Kembridž-valjak

Ima li neko majevicin valjak ?? Kako obavlja posao?? u pitanju je ovakav valjak
big_5760276-1b29.jpg
big_5760277-f8ad.jpg

Odradi posao solidno.Nije kao HE-VA,ali ni cena nije.Bolje bi bila da nema tolike razlike u promeru diskova.
 
@ gospodine Panonstib hteo sam da pitam da li vlasnik ovog kembriz valjka koristi ga za presdetvenu pripremu? i da li ako ga koristi sem njega koristi bilo koju drugu masinu?
 
Hahahahahahahaha,baca,ne daju komsije,a ja jos manje,stednja. :osmeh:
Ma kakvi,imam ja sav alat (stubna,strug,Fronius),a i cale mi je varioc u Nemackoj,pa je i mene naucio da varim.:ppozdrav:
Nije to posao,ako ja ne radim,takav sam,pa i ako mi se ne svidi,sam sam sjebao. :haha:
Indormaciono,ako imam cev 150x100x5x5000mm,osovinu 50mm,lezejeve sve,segmente valjka,cilindar hoda 800mm,glavcine i tockove,koliko bi izaslo novaca da ga uradis? ::novac:: :sta:
 
Staropazovčanin, ko spominje ::novac:: pa član bukur ti se ponudio drugarski da ti pomogne da se ne mučiš sam:haha::haha:

A kad završi, uzeće ti "meru":cao::haha:
 
Platio bi mu ja za to rucno branje K...C.Rekao bi mu isto :Ok,resicemo.
Naj lakse biti bezobrazan......:off_topic:.
 
Sa prošlog vašara iz B. Topole, mislim da je vlasnik iz Kikinde ako me sećanje služi....
fotografija0280.jpg
[/IMG]
 
Hahahahahahahaha,baca,ne daju komsije,a ja jos manje,stednja. :osmeh:
Ma kakvi,imam ja sav alat (stubna,strug,Fronius),a i cale mi je varioc u Nemackoj,pa je i mene naucio da varim.:ppozdrav:
Nije to posao,ako ja ne radim,takav sam,pa i ako mi se ne svidi,sam sam sjebao. :haha:
Indormaciono,ako imam cev 150x100x5x5000mm,osovinu 50mm,lezejeve sve,segmente valjka,cilindar hoda 800mm,glavcine i tockove,koliko bi izaslo novaca da ga uradis? ::novac:: :sta:

Ako imas materijal sav to bi te kostalo 600 eura ruke.
 
Kolika treba da bude tezina valjka po metru zahvata?
Uzmemo da je valjak glatki i da jedan segment ima 9,5 kg(9,5x10=95) + osovina 20 kg + ram po metru duznom,oko 50 kg + deo tezine transportnih tockova,rude i cilindra,30 kg = 195 kg po metru zahvata.Da li je to dovoljno?
U pitanju je vucni valjak,5m.

- - - - - - - - - -

Ima li neko ko zna nesto o ovome? :sta:
 
Pa trebao bi da imas malo vecu tezinu odprilike oko 250-300kg po metru, mada i ovo ne bi bilo lose...samo malo mi je cudan taj tvoj proracun, znaci valjak od 5m ne bi prelazio tonu/ Kakve segmente imas, od kakvih cevi pravis konstrukciju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh