Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Moguće. Znam da su obično takve prikolice nosivosti 12-13 tona,ali verujem da ih ima koje imaju veću nosivost.
Inače,slažem se,10 kubika šljunka je oko 18 tona.
 
Jos jedan red stranica i oko 20 kubika kad bude taman za poljoprivredu.
Mislim da neće ništa nadograđivati jer imaju onu Wielton 18T i Pronar 14T (stara milerica 8T će na prodaju) a ova je kupljena sa namjenom za prijevoz šljunka i đubra jer su kod nas strogo počeli kontrolirati da li se vozi van određenog datuma (jedan rok je na proljeće i jedan na jesen) a njima prostor kod štale nije dovoljno pa su sagradili još jedno stovarište za đubar van sela , to su sagradili uz subvencije za nitratnu direktivu ( 90% povrat)

gnoj.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Stajsko djubre se sme izvlačiti dva puta u toku godine? To vazi samo za velike farme ili za sve stočare?
 
Za sve ima čak i kompletan pravilnik o količini i načinu zbrinjavanja itd.


U članku 10. ti piše da je zabranjeno odlaganje na polje od 15. novembra do 15. februara i od 1. maja do 1. septembra. A u članku 11. ostale zabrane.
 
Jel ima da proda kamionku ili zna nekog ko bi prodao, juče ceo dan bio u okolini Lazarevca, pogledao par komada... Sve je to za manje više za železaru! To da prodje tehnički nema šanse, izvareno, iskrpljeno... Hvala
 
 
Pozdrav ljudi, curi mi ulje na ulazu u klip za kipovanje. Probao sam da skinem cilindar ali ne znam kako se skids crevo koje ulazi u njega. Negde sam procitao da je to rotacioni prikljucak. Molim pomoc!
 
Gde bih mogao naći trilex felnu R22,5 i prsten što ide između...?
Tražio na internetu i nema. I to što ima po oglasima kažu da je prodato, a oglas ostao.
 
Nazad
Vrh