Kembridž-valjak

Прстенови на овим ваљцима су различитих пречника и различитих профила који делују на земљиште. Такође, ''Pokretni elementi su nazubljeni jer je "fi" tj promer na pokretnim elementima veći od prečnika osovine na koju je nanizan, tu se dobija veća kinetička energija udaranja u površinu pa samim tim i sabijanja'', а због различите ободне брзине елемената - боље је уситњавање земљишта. Између прстенова постоји зазор (мада многи тврде да не постоји).
Због ударних оптерећења, треба прегледати осовину, на коју су нанизани прстени, као и саме прстене (радне органе), јер може доћи до пуцања истих.
Такође, треба обратити пажњу на тежину ваљка, јер треба да постигнете раду брзину 6-10 км/ч и треба да га транспортујете (тежина Ваше Раковице 47, по каталогу, је 2500 кг).
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo ga 1 pravi kembridz valjak .
2el5rg4.jpg
 
Прстенови на овим ваљцима су различитих пречника и различитих профила који делују на земљиште. Такође, ''Pokretni elementi su nazubljeni jer je "fi" tj promer na pokretnim elementima veći od prečnika osovine na koju je nanizan, tu se dobija veća kinetička energija udaranja u površinu pa samim tim i sabijanja'', а због различите ободне брзине елемената - боље је уситњавање земљишта. Између прстенова постоји зазор (мада многи тврде да не постоји).
Због ударних оптерећења, треба прегледати осовину, на коју су нанизани прстени, као и саме прстене (радне органе), јер може доћи до пуцања истих.
Такође, треба обратити пажњу на тежину ваљка, јер треба да постигнете раду брзину 6-10 км/ч и треба да га транспортујете (тежина Ваше Раковице 47, по каталогу, је 2500 кг).
Hvala na dopuni!
 
Posteno da vam kazem ja ovo uopste nisam razumeo,jel moze neko slikovito da docara ovaj poduhvat jer sam taman mislio da napravim obican valjak od bojlera spojenih i nalivenih betonom ali sad me ovo zainteresovalo.
 
Ovo na slici su prave gume i svaka ima svoj lezaj. Uzme se cev manjeg precnika i na nju se uzme iduca cev da se okrece na njoj. Iseku se komadi cevi koji su malo veci od sirine felni i lepo se navare na felne. Svak se felna napuni betonom u kolicini koliko zelite da imate tezinu valjka. Sve se to postavi na ram i gotova prica. Veoma jeftina varijanta a radi posao odlicno....
 
Razumeo,jedino mi nije jasno kako ce felna sa onolikim udubljenjem(na gazu) da zameni kembridz valjak.
 
Neznam tacno ali preko 3000 sve je novo stavljeno. pre dve godine sam ga napravio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo cena segmenata i dimenzije i tezine od pre par meseci pa uporedite koliko uzimaju ti sto prave valjka. :osmeh:

Veliki segmenti: par 35 evra - Nazubljeni R450mm, širina 30mm - 13kg ; Okrugli R430mm, širina 80mm - 18kg

Mali segmenti: par 30 evra - Nazubljeni R360mm, širina 25mm - 8kg ; Okrugli R360mm, širina 100mm - 14kg
 
Nazad
Vrh