Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Registracija za 'Tamica' na B kategoriju je oko 70000 sto je jako puno.

Mislim da postoji varijanta da se kamion registruje na zelene table ako ce se koristiti u poljoprivredne svrhe i nece ici na autoput i tamo gde nije inace dozvoljeno vozilima sa zelenim poljoprivrednim tablicama. Ako neko zna vise o tome neka kaze da ne ispadne da ja lupetam. Inace, i ja razmisljam o kupovini Tama 110 i eventualnoj prepravki na kiper ili rasturivac stajnjaka..
 
Pre neki dan drugar registrovo tamića i izašlo ga sve sa novim tablama oko 36000 hiljada, neznam kako je to kod vas 50000.
 
Verovatno je na C kategoriji jer se kamioni(Tamići,Zastavice)koji su na B kategoriji tretiraju kao luksuzna vozila pa podležu debelom porezu.Trebalo bi da je ukinut taj porez koliko sam čuo jer većina tih malih kamiona i ne vrede koliko je registracija.
 
Ja mog necu da registrujem pa neka me jure ja namotam preko njiva a oni nek idu zamnom
 
Rale 83 je napisao(la):
PAO STAER 2 osovine 300ks turbo
Post je spojen: [time]1273731835[/time]
_________________________________________________
11soyoh.jpg
33f822b.jpg

n6byic.jpg
E stvarno me iznenadjujes :haha:.Gde ti je ekonomska racunica za takav kamion pored fapa.tama i zastave.
 
O stevo
Ovaj kamion sam prefarbao i uradio nadgradnju , nosi 12m³ sanduk sto znaci
-mogu sa njim raditi transport zitarica ( u mojim uslovima to zamenjuje 3 traktora i 3 vozaca u zetvi sto kosta preko 60e , gorivo je isto . 10 x 60e = 600e x 10god = 6000e isplatise 1 put)
-mogu raditi ugalj , moze poneti 10t kostolackog , kolubarskog uglja 12t krepoljinskog , kovinskog uglja
prodam minimalno 10kamiona po x isplatise 2 x
- moze poneti 8 m² peska (12 kamiona imam naruceno za proleca) nek bude 20 kamiona godisnje po
- nosim i rizlu iz krecane za puteve x 20 kamiona min ( 10 za svoje potrebe)
-vozim i drva min 10kamiona po 30e Neto
I to mi dodje za 10g x e i 6200 predjenih kilometra na to gume i amortizaciju necu ni da racunam jer je tu samo ulje , na tih x odbijes 10 000 da ga registrujes i imas x da ga otplatis .

Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 07:56:20 CST[/time]
_________________________________________________
Fap u toj ceni je 16-20 i ima sanduk 8m³ bez mogucnosti nadgradnje sto znaci da moze da radi samo pesak i rizlu gde gubis
Ugalj , drva a moze da ponese samo 8x750= 6000kg psenice sto je manje za 4000kg
Tam u toj ceni je samo 110 ili dajc
Tam 110 je 7t i 110ks I ima puno prostora za nadgradnju , al nema KS za pesak i rizlu i kratak je za ugalj o Dajcu da nepricam jeste da je mrcina al ..... ni jedan ni druci nemogu vuci prikolicu.
Zastava , zastava moze da radi samo ugalj po 5t i isto toliko psenice i kraj a nema vazdusne kocnice ,
o prikolici da nepricam da moze vuci.
Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 14:58:00 CST[/time]
_________________________________________________
Kad mi budes izneo ovakvu racunicu za tvoj traktor sa ovakvim minimumom javise da te prekvalifikujem u ekonomistu .
Ulozio sam 5000 i nadamse da izvucem x ili x godisnje ( minimalno) uz samo 620 predjenih kilometara
IZBACIO SAM CIFRE IZ TEKSTA NAKON STO JE CLAN STEVA PROCITAO
 
jos ce da ispadne da je najbolje imati kamion a ja moje kamione prodao i ostavio samo dva pa poceo raditi zemlju
 
:haha: :haha: Sigurno , ja ostavio zemlju da vozim kamion .
Kop kostolac 30km , stovariste sa koga uzimam ugalj 20km , Minjonovo stovariste u smederevu 60km
kop kovin 82km kop jasenovac 83km (krepoljin) morava 40km, pek 12km , krecana kucevo 25km e jedino po drva malo vise jurim okolo kuceva sto zna da bude i po preko 50km
 
Pozdrav ljudi, nisam u toku sa propisima a zanima me da li postoji ikakva mogućnost da kamion vuče dve prikolice (kao kod traktora)? Našao sam neka ograničenja ali ne pominju ovaj slučaj.

Dužina
Maksimalna dozvoljena dužina vozila i tereta je
12,00 m za kamion (solo vozilo)
16,50 m za sedlasto vozilo (tegljač plus poluprikolica)
18,50 m za kamion sa prikolicom (drumski voz)
Širina
Maksimalna dozvoljena širina vozila i tereta 2,50 m
Visina
Maksimalna dozvoljena visina vozila i tereta 4,00 m
Ukupna težina
Maksimalna dozvoljena ukupna težina vozila i tereta 40 t (na 2 + 3 osovine)
Osovinsko opterećenje
Maksimalno dozvoljeno osovinsko opterećenje:
10 t na jednostrukoj osovini
8 t po osovini za višestruke osovine
U slučaju da je osno rastojanje kod višestruke osovine između 2 (dve) susedne osovine veće od 2,00 m, tada se osovine smatraju kao jednostruke.
 
Kako je tema zamrla, pretpostavljam da (trenutno) nije dozvoljena registracija nekog kamiona na zelene table, da li je tako?

Da li neko zna koliko onda kosta "standardna" registracija ova 2 kamiona:
jedan ima 5600 ccm, 96 kw
drugi ima 11040 ccm , 147 kw, cuveni FAP?

...nemam njihove tezine

_______________________________________________

Naisao sam malopre na ovaj sajt za izracunavanje troskova registracije http://www.registracija-vozila.rs/i...rmname=Info_za_registraciju&Itemid=65&lang=sr

za oba vozila je izbacio da je cena oko 24000 din + provizija banke ili poste , :sta:
 
Poslednja izmena:
Jesi li uneo nosivost kamiona ? Ako nisi, onda ti je zato ispala tako mala registracija.... Ja sam pre neki dan kupio Turbo Zetu i za nju je registracija sa novim tablama oko 42 000 din...
 
U pravu si, ja sam unosio nosivost u t:udri:, a sad kad sam to pretvorio u kg, izaslo je da je registracija manjeg ~ 58000, a veceg kamiona ~ 66000 din. Dakle do daljeg odustajemo od ovakvog transporta u poljoprivredi.
 
Sta mislite o FAP-u 1620 sa prikolicom , sanducar , za poljoprivredu , koje su cene odprilike i jesu li zahvalne masine , i naravno delovi i opravka , hvala...
 
Evo i ja da se pohvalim sa prinovom ,doduše kupljena pre dva meseca.
Služiće za obilazak 3 voćnjaka i transport koječega na iste.Traktorom se gubi puno vremena i više se nafte potroši.
Naravno služiće i za nabavku repromaterijala (seme,nafta,hemija,veštak...itd)
Prosta računica prvi plan je bio lada niva+prikolica = Veća registracija ,veća nabavna cena,dva parking mesta,manji tovarni prostor.
Mana kamioneta je što ima zadnju vču pa ne znam kako će se ponašati u uslovima kad je blato,kiša...mada ne praktikujem da radim u takvim uslovima.
Sve u svemu mislim da će se brzo isplatiti koštao je 1100 eura registrovan do aprila,tehnički sve ispravno,limarija lošija motor ko bombona.Gume dobre,kuka radio,klima samo u krivini.
Otišao je na sređivanje kod poznanika u Suboticu mislim da će me krpljnje ,farbanje,arnjevi,cerada koštati cc 500 eura.
Evo koja sličica

 
Nazad
Vrh