Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Радови на приколици у току, скраћена је за 2м и сада ће бити дугачка око 6.3м, претходно је била дуга 8.3м...планирана дубина је око 140-150цм отрпилике то би било око 18-19т носивости, тренутно је 80цм дубина њена...

IMG-20220708-165949.jpg

IMG-20220708-170008.jpg


Под ће бити од лима дебљине 3мм, да може фино да се завари, странице доње ће бити алуминијумске, ојачане са рамом од цеви дименија 30х40х3ммх30мм шав такозване З цевни...тако да ће алуминијумска страница у ствари бити само испуна у том раму, а наставак ће бити рађен од цеви 30х30х3мм, а испуна је лим од 1,2мм да би се добила жељена дубина од ~150цм, такође ће бити могуће да се ти наставци скину када се у њу буде товарило ђубре...биће још слика у разним етапама израде исте...
 
Poslednja izmena:
јесте, ејр је шасија поприлично јака, а и ове пречаге од У профила су на 50цм, стим да сам заборавио рећи да ћемо морати поварити цеви 30х30х2мм на њих, како би њихова висина била идентична висини шасије, да лим лепо легне и да се не увија...
 
Да била је троосовинка, али давно. Када је купљена имала је свега две, напред и назадн а она средња је била уклоњена..па смо искористили њене носаче да пребацимо точкове напред, а вишак одсечемо...

Овако је изгледала када смо је купили...

IMG-20220614-171959.jpg



Превише је дугачка била, па је маневрисање било доста отежано. Сада се возика милина једна....
 
Realno gledano ta prikolica više nema papire. Niti može da pređe tehnički pregled da bude validan. Ne daj Bože nekog karambola u saobraćaju sva krivica je na tebi. Nisi to trebao raditi. Velika šteta što je sečena.
 
С техничке стране она ни овако није била технички валидна јер јој фали једна осовина...тако да мени је свеједно дал је краћа или не...она не би технички прешла без те једне осовине, коју нисам могао наћи ни у лудилу за овај тип приколице...
 
Пре заваривања
IMG-1f14be40b7402d2a6367643587f76005-V-1.jpg



и после заваривања задње стране приколице
IMG-20220720-103141.jpg



Мало смо се мучили приликом брушења реза, али смо после једно 30-35 пута успели да уклопимо и да заваримо
 
Јбг мора се, сезона ће брзо доћи, а она нам је потребна за исту доста, тако да се патимо на ову врућинчину...сад дан-два одмора док не стигне поручени мстеријал, па онда наставак радова....
 
Ja se nekako bojim da i ovo prikolica što imam će mi biti mnogo na jesen, tako da projekat sređivanja jedne zmajevke ni ne počinjem, sad bez stranica nosi bale, a i njih ima sve manje, ko zna šta će biti sa 4tom krošnjom lucerke
 
Nazad
Vrh