nam kako je isao posao a videces koliko ce te izaci.
 
Ko je u prolazu nek svrati na :ppozdrav:.

dsci2355.jpg

dsci2359.jpg

dsci2362.jpg

dsci2365.jpg

dsci2376.jpg
 
Nazad
Vrh