Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Nista bez vernog kamioncica...das gas a on pravi brum brum samo treba nabacis dobre cvidze8-) i lecka`izfazioniras facu jer ne valja ako se puno smejes...
 
Reklama je cudo. Samo da stanem na noge, pa kadu kad izlepim, bicu pravi kompleksas.
 
Manjevicu resi li ti prikolicu za Merca? Ona sto smo gledali jedan drugi kamiondzija kaze da je prevrnuta sa 25t sljunka pre 2-3g
 
Ti znas da ja ne pijem kajsiju.
Jeli pa jel si kupio kamion, daj da vidimo sta si uzeo mozda sam bio u pravu.
 
Jel zna mozda neko vlasnika i ovaj kamion? Jel vredi gledati,kakvo je stanje, drugar se interesuje.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
ljudi sta mislite za kipanje 18m drva nazad sa ovim mercedesom mojim.
Tezina je nekih 14t.
Kipao sam toliko kukuruza na stranu, ali me strah za nazad kipa 6,2m.
Ja sam hteo na 15m, to bi bilo bolje, nego ovima odgovara po 18m.
 
U leto 2018 doneli mi drugari sa Homolja drva,vozio je dečko koji radi tza Strabag održavanje puteva zimi a leti ovim drvosečama pravi put,nasipa tucanik itd.doneli su 42 m drva na kamionu i prikolicu,prikolicu je kipao na stranu a kamion unazad.Kamion je bio MAN.Iskreno ja sam se uplašio ali je dečko majstor svog zanata.
 
izlazak ti je 800m, a tura iz tog kamenoloma je od 80-100km.
Iz tog razloga se koriste dvoosovinci uglavnom.
Plus sto je meni to samo dok se radi u Kladovu, ne planiram ici dalje negde da vucem rizlu.
Radicu zitarice I rumuniju kada se zavrsi put.
Onda bi trebali da izvlače sa pravim damperima na depo gore, pa tek onda da se tovare ovi vaši kamioni...
 
Manjevicu moze to, kod nas stovariste imaju Man-a TGA sa prikolicom i kupuju i jedno i drugo nazad. Kamion je sa pratecom 6.2 ili 6.6, a prikolica je 6.2m sa dve osovine. Moras stati na idealno ravno i biti jednako teret natovaren na levo i desno. Prikolice poljoprivredne od 16t robe kipujemo nazad ali je to zrnasta roba pa lako iscuri za razliku od drva.
 
Ne znam koliko je gde bilo drva,ukupno je bilo 42 m ,prikolica je kipovala na stranu pa smo ih raskačili a kamion je kipovao nazad, teren i nije baš idealno ravan,ja sam bio skeptičan po pitanju istovara i spremi radnike da pobacuje ali se vozač samo smešio.
Majstor je inače iz Krepoljina.


 
Dignes kipu i negledas puno,ako si strasljiv malko dodaj gasa i sigurno ce sve da iscuri

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koliko repe staje u kubik?
Ili ti koliko treba kubika za 25t?
I da li mogu raditi prikolicari ili samo truk sa kadom?
 
Nazad
Vrh