Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Ја сам данас први пут калемио. Калемио сам кајсију на шљиву овим клештима: http://www.migros-kg.co.rs/Images/Video_makaze3T.htm
Иде ко од шале. Уместо гумица и сл. користио сам изолир траку. Клешта су иначе у Крагујевцу јефтинија него у Италији.
Ако време дозволи сутра ћу да пробам крушку на дрен.
 
Jasenicanin dali je dobro sada presaditi podlogu i kalemiti je (podloga divlja tresnja a kalem tresnja sto stize l.sveti nikola)
 
Beljac, može to da se uradi, to ti je kalemljenje iz ruke, povadiš podloge, kalemiš u krilu i onda ih posadiš. Naravno bolje je kad je podloga zasađena jesenas na stalno mesto i onda da se kalemi bez vađenja. Bolji je prijem i porast.
 
Sutra kalemlenje tresanja na magljivu jedan deo .A drugi deo kad cvetaju tresnje .nisam do sad niad tako radio ali za sve ima prvi put .inace magljiva posadena na stalno mesto 1 klasa:bravo:
 
Burlat Erc.Crvenu .Kanadu i naravno Belicu i jos nemu koja stize kad i Erc mislim da je Staklenac uglavnom rada dosta obilato malo je sitniji od erca
 
Evo nadoh ovo mozda nekom pomogne..
http://drugasansa.rs/wp-content/uploads/2011/05/Obuka-za-kalemara.pdf Ni meni to nije jasno znaci sad se spreme grane i stave se u frizider a kalemi se kad je u punom cvetu to se sad u Ritopeku radi tako sve vise i vise .To ce da kalemi covek koji dosta dugo radi kalemljenje .Videcemo kakvi su rezultati.k


Ako sam dobro razumio, kalemis na kad su biljke vec u poodmakloj vegetaciji..
Ajd mi malo pojasni, ako moze..
pozzz..Goran
Ni meni to nije jasno znaci sad se spreme grane i stave se u frizider a kalemi se kad je u punom cvetu to se sad u Ritopeku radi tako sve vise i vise .To ce da kalemi covek koji dosta dugo radi kalemljenje .Videcemo kakvi su rezultat
 
Jel neko kalemio badem u prolece?



Ja imam jedno mlado drvo badema (kupio sam) koje je kalemljeno preko posrednika na visini preko 1 metar al ne znam koja je podloga i koji je posrednik :/

Jel zna neko koji se posrednik koristi i koja je podloga najcesce kod badema.
 
sto pre iskalemis to bolje moja je preporuka da ne cekate da podloga krene jer kada krene mnogo vise puca i teze zarasta a samim tim je podloznija i bolestima .Molba za ristu da slika tog sto kalemi u punom cvetu i da nam izbaci na forum ja sam svoje tresnje i jabuke iskalemio jos pre 5 dana i danas zavrsio sljivu i kajsiju i sad se spremam za lozne kalemove :cool:
 
Ti zocili beše radiš prekalemljivanje? Ako je tako tj dobro se sećam, tebi je voćka stara pa je kora debela i kruta, bolje probaj "kozji papak" tj da isečeš trougaoni komad ili na rascep.
 
"kozji papak" koja je to varijanta?

- - - - - - - - - -

Probaću na ramenim granama više varijanti pa šta bude, ništa drugo mi nepreostaje a što se tiče iskustva, nemam ga, to će biti pokušaji pa ako neuspu čupam sve napolje i sadim drugo.
Samo da uvatim vremena, na poslu sam ceo dan,ili da privučem osvetljenje pa noću da kalemim
 
Nazad
Vrh