Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Jedna od najbitnijih stvari je dobar noz, sad cu vam opisati kako sam ja kalemio prve godine akd sam pocinjao.
Odem do vocnjaka i donesem grancica kruske i tresnje sto su ljudi orezivali, dodjem kuci i kad je doslo vreme kalemljenja ja se bacim na posao, nisam imao naravno kalemarski noz nego neki mali perorez i ja uzmem prvi plemku zasecem ne valja bacim tu izmem drugu dugacku oko pola metra i sve zasecem ne valja i ne valja i tako je celu sredim a nisam dobio ono sto sam zeleo, ja se iznerviram i reko jbo kalemljenje i noz i sve i pobacam one plemke i zavrsio kalemljenje.
Drugi dan akd sam se smirio reko aj da malo naostrim noz i da probam ponovo i to je bila uspesna kombinacija odjednom skoro svaki rez mi je bio kako treba i te prve godine sam iskalemio oko 13 krusaka i reko ajd neka mi se primi 2-3 bice dobro i na kraju primilo se 10 :ideja:.
Par godina kasnije sam kupio kalemarski noz ne pise ko ga pravi ali mislim turci probam ga na prst a ono ostro ko britva, te prve godine sam se i par puta posekao sa tim nozem ali par godina kasnije i preko 1000 vocaka iskalemljenih sece ok nije vise ostar kao kad je bio kupljen al radi posao za mene dobro i akd kalemim retko akd se sad posecem jedino mi koza na palcu povrsinski sva iseckana od zaustavljanja noza :osmeh:.
 
Miso, gledao sam onaj tvoj klip, kalemljenje na most i bas je interesantno. Moze li to da se iskoristi za neka stara iznemogla stabla i sl, sta mislis? Ima li neku takvu namenu, jesi li video negde?
Sta mislis za ono kalemljenje na sedlo, bi da probam?
 
Sto je vocka starija to je manja verovatnoca prijema kalema pogotovo one 10+ godina ali nije da i ne uspeva, mladje vocke se lakse kaleme tj veci procenat uspeha :).
Moze se iskoristiti za starija stabla jer pored starog stabla kada se posadi podloga i ona preuzima ulogu korena i hrani dodatno drvo, sto se tice kalemljenja na sedlo to za sad ti ne savetujem jer za to trebas imati malo vise iskustva i dobar noz, evo probaj na ovaj nacin kalemiti tu ces i kao pocetnik imati najverovatnije dobar uspeh (zavisno dal si dobro sve obavio).

 
74bdd17132e01629c0658034192554b2.jpg


Procep mi je najbolja varijanta i manje vise sam savladao tehniku, ali vezbam i ostalo. Cekam samo da vidim hoce li biti prijema (bar ovo na procep).
Takodje sam hteo da priupitam, ima li neko da je kalemio jabuku na glog i sta se desava kasnije? Malo imam jabuka za podlogu, a gloga dosta. Znam da je bilo price, ali nisam cuo kako to izgleda posle 5, 6 ili 10 god.
 
Koliko minus temperature smetaju kalemovima? Gledam dugoročnu prognozu, stabilizacije vremena nema na vidiku. Ne znam da li da kalemim ili da odlažem i čekam ljepše vrijeme.
 
Ja jos nisam poceo a trebam da kalemim na 2 mesta :svinja:.
Meni se jedne godine desilo da sam kalemio voce a posle pao sneg i ja reko nema nista od kalemova a nije bilo problema primilo se dosta te godine, e sad ne znam koliko je proslo dana od kalemljenja do tog snega.
Ja ne kalemim zbog kise sto pada svaki dan a inace da je bez kise poceo bi vec da kalemim al plemke su u frizideru tako da ima vremena (sutra pogledam plemke dal su ok nisam ih kontrolisao od stavljanja u frizider al trebale bi biti dobre).
 
Ma nije ni frižider garancija, ja sam neke godine čekao i kad sam otvorio kese, pupoljci se skoro skroz otvorili. A temperatura naštimana na 3 stepena. Imaju i oni svoj bioritam, njima frižider može odložiti otvaranje za neki razuman period, ali ga ne može spriječiti...
Vidjećemo, dio sam već ukalemio (trešnje), ostatak trešanja i jabuke i kruške ću kalemiti po malo svakih par dana, s tim da ću zadnje kalemiti jabuke, njih ne treba kalemiti prije 20.3.
Pa šta uspije.
 
ma kalemite i uzivajte,ja sam okalemio par hiljada pa se ne brinem,sta bude bice,visnja i kajsija uveliko krenule,sljiva nije jos,jos mi ostalo da okalemim jabuku,dunju i krusku
 
Jesam li ja zeznuo stvar sto sam kalemio jabuku pre sedam dana? Ne dve divljake sam kalemio neku staru sortu i kolacaru.
 
Hehe, jes mi glupo pitanje. Nego imam jos plemke u frizideru pa ako nije pravo vreme, mogu da ponovim za nedelju, dve.
 
Da li je izdanak crvene ranke crvene boje?
Našao sam nekoliko izdanaka u okolini jedne šljive. Barem mislim da je šljiva jer ima šiljate pupoljke. Nije višnja ona je malo krenula, trešnja ima drugačije stablo, migavac je procvetao, mora da je neka stara šljiva. Čitava ta parcela je kao džungla. Ne održava se već godinama.
Uglavnom, sa kajsije što je procvetala skinuo sam par grančica, skinuo cvetiće i nakalemio na te izdanke. Nešto na engleski spoj a nešto na čipovanje. Kad pišete da tako može onda sam i probao. Uostalom nije ni važno šta će se iz toga izroditi važno je da sam danas uživao u kalemljenju.

Gledao sam moje šerpe, lonce i ostale saksije gde sam sadio semenke jesenas. Izbijaju nekoliko badema a i migavac polako izlazi. Biće zanimacije i sledećeg proleća (2017 a i 2018:cool:). Još uvek se ne javljaju trešnja, belošljiva i orah.
Jesenas sam na licu mesta u voćnjaku posadio na nekoliko mesta po tri badema. Na dva mesta sam morao da ih vadim. Od šest koštica badema svih šest je krenulo. Par centimetara iznad korena i koren od desetak centimetara. Sve je to bilo u zemlji. Presadio sam ih u jednu kantu ali mislim da te biljke neće preživeti. Ipak se pomalo nadam.
 
Cim malo odrveni kora posivi crvenoj ranki, jednogodisnje su ako se dobro secam crvenkaste (ali me ne drzi za rec, davno sam ih rasadjivao)...
 
Sad ako su ti izdanci crvene ranke onda navijam iz sveg srca da neki kalem ne uspe (kao što i neće) pa da mogu da posadim crvenu ranku.
 
Sad ako su ti izdanci crvene ranke onda navijam iz sveg srca da neki kalem ne uspe (kao što i neće) pa da mogu da posadim crvenu ranku.
Ako nisi siguran u to kolega a imaš želju za Crvenom rankom, ako ti odgovara ja mogu da ti izvadim i pošaljem par komada (samo plati poštarinu).
Nešto sam jesenas sadio a nešto "pripremio" za jesen. Jako su lepe sadnice, na vreme proređene.
Pozdrav ...
 
Hvala kolega đađo74, imam želju da u mom voćnjaku imam i crvenu ranku i požegaču koliko god da to povlači rizika. Hajde da nastavimo na pp.
 
Crvena Ranka nije kompatibilna sa podlogom dzenerike, i posle 5-6 godina puca stablo. Ako je posadis izdankom na sopstvenom korenu, jako sporo raste. Trebace ti 7-8 godina da to poraste i prporodi.
Ja sam tako sadio te stare sorte, Ranka, Madzarka, Bugarka, dosta mi se posusilo, ono sto je bilo dobro i pretelo sve sam prekalemio na kajsiju.
 
Zato je stablo oko koga sam navadio izdanke tako malo. Baš sam se pitao zbog čega.
Ta parcela je već dvadesetak godina zapuštena i većina drveća je obrasla divljom lozom onom što smo kao deca zvali lijane. Ima jedan deo oko par metara pojasa do komšija koje žive pored pa su verovatno oni malo sređivali da bude bar malo 'kultivisano'. Ta parcela se dalje nastavlja ka reci Jezava (ono što je od nje ostalo) pa je to otvoren prostor za najezdu raznih životinja. Jedne godine su 'nadolazile' zmije pa jedne godine su lisice posećivale kokošince. Pričali su da tuda prolaze i jazavci.

Ono što sam video je da džanarici ne smeta ništa ona raste svuda...

Gde ode tema kalemljenje...
 
Stablo tako na "ledini" jako sporo raste, zato je i bilo malo. Kada ga posadis i odrzavas, djubris, prskas, raste to mnogo brze ali opet je to jako sporo za danasnje vreme. Ako ja treba da cekam 10 godina da popijem rakiju od te sljive, ma ne treba mi ni takva rakija.
Ovako sam sve lepo prekalemio na kajsiju Madjarsku Najbolju, pa umesto od tih starih sljiva, rakiju cu peci od kajsije, bar brze raste :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Погледам у хладњак кајсије, а оне процвјетале једнако као оне што су биле напољу!
Истина, ставио сам их у доњи дио - пластичну кутију која је изгледа топлија. Ужас.
 
Nazad
Vrh