Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Evo malo kako sada izgleda moj rasad, poboljšan :) Većina ima pozelenele i blago nabubrele pupoljke, kad god odem na plac trčim pravo tamo ko dete na šećernu vunu na vašaru ali nikako da vidim otvorene pupoljke :D

[video=youtube_share;W9RJhsWur8U]http://youtu.be/W9RJhsWur8U[/video]
 
ja sam kalemio od 20 do 24 marta otprilike, pupoljci se tek crvene i kao da će da se otvore ali ništa specijalno, na podlogama tj magrivi kreću listići koje treba skidati i ne zaboravite da 20 dana posle kalemljenja grančicom zasečete gumicu tj vezivo celom dužinom ako ne pukne sama

ovo vazi samo kad je u pitanju čipovanje i folija u suprotnom....
:ppozdrav:
 
Nedeljko, ti si tako kalemio, ja sam mislio da ćeš spajanjem :) I kod mene su pupoljci u istoj fazi :) Jel to od one doktorke i šarene one male grančice?

Nego još jedno pitanje, pošto je po placu krenula da raste trava pa ću narednih dana da kosim, šta mislite da tu travu nabacam između ovih kalemova tj da malčiram travom ceo red, od trave ima ova obična dugolisna, ima ova sa bordo cvetićima iz kojih smo kao mali sisali "med", ima voli me-ne voli me, mišovkinja, maslačak i tako razna, da li ima neka koja ne bi trebalo da se stavlja, trenutno ni na jednoj još nisu formirani cvetovi tj seme pa neću sebe zeznuti i rasaditi je međ kalemove :)

Tale, ja nikakva predavanja ne držim, ono što znam sa sigurnošću, ja podelim sa drugima, ono što ne znam ili nisam siguran, a imam potrebu da iznesem kao mišljenje, ja uvek naglasim sa "moje laičko mišljenje" ili "nisam siguran ali mislim da" i slično...
Jedino što sam ti prebacio je takozvano trolovanje teme, a to je kad ne daš odgovor tj pomoć već temu skrećeš u nebitnom smeru.

Ja ne znam šta je čipovanje i folija i nije me uopšte zbog toga sramota. Šta ne znam, ja pitam. Aj uzdravlje :ppozdrav:
 
Možeš da nabacaš da drži vlagu i da ne raste korov.
Nisam slikao sve , od 9 grančica samo jedna nije krenula , videćemo za dalje ali za sad je odličan prijem. Baš tako , one sitnije su doktorka i šarena , njih sam i stavio na manje drvo.
A burlat sam stavio na veće drvo , od pet grančica na njemu se jedna nije primila , a na manjem drvetu su se sve četri grančice primile.
Jel vidiš potpuno isto izgledaju kao i tvoje , biće nešto od nas .:ppozdrav:
 
Drago mi je da su ti se ove male primile, za burlat nisam sumnjao, behu ko drška od metle :)
 
Cipovanje ili jos sedlasto kalemljenje ga zovu plemka podseca na sedlo a video sam kaleme ovako stubaste i patuljaste forme loza td . Sa pupoljkom ide i deo drveta
 
To brate, kreću :D kod mene je slična situacija, samo ja imam problem što je vidno krenulo tek nepunih 40 od 86, ali polako videćemo, i sa ovom brojkom sam ihahahaj u plusu u odnosu da sam kupovao sadnice, a nešto ću i naučiti :)

Evo kako izgleda moj rasad verzija 2.1 :D Levo i desno sam pofrezirao da ne krene trava a i podigao nivo stranica tako da je rasad u malom kanali, da se zadržava voda i slično, a nabacao sam travu koju sam pokosio kosilicom na točkiće tako da je fino isitnjena :)

 
Extra za prvi put , dok uđemo u štos posle će da bude rutina . Prvo uštedeo si u novcu što je u današnje vreme jako važno , drugo još važnije nećeš da čekaš pet godine pa tek tad da vidiš šta su ti prodali.

Ovako znaš koja ti je podloga , znaš koja ti je sorta i nemaš da se cimaš kasnije. Ja se isto nosim nekom mišlju da posadim trešnje na malo većoj površini , ali nikako da se rešim.

Radim oko 2 hektara standardno kukuruz i pšenica , i kad sve saberem ostane mi samo slama i taluske . Džaba kram traktor i arčim gorivo.

Prošle godine prodam žito , jurim mlinara šest meseci da mi plati , i ispade kao da ja njemu dugujem a ne on meni . Tako da ću iduće godine možda i ja da kalemim sam za svoje potrebe nekih 200 komada za početak , da

posadim 50 ari pa šta mi bog da. Samo ću možda na sejanac divlje trešnje da kalemim pošto imam crnu smolnicu , čini mi se da je za teža zemljišta to bolja varijanta
.
 
Tresnja

Evo i moje jedne tresnjice od nekoliko komada izgleda da ce se primiti i ako se ne vidi bas dobro na slici ,uslikano telefonom

 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast kalemari !
Prima se, prima.
Cestitam, a u mom selu kazu da "nije svakom dato" da kalemi. Kazu da je to boziji dar :)
Nego, sto bre vezujete tim izolir trakama?
U procep cesto ne mora nicim ni da se vezuje, kalem vosak bude dovoljan a prostim spajanjem je ipak bolje gumica ili namenska traka.
Em funkcionalnije, bolje, a i prirodnije izgleda.
 
Ovo moje je ona vinogradaska traka za vezivanje loze nije lepljiva a vezivao sam i trakama od nekih kosulja starih tkanine isecem makazama i bude mi. Nisam mogao naci ovde gumice na malu kolicinu za hobi . Bice nesto od nas :D
 
Ako nekom u buduće budu trebale gumice, mogu vam poslati poštom, ja sam plaćao oko 250 dinara ima nešto oko 120 komada već isečenih na dovoljnu dužinu.
 
Nazad
Vrh