Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Svaka cast komsija, za sta si naveo sluzi ce te dobro:ppozdrav:
 
@ talianu
Kolika je maksimalna nosivost u kg, i da li treba c kategorija?
Koliko izadje za njega registracija?
 
1000 kg nosivosti,po saobraćajnoj međutim ima neka ojačanja tako da može +500 kg ali nije dozvoljeno.
Vozi se na B kategoriju,troši 6-8 l na 100 km dizela,zavisi od tereta.
Najveća brzina mu je 90 km/h (toliko sam izvukao).
Motor 1,6 dizel kao u golfu nije bokser.
Registracija izađe oko 17000 din(ne znam dal je tačna informacija tako mi rekli otprilike u agenciji kad sam radio prepis)
 
Ja imam kamione(šleper damper) nevezano za poljoprivredu (preduzeće).Uvek u žetvi a ove godine zbog padavina i u soji i kukuruzu koristim kamione.Vozač dođe na njvu natovari 25-30 t i teraj bilo gde .Ove godine nisam ni koristio traktorske prikolice .milina.Inače mislim da se samo zbog poljoprivrede ne isplati držati kamon(samo registracija oko100 000).Po novom zakonu se za sopstvene potrebe može registrovati teretno vozilo ukupne mase do 7,5 t.
Ali kad god se može kamionom direktno u njivu bolje je angažovati nekog ozbiljnog prevoznika jer zbog loše situacije u toj oblasti(gore nego u poljoprivredi) to uopšte nije skupo pogotovo ako se roba prevozi malo dalje.Kod mene u okolini svi veći ratari tako rade.
 
Pa bi, ali vrlo često nailazim na snimke gdje se silira ovakav kukuruz. Moguće je da ga ovako koriste za proizvodnju biogasa?
 
Ili jednostavno se desi, da imaju dosta za siliranje, a dese se nepovoljne vremenske prilike pa kukuruz sazri... A moguce je i da je za proizvodnju biogasa kao sto kaze Zombi...
 
Ljudi meni kao prevozno sredstvo sluzi zastavica 50.8 ad u jesen kukuruz u leto zito dugacka 5 m,savrsena za sve,kupio sam istu takvu sad ali kombi isti dobar moze da potera 2700 kg na C je ali netreba tahograf XD al sam se snasao a
 
Slusaj tahograf treba da ima kamion cija tonasa kad se sabera sa tonazom koju moze da nosi prelazi 5 ili 6 tona...moj kombi je 91 i netrba mu i ako se vodi na C kategoriju
 
Evo ga sređen zakrpljen, ojačan i ofarban od kad sam ga doterao prešao 1500km ,prevezao spremač iz Srbije,naftu nekolika tura iz Plandišta i Vršca, Boce iz Zrenjanina,rne gvožđurije sa otpada i još dosta sitnica u lokalu polako ali sigurno se otplaćuje.


---------- Poruka napisana u 16:02 ---------- Prethodna poruka je at 15:55 ----------

Evo kako je izgledao pre par meseci.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh