Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Imate ovde na forumu postavljene slike okalemljnog oraha na budni pupoljak, autor je vocar. Ja sam amaterski probao i nije mi uspelo.
 
ja sam orah kalemio na englesko spajanje,stavio u mokru piljevinu i stavio u podrum i tu ce biti 20ak dana... gledao sam da i podloga(samonikli orah) i plemka(moj orah) nemaju braon srz...e sad koliko je to dobro i hoce li sta biti od toga videcu... ali ako ima neki savet kako da to bude bolje....
 
Prostorija u kojoj se izvodi orah treba da bude od 30 do 32 stepena.Piljevina treba da bude od cetinara.Srecno,javi rezultate.
 
stavljena je topolova piljevina(kontao sam duze drzi vlagu) a imam i od cetinara... a ovo za temperaturu(tesko izvodljivo...)
tako da manje vise odmah mogu da ti kazem rezultate:):):)

- - - - - - - - - -

stavljena je topolova piljevina(kontao sam duze drzi vlagu) a imam i od cetinara... a ovo za temperaturu(tesko izvodljivo...)
tako da manje vise odmah mogu da ti kazem rezultate:):):)
 
ma nije bitna koja je piljevina vazna je vlaga i temperatura konstantna u prostoriji u kojoj izvodite ako preterate sa vlagom mogu da se ubudjaju zile procedura je toliko slozena daako nemate iskustva u tom poslu nemojte da se dzabe nervirate
 
Tesko ces nakalemiti orah napolju na otvorenom,mozes samo gubiti vreme.U mom kraju jos nisam upoznao nekog da je nakalemio orah na otvorenom.


Da se pohvalim, ja sam ga kalemio na otvorenom i imao sam solidan procenat prijema.
 
Treba mi hitno odgovor/savjet/informacija a to je: Dal mogu kalemiti krušku na divlju jabuku?

Divlji jabuka imam koliko hoću al mi se divlje kruške nedaju pronaći po šumama pa bi kalemio krušku na jabuku ako bi moglo

Unapred se zahvaljujem :ppozdrav:
 
Treba mi hitno odgovor/savjet/informacija a to je: Dal mogu kalemiti krušku na divlju jabuku?

Divlji jabuka imam koliko hoću al mi se divlje kruške nedaju pronaći po šumama pa bi kalemio krušku na jabuku ako bi moglo

Unapred se zahvaljujem :ppozdrav:
Javi se krajem leta pa cu ti poslat plodove divlje kruske posto cu i sebi skupljati zbog semena.
 
Na crvenu ranku je kalemljeno vecina stabala kajsije nekada u Sumadiji najbolja podloga je verovatno Belosljiva,Altanovu renklodu nisam procitao da je neko koristio kao podlogu za kajsiju
 
Lepo ja rekoh sačekajte mladence :) mada ih ove godine pomeriše sa 21og na 17i tj danas...
 
Vreme je ubi boze ove godine za kalemljenje cas kisa cas ladno par dana za redom evo sad kao vecina hladnoca prosla sad ce kisa skoro svaki dan padati i opet nema nista od kalemljenja....
Ja cekam 2 dana da poveze sunce da krenem da kalemim a kisa posle neka pada koliko hoce :D.
 
Nazad
Vrh