Kembridž-valjak

Pa da: u prolece posle svih mrazeva treba obavezno valjati psenicu .

---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

Diklofen i ja sam reko nono je uvek novo i uvek cu kupiti novo i samo novo . Dok sam se uverio u suprotno. Pa zato sada i sam prodajem zapadno staro jer je bolje od nase novo.
 
To ti kažeš i to je tvoje mišljenje.Ja bih ipak za skoro iste pare kao što recimo ti prodaješ kembridž valjak kupio nov od majevice.Još mi se za sve ove godine nije desilo da kupim nešto polovno a da se nije trebalo opravljati ili dorađivati ,a sa novim sam imao to lepo iskustvo.
Druga je stvar što ja recimo nemam para da kupim nov trobrazni plug obrtač pa ću to kupovati i rešavati sa tobom.:ppozdrav:
 
diklofen . kembridz majevica 2.4m je 1100e kod mene je 600e.

ima problema , naravno da ima sa starim masinama. Treba da se pazi gde i kod koga se te masine kupuju. U nasoj zemlji trgovci su spremni da zbog male zarade urade bilo sta . Ja sa trgovcima uopste ne radim , niti imam robu za nji.
 
Naravno da se valja! Tokom zime, zbog mrazeva, dolazi do pojave "podlubljivanja" zemljista, tj povrsinski sloj se malo odvaja od ostatka zemljista, pa imamo vazdusne dzepove, u kojima koren ima los kontakt sa zemljistem.
Samo ti slusaj Milane ljude sa ovog foruma, i daleko ces dogurati!
 
Milane i meni se cudili kad sam puno toga uradio. A posle vide da je to tako , pa probaju i oni. Kembridz valjak u moje selo nema niko , a i sire . Moj brat ga koristi vec 4god. A od prosle godine redovno nam dolaze dve komsije i pozajmljuju ga od nas.

Psenica
sto se tice valjanja psenice to je najnormalnije. I to zna vecina u Srbiji , ali narod nema cima da valja. Mi licno nikada nismo valjali ozime kulture , ali od ovog proleca mora da se pocne sa tim.

Kikuruz
sto se tice valjanja kukuruza posle setve to vec radimo 2god i to je nesto inzvanredno .
 
Meni je problem da nabavim valjak a selo ko selo pola bi se krstili a pola rekli vidi budalu unisti zito ma samo da se dokopam do neki valjak.
 
nebi spalili rekli bi tu nema nista da rodi kad sam poceo da sejem kukuruz na 19 i 21 cm rekli su ovdi nece da ima nista a ja i dalje berem kukuruz.
 
to si u pravu.ja kad sam kupio berac.oni lele kuj ja da kupim berac, pa da mi polomi sumu da nemam na stoku sta dajem nema sanse.sad svi kupuju i niko se ne zali...

---------- Poruka napisana u 13:08 ---------- Prethodna poruka je at 13:06 ----------

a sasa 71. * *ti mozes sejati kukuruz na taj razmak ja u moje selo nebi mogo,jer nije do moravu.nego je brdski deo.

---------- Poruka napisana u 13:34 ---------- Prethodna poruka je at 13:08 ----------

ako se psenica povalja kad je posejes.dali gu i posle valjate kad nikne?
 
Nazad
Vrh