Kembridž-valjak

Milane valja-kembridzuje se odmah ili najkasnije 7-8dana posle setve. Tj pre nego sto seme pusti klicu. Kad pusti onda je kasno i nikako nemoj da ulazis u njivu jer kad se klica polomi to seme nece niknuti. U prolece je takodje dobro preci usev kembridzima jer dolazi do vec pominjanog podlubljivanja zemljista. E sad o detaljima kako,kad i zasto kembridzovanje a ne valjanje potrazi malo po forumu inace cemo ovako morati svakom novom clanu ponaosob objasnjavati i ponavljati kao papagaji. Mislim da postoji tema valjanje useva ili tako nekako...
 
Da osvezimo malo temu,pre par dana dobio diskove umesto "glatkih baterja"
24d4ynn.jpg
inace svi su prezadovoljni njegovim ucinkom sem ovog malog crvenog sa slike.Svaki cas nesto rezi iz menjacke kutije
Moj kolega ima 3 ovakve baterije za valjak , poceobi samogradnju i muciga cinjenica dali bi 539 mogao nositi
Ps biobi malo kraci iz 3 jednaka dela 3x1m
 
ovaj sa slike ga je nosio bez nekih vecih problema,jos je i malo veci (3,5m) nevoli al',sta ce...
 
Rale pa može da stavi dva transportna točka, kada je u njivi skine a kada je u transportu osloni na njih da se traktor nebi propinjao, i pumpa nebi lupala.
 
ma jok, cim ga spustis ona prekine....kucka samo u transportu i na uvratinama ali zato volan, kao mercedes.
 


Lupanje pumpe nemožeš izbeći jer je taj kembridž prilično težak za fergu ali zato volan možeš opteretiti da nebi "lebdio" pogotovo kad si u javnom saobraćaju. Evo kako sam ja to rešio:
fotografija0050.jpg
[/IMG]
 
Jel oni budu nekad od nekog materijala kao plastika ,ili bar tako izgleda? Za razbijanje pokorice i pripremu za germinatoreisl,obično naprijed na traktor?
 
Poslednja izmena:
zombine nije bas povoljan. Dok stigne u Srbiju i predje dve ruke ima da bude 1500e najmanje
 
@Dragan

Pa jeste, prevoz bi bio prilično skup mada se sve to može dosta rasklopiti da zauzima mnogo prostora. Ovako nešto se isplati nekome ko ima svoj prevoz ili tako nešto a dobra strana valjka sa slike je što ima tri prilično velika segmenta od kojih se, uz vrlo malo posla, mogu napraviti tri zasebna nošena valjka, jedan sebi i tri prodaš :)

@Mindjušar

Meni je djelovao kao kembridž, ima nazbubljene diskove, nikad nisam ni čuo za kroskil valjak pa ne znam šta je to ni kakve su razlike.
 
Nazad
Vrh