Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

fabs4w.jpg
243ncys.jpg
Koristim ga u prevozu zita, i moram reci da je to prava stvar (puno brze nego sa traktorom), planiram kupiti kiper, sa vecom nosivoscu.
 
fap 16/20 kiper idealna masina za prevoz ratarskih proizvoda moze da preveze oko 12t zita ili kukuruza suncokreta 8t ja ga koristim i ya prevoz stajnjaka detelinu prevozim tako sto za njega zakacim zmajevku a za nju kamionsku prikolicu od6m i gas tako da odjednom dovezem oko 700 bala. delova ima na svakom otpadu tako da nema problema.
 
Evo mog kamiona kojeg ja koristim u poljoprivredi,planiram ove godine da namestim nadogradnju i da vucem sa njim i zrno
33oqej9.jpg

sn1o93.jpg
 
kifler je napisao(la):
fap 16/20 kiper idealna masina za prevoz ratarskih proizvoda moze da preveze oko 12t zita ili kukuruza suncokreta 8t ja ga koristim i ya prevoz stajnjaka detelinu prevozim tako sto za njega zakacim zmajevku a za nju kamionsku prikolicu od6m i gas tako da odjednom dovezem oko 700 bala. delova ima na svakom otpadu tako da nema problema.
A koliko kosta jedan takav u solidnom stanju al da je kiper?
 
Još je bolje pitanje koliko sad košta registracija i da li moraš da budeš registrovani prevoznik da bi mogao da ga registruješ?
 
Zar ne bi moglo, recimo... kao poljoprivredno vozilo za potrebe poljoprivrednog gazdinstva? Ili da odmah isklesemo drvenu motiku pa nazad u srednji vek ::lose::
Post je spojen: [time]1297035681[/time]
_________________________________________________
Iskreno vec neko vreme razmisljam da kupim jedan!
 
zorancile je napisao(la):
Još je bolje pitanje koliko sad košta registracija i da li moraš da budeš registrovani prevoznik da bi mogao da ga registruješ?
Registracija je verovatno velika jer nema tafograf , za registraciju nije problem nasobstvene potrebe
Post je spojen: [time]1297058610[/time]
_________________________________________________
@tosiba
najlepsa kombinacija bitibila da si vlasnik PG-a , vlasnik vozila i vozac
 
Pa i jesam vlasnik gazdinstva i vozac, radnika bih naucio da tera kombajn i pici :cao:
 
Ja vec duze vreme razmisljam da uzmem neki voji kamion za atar, voleo bih da uzmem tam-a 150-ku i da ga prepravim da bude kiperas ako je to moguce ikako, ako ne onda makar da vuce vestak donjive, samo ne znam koliko je registracija za njega.
 
Ja imam Tam 11o, na njega smo stavili kipu od fapa. registrujemo ga za sopstvene potrebe i registracija je bila prosle godine oko 37000din. Cena registracije zavisi od nosivosti. Moj dajc je registrovan na 4,5 t, a trpamo na njega oko 8 t :ppozdrav:
 
Registracija običnog Tamića je ove godine skoro 50000. To je skoro 150 din dnevno.
Ako za kamion nema posla svaki dan, ne znam koliko je isplativo.
 
Nazad
Vrh