Kembridž-valjak

Sanana listaj malo , pa ces sve lepo videti i na slikama i u tekstovima.
 
Prolistao sam celu temu, jasno mi je sad uglanom sve.
Valjak se bez problem može koristiti i napred, svejedno je dal ga se gura ili vuče ako se radi posle setve, a prije setve u kombinaciji sa setvospremačem i nebi imalo baš nekog smisla pošto bi opet nakon setve trebalo proči sa kembriđem.
 
Ima on svoju ulogu u kombinaciji sa setvospremacem, samo ako imas odgovarajuci traktor. Mozes ga gurati ispred , a pozadi vuci setvospremac ili kaciti ga specijalnom rudom iza setvospremaca . Uostalom kad ga kupis ti ces sam odluciti da li da ga vuces ili da ga guras , dali ce ici pre ili posle. Tesko je dok se ne kupi , aposle sve je lako.
 
Ovaj valjak je kupljen u selo od člana Worm, vlasnik mu pravio pozadi oprugastu branu, inace vlasnik redovno posećuje ovaj forum a nije još učlanjen, po meni odlično rešenje jer ako padne pljusak manja je verovatnoća da će se stvoriti pokorica. Valjak je napunjen vodom pa ferga ima šta da nosi,

2s77wxx.jpg
 
Ja ne razumem svrhu ove brane , ali ako je on reko da ona vrsi neki koristan poso . Onda aj da mi verujemo.

---------- Poruka napisana 15-04-12 u 01:19 ---------- Prethodna poruka je 12-04-12 at 23:54 ----------

Evo jedne slicice slikane juce na terenu.



2jbp8uv.jpg
2z6f039.jpg
 
Baš moćna mašina, vidjao sam po oglasima ovaj zeleni dio zasebno, pomoću njega bacaju krečnjak i vještačko djubrivo, tako bar piše.
 
@dragan82
Hristos vaskrs.
Sve ti je lepo napisao.Dobro resenje.Valjak je sabijo zemlju,a prsti(igle,brana)sluze da rasceprkaju gornji sloj oko 1cm.da prilikom padanja kise se nestvori pokorica ima rastresiti sloj na povrsini,a ispod toga seme sjedinjeno sa zemljom-nema vazdusnih djepova....lepo smisljeno.
 
Sluzi za tegove. Miroslave, mozes da ga guras sa PH ja isti takav (onaj poslednji deo) koristim na mojoj PH i valjam ispred a sadilicu za kupus nosim nazad.
 
Korito na zelenom valjku sluzi da se stavi kamen , koji oni ovde imaju po njivama. Moze da se gura sa traktor , i moj brat slican gura traktorom. Necu da kazem da mora iskljucivo da bude kao ovaj crveni da bi se gurao. Jer dok nisu izmislili taj sistem na valjcima za guranje ispred , svi su gurali ovicne valjke ispred.
 
A zasto mora biti takav?Sta valjak boli uvo dal ces da ga vuces ili da ga guras?Nije to setvospremac pa da mu nije svejedno zar ne?I koji je to "sistem" za guranje na valjcima?
 
Spajki ja se slazem sa tobom . Moj brat ima kuci oba , ali nikada mi nije reko razliku , niti sam ga ja pitao. Bas cu mu postaviti pitanje.
 
Nisam ga josuvek kupio . Prosli moj pokusaj se zavrsio neuspesno. Pokusacu ponovo.
 
mucobieno pitao sam danas za onaj zeleni valjak . I rekli mi da se prodao.
 
Nazad
Vrh