Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Dali se oskorusa moze kalemiti na sejanac kruske?
 
Stalno se raspravljam sa istim čovekom oko iste stvari ako nisi primetio...ako hoćeš budi ti moderator slobodno, meni je to samo nepotrebna obaveza na dobroj volji...
 
Oskorusu najbolje da kupis ili izvadis u sumi ako je nadjes ona moze da se kalemi ali opet kazem stabla iz sejanca moze da dozive duboku starost do 500 godina. Imao sam jednu takvu izmedju mene i komsije na medji bila je stara i suplja a precnika sigurno 1 metar matori su je posekli jer se dobrim delom osusila. Postoje bela i crna bela je malo krupnija jeo sam ih pre dvadesetak dana ,odmekle poput divljih kruski ili musmula:)

- - - - - - - - - -

Aroniju Mozes kalemiti na Brekinju i jos na neke Sorbuse licno sam se uverio . Tako kalemljena aronija ne raste kao zbun vec kao drvo koje tokom rasta razgrana i lepo izgleda kao dekorativno:)
 
Poslednja izmena:
Jel to ono što bude crvene boje plod, pa je kod tebe na slici dobilo već braon, ima ukus ko jabučica i jednu semenku krupnu? Mislim na ovo, po slikama sa interneta mi se tako čini, toga ima i kod mene svuda, to i trnjine na svakoj međi:

ZS_BRE.jpg


- - - - - - - - - -

Saznao sam, ovo moje sa slike je mukinja, Sorbus aria, kažeš frenky aronija može na sorbuse, reci mi misliš li da može na ovu mukinju, dal da gajim iz koštice ili lepo da probam da rasadim od ispod stabla šta je niklo? Kako izgleda posle par godina znaš li, dal to bude drvo aronije ili šta? :)
 
I kod tebe i kod mene na slici je brekinja. Mukinja ima drugaciji list. Mukinja, brekinja, jarebika i oskorusa su sorbusi... spadaju u jabucasto voce. Inace sve 4 vrste rastu kao veliko drvo, a ne kao zbun. pozz
 
U pravu si, meni se isto učinilo da ta mukinja ima drugačiji list :) znači može na ovo aronija, baš ću da vidim. Tačno je da raste kao stablo, ali žbunasto, ne raste višlje od 4 metra, nisam video ni jednu višlju do sada pa i dalje ne znam da li mislimo na isto...slikaću kad odem do njive pa da uporedim...

zocili, kod mene toga, šipka i trnjina ima na svakom ćošku kad kreneš po njivama...ponegde i kupina.
 
Evo rezultata mojeg kalemljenja, prezadovoljan sam, počeo sam da sadim danas, mnogo sporo ide vađenje, sadnja ide brzo, vadim ih pažljivo da bih sačuvao koren pa zato ide sporo...







[video=youtube_share;Xwe2Eqg6Z08]http://youtu.be/Xwe2Eqg6Z08[/video]
 
Nije mi cilj da te ubeđujem u suprotno.
Vreme će pokazati.

- - - - - - - - - -

Što se tiče oktopodovog rada,sve pohvale za entuzijazam.Lepo je kada neko ličnim primerom daje drugima smernice za rad.
 
Nazad
Vrh