Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Neće da može, znam kako izgleda pupoljak :) Hvala puno, prvo sam pomislio da od ove trave okolo ti se pričinjava na fotki, izgleda kao neka bogomoljka siva da stoji na njemu :D Otvorilo se na jedno 5-6 stabala a na ostalih 40ak baš pošteno nabubrili, preostalih 40 još uvek ćute, šta će biti videćemo :)

Najgore što kad sam krenuo da kalemim, mislio sam isfuraću svih 300 komada pa nisam mnogo birao za koju se magrivu hvatam, ima ih dosta koje su imale jako nerazvijen koren, neke ga maltene nisu ni imale, a gledam i ove magrive što sam rasadio, neke još nisu krenule, tako da mislim da kretanje podloge diktira i kretanje pupoljaka, a magriva izgleda nešto kasno kreće, kao dunja npr...
 
Danas izaso da pogledam kalemove , kad ono neke male gusenice po stablu , ne vidi se stablo od njih . Odmah sam uzeo Voley i oprskao za svaki slučaj.
 
Ja sam danas oprskao mankogal80 i dimetogal, malo da dezinfikujem od fungi :) a malo i ako krenu neke vaši i čuda...samo sam protrčao oblakom, nisam natapao.
 
Šta misliš jeli rano da mu se da malo prihrane preko lista ? Ove moje trešnje nisam nešto naročito đubrio prethodnih godina , a sad nisam baš siguran , sce se plašim da ih ne pogorim sa đubrivom.
 
Preko kog lista? :) Nađubri ti ali sa KANom, on nije agresivan prema žilama kao UREA. Sad je vreme za azot, a imaju ga i KAN i UREA. Unesi ga u zemlju frezom ili motikom i dobro zalij.

Ja sam danas preko lista oprskao kajsije, sa 15.5.30, preparat se zove nitrophoska solub, neki nemački proizvod, ko cedevita, narandžasta tečnost bude, vidim ima i drugih boja, ima u sebi i mnoge druge elemente sem NPK.

Imaš ovde: http://www.compo-expert.com/fileadmin/user_upload/compo_expert/en/documents/pdf/product_information/Hakaphos_Naranja.pdf

To mi ostalo od prošle godine pa da izarčim, nije bilo ni skupo...
 
Izgleda kao dobro sredstvo , ne sadrži ureu . Ovo si u pravu za KAN , ništa onda čekam da krenu listovi :ppozdrav:
 
КАЛЕНДАР КАЛЕМЉЕЊАКад је у питању календар калемљења воћа он би отприлике био сљедећи:1. трешње и вишње - од краја јануара до почетка марта,2. крушке, шљиве, кајсије, брескве и мушмуле - од почетка марта до почетка априла,3. јабуке - од средине марта до средине априла мјесеца.Наравно, овај „календар“ је дат оквирно и исти треба ускладити с месном климом и временскимприликама.
Ovo sam kopirao sa neta o kalemljenju.
 
Da li neko zna koliko meseceve mene uticu na sadnju i kalemljenje voca i da li uopste uticu ,ili su to price poput 29tog februara gubljenje godine bezveze.
 
Hteo bi da kalemim nektarinu,na vinogradarsku breskvu,pa me zanima postupak kalemljenje,i koji je najbolji termin za kalemljenje?Unapred zahvalan!
 
Postupak kalemljenja kao i vreme kalemljenja imaš naširoko opisane u ovoj temi...ukratko, možeš grančicom ili pupoljkom, grančicom i budnim pupoljkom se kalemi na proleće, spavajućim pupoljkom u avgustu.
 
sjajno bratac :) samo skini tu kesu za neko vreme da ne uguši podlogu :) kesa čoveče, mislio sam da je kalemljenje mudrost, sad sam siguran da to može skoro svako, naravno pitanje je procenta uspešnosti, napretka i utrošenog vremena kad bi se time bavio profesionalno tj sa par hiljada komada
 
Bogi gde beres plodove mecije leske ,kod mene ima dosta divljaka ali nikako da dodjem na red da uberem neki sve ih pojedu veverice i iskljucaju ptice .
 
Jedan manji deo sam skupljao u Futoskom parku,a za drugi deo sam se menjao sa jednom bakicom iz Zrenjanina koja ima izmedju zgrada lesku (kila za kilu :osmeh:)
 
Što bi rekli seljaci, to ti je oko velike gospojine :)

Evo danas kakva je situacija, mesec dana posle kalemljenja. Krenulo ih je još, ono što sam siguran da se primilo, bilo da je prolistalo, bilo da se vidi aktivnost pupoljaka je 67 komada od 86 kalemljenih, mislim da je to odličan uspeh za prvi pokušaj i učenje preko foruma i knjige, ove kojima pupoljci još uvek miruju, njima ne kreću ni listići na magrivi, magrive koje sam rasadio, dosta njih još uvek nije olistalo, tako da ponavljam na tih 19 koje ne kreću izgleda se magriva još nije primila tj nije krenula, da jeste uspeh bi bio 100 procentan :D





[video=youtube_share;KdRwzAOVFAE]http://youtu.be/KdRwzAOVFAE[/video]
 
Nazad
Vrh