Kembridž-valjak

Ima li neko majevicin valjak ?? Kako obavlja posao?? u pitanju je ovakav valjak
big_5760276-1b29.jpg
big_5760277-f8ad.jpg
 
Mislim da ima član FL... Pokušaj preko Google images da pronadješ njegov post. Zetor+majevičin kembridž su na slici.
 
Baš oću da pitam zbog sklanjača , znači Gaspardo sa onim malim "raonikom" sklanjačem ispred , dobro radi , možda malo i previše spušten . Kad već gledamo u sitnice na ovako dobrom sistemu , dobro bi došli i dupli točkovi za traktor.
 
Baš oću da pitam zbog sklanjača , znači Gaspardo sa onim malim "raonikom" sklanjačem ispred , dobro radi , možda malo i previše spušten . Kad već gledamo u sitnice na ovako dobrom sistemu , dobro bi došli i dupli točkovi za traktor.

Nije "malo previse spusten" nego je poditnut skroz a toplink na traktoru je bio dosta skracen da useje sto dublje pa su sklanjaci radili iako nismo hteli. Setva soje je isla na 8 cm da bi usejali u vlaznu zemlju. Kod nas je ove godine bas bas zabetoniran povrsinski sloj u kojoj nema vlage.
 
U jbt , soja na 8cm ?? Doduše ja sam obišo danas jednu njivu , koja je isto bila betonirana , i suve površine. Nisam htio mijenjati dubinu za kukuruz i išlo je na oko 5cm , samo sam povaljao poslije glatkim valjkom , jer nemam kembridž , i danas vidim da sam se zeznuo , zrno stoji ko u vreći . Mislio sam da će se vlaga malo vratiti prema gore poslije valjanja , a ono još suvlje nego u sjetvi.
 
Nazad
Vrh