Kavezi za prasenje krmaca

Mnogo je to skupo za nase uslove. Ja napravim ovakvo ukljestenje i kosta me 40e, doduse bez poda, grejaca i tako toga.
 
Mnogo je to skupo za nase uslove. Ja napravim ovakvo ukljestenje i kosta me 40e, doduse bez poda, grejaca i tako toga.
Za 40e tesko ovakvo ili slisnu ukljestenje, ja ih pravim vec vec nekih sedam godina ovakve i malo drugacije.Treba ti 3/4 i 1col od 5 do 6 cevi bez prednjuh vrata na kiom je hranilica i pilica, 3/4 debljina cida 2.6 je oko 1000din, na jednom uklestenju ima od 20 do 30 savijanja cevi savako savijanje krivine 80-100din plus sarke kojekakve zakacke lim za hranilicu prednji stubovi idr. tako da izadje skoro tri putavise
 
Ja imam 6 komada od Bankovića iz Mitrovice 170€ po komadu sa ogradom nisu losi,uglavnom obavljaju funkciju.
 
Sinoc sam gledao kod brata ove kaveze(nazalost nisam slikao)..naime on pored prvobitne farme sazidao je manji objekat betonski blok,pvc stolarija,struja,voda u kome je 8 ovakvih kaveza,kanali duboki 60cm,boksevi mislim da su dimenzije 1.40m x 2.60m,ogradica oko kaveza je od pvc profila visine kao na slici,plasticne resetke kao na ovoj slici plus u svakom boksu plasticne ploce sa grejacima za prasice,manje pojilice za prasice...kako mi je rekao tih 8 bokseva moze da podmiri 20 do 25 krmaca prasilja...sve u svemu lepo za oko a objekat ga je kostao 15000eura

- - - - - - - - - -

predhodni komentar ostavio sam za sliku Zorana kostovica
 
2e5k5z6.jpg


Evo i ja napravio kavez 2m x0.60 sa stelovanjem donje sipke

- - - - - - - - - -

hteo sam malu sliku da postavim pa posle koga interesuje neka uvelica ali nisam uspeo
j7ucz8.jpg
 
Nije, nego nije uspela rdja jos da deluje nadam se da i nece ,jer je medjuvremenu ofarbana.:osmeh:
 
Dragane, sliku koju si postavio, tacnije nacrt po meni bi trebalo da imas zaseban ulaz za krmace u prasiliste, i na isti ces i prilikom odlucenja da je izvedes. Prasici bi trebalo po meni da ostanu jos dva tri dana u boxu u kome su bili sa krmacom pa ih tek onda prebacis u odgajiliste.
Ja imam nesto slicno, manje doduse ali ovako sam radio i nikad nije bilo problema.
 
2heknch.jpg
64mfs1.jpg
scx8cl.jpg


Kod mene ovako izgledaju prasilista, i imam 14 boksova, i 15 boksova odgajalista kaveznog sistema

2ihlbf5.jpg

, ovo bi bilo objekat za prosirenje kapaciteta, posebni ulazi nisu potrebni posto se u isto vrijeme hrane a postojace pregradni zid tako da ce fizicki biti razdvojeni. Sto se tice odbijanja, glavno i osnovno je da se odgalaliste pripremi na pravilan nacin, pranje , dezinfekcija, i sve sto treba, i naravno min temperatura 26 stepeni, i nema problema, nikakvo zadrzavanje u prasilistu posle zalucenja. Krmace u obijekat za oplodjavanje, prasci u odgajaliste, a u prasiliste masina za pranje i priprema za nove krmace. Pozdrav
 
h4ut.jpg

Salecar ovo su neke mere 200 na vrativa je ukupna duzina cevi visina vrata 55 kao i 150 na prihvatniku i 340 na gornjoj cevi mogu biti i 3/4 ili 1col tebalebi biti debljeg mesa hranilica je obicno sirine 50 iz dava dela

- - - - - - - - - -

Dragane gde si kupovao podne resetke
 
All in,all out,sve unutra sve napolje,tako je najbolje,cudi me da su ti izmedju boksova drvene daske,mislim da nisu bas najbolje za pranje,zbog bakterija, il ti je to privremeno,dok ne postavis plasticne pregrade,kod mene je izmedju boksova grifovana,tj pletena zica. Jesu li ti prasad uobrocena ili punu dozu dajes,mislim posle lucenja,cini mi se na ovim slikama da su ti prazne hranilice.
 
Podne resetke sam kupovao u Jomapeksu-Novi Sad, a ukljestenja su kupovana iz Svicarske polovna, ali prekvalitetna, sa ovakvim cinkovanjem i debljinom stjenke cijevi zasigurno se vise nigdje neproizvode.

- - - - - - - - - -

Daske su stalno resenje i nema problema ali samo kod 4 boksa, kod ostalih su paneli visine 60 cm sa glatkom povrsinom orginalne pregrade iz Svicarske,a masina sa 170 bara radnog pritiska skida sve tako da nema problema sa pranjem, sto se tice hranjenja pri odbicu vecinom idem obrocno, bolje je kontrolisanje uzimanja hrane nego da se upocetku prejedaju pa se stvaraju problemi sa prolivima i edemskom bolesti, a poslije 7 dana po odbicu skoro da imaju stalno dostupnu hranu, mada se hrane ujutro oko 7 zatim u 13h i 18h :ppozdrav:
 
Imam dve vrste boksova, obije se rastavljaju. Prva vrsta, kod nje se skida hranilica i rasire se bocna strane krmaca udje okrene se, za to vrijeme vratis hranilicu i spojis strane, a ovako izgleda to prasiliste spremno za useljaj
xbxt36.jpg


dimenzija boksa je 2,4 x1,8 , a samo ukljestenje je 180cm dugacko, 1m visoko i 60-65cm siroko.


A druga vrsta je kao na slici

33fgk1j.jpg



, dim. boksa je takodje 2,4 x1,8, a samo ukljestenje se steluje na sve strane i po visini, sitini i duzini, duzina je od 170-220cm, visina od 100-110cm, a sirina od 60-65-70 cm. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Interesuju me iskustva sa srbijanskim firmama za prodaju opreme ko je sa nekom od njih radio, sto se mene tice radio sam Vos system 30 individualnih cekalista, odradjeno je manje vise kako je dogovoreno mada kvaliteta varova, cinka i inoks hranilica i nije zadovoljavajuca, sa Jomapeksom sam radio plasticne i gusane resetke za 14 boksova za prasenje i odlicne su. Sada planiram kompletnu opremu ubacivati u prasiliste i odgajaliste pa me zanima sa kime je najpouzdanije raditi a da je kvaliteta zadovoljavajuca. I mala ispravka skice objekta koji bi uskoro trebao da se pocne raditi :ppozdrav:
2rw3tyu.jpg
 
Drug koja ti je udaljenost od poda do ove prve cijevi, msm da ti je previsoko ili me slika vara.Neznam koliko su ti velike krmace ali msm da ce se lako rotirati ispod te cijevi. pozzz
 
Mislim da je ram trenutno okrenut,da je pod gore.
Hvala Nikola, ispravna konstatacija, ali bi onda povise ostalo praznog prostora na gornjoj strani, po mom misljenju treba jos jedna cijev na gornjem djelu, a u donjem djelu bar 3-4 kosa prsta zavariti za donju cijev, kod mene su fabricki boksovi i donja nosiva cijev je 35cm od poda a prsti se spustaju do poda skoro 15cm. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh