Kako sam stekao imovinu ??

Po mom mišljenju muljnje bi bilo da jedno nije u pdv-u.
 
Eto kako god okreneš neko misli da muljaš.
Treba malo nos staviti u svoju avliju.
Coci vidim da si u dosta tema neki kontraš pa recimo da su oba gazdinstva prešla limit i morala u PDV kako bi to nazvao?
Država te regularno ubacila u MULJ(anje)!!!!!
 
Po mom mišljenju muljnje bi bilo da jedno nije u pdv-u.
Mićo nije to muljanje kako god surovo da zvuči,poreska mora da radi svoj posao kako treba do god si u tim okvirima ne vidim zašto je muljanje.
S druge strane ima more onih koji nisu spremni ni za kakav korak i smatraju da je to muljanje međutim zakon je jasan i propis je takakv kakav jeste (nakaradan) i svi ti što tako rade apsolutno nisu van zakonskh okvira i tu treba staviti tačku.
E sad što se to nekome ne sviđa to je isto kao što se meni ne sviđa kome država daje socijalu ali zakon je striktan i treba ga poštovati.
 
Kolega ako nemate neko gazdinstvo sa strane onda ::svaka cast::, takva gazdinstva bi trebala da imaju prednost na konkursima.
 
Pa trenutno nemam ali čim Ćera napuni 18 ima da ga otvorim.
Ovaj način obračuna gazdinstva u PDV-u bez "pomoćnog" gazdinstva jednostavno je ne održiv.Molite Boga da nas sve u paketu zajedno ne ubace u PDV bez obzira na promet.
Malo je falilo srce da mi otkaže kad mi knjigovođa saopštila da na dobit na jednom od ta dva gazdinstva treba oko 70000 din mesečno da plaćam.
 
Eto kako god okreneš neko misli da muljaš.
Treba malo nos staviti u svoju avliju.
Coci vidim da si u dosta tema neki kontraš pa recimo da su oba gazdinstva prešla limit i morala u PDV kako bi to nazvao?
Država te regularno ubacila u MULJ(anje)!!!!!
Ovako dva gazdinstva, subvencije 2x20ha, konkursi na dva gazdinstva i to u ruralno nerazvijenoj opstini. Sve je to regularno, ali je nakaradno i sam si priznao? Jel suprotno misljenje toliko boli. Sto se tice PDV sam si rekao da su oba gazdinstva vac u njemu, a sa trecim ces da muljas. Tri gazdinstva tri konkursa, a nekog smrtnika ce da odbiju za bednu drljacu zato sto zivi u razvijenom podrucju. Opet kazem nisi ti pisao zakon.
 
Ovako dva gazdinstva, subvencije 2x20ha, konkursi na dva gazdinstva i to u ruralno nerazvijenoj opstini. Sve je to regularno, ali je nakaradno i sam si priznao? Jel suprotno misljenje toliko boli. Sto se tice PDV sam si rekao da su oba gazdinstva vac u njemu, a sa trecim ces da muljas. Tri gazdinstva tri konkursa, a nekog smrtnika ce da odbiju za bednu drljacu zato sto zivi u razvijenom podrucju. Opet kazem nisi ti pisao zakon.
Koliko ti gazdinstava imas na 100ha ?
 
U vreme najboljeg ministra,kako su mnogi pričali se jedno gazdinstvo delilo na desetine (strine,čike,komšije...) pa su čak i od ovih koji su bili u radnom odnosu uzimali polovinu subvencija ako ih prijave.Pa su ti zaposleni prebacivali na žene pa su čak i dobijali mehanizaciju od države.Znamo se.Bilo je mnogo priča i svađa na tu temu.Samo niko to neće priznati.
Sami sebe pokrademo i posle.....
 
Ovako dva gazdinstva, subvencije 2x20ha, konkursi na dva gazdinstva i to u ruralno nerazvijenoj opstini. Sve je to regularno, ali je nakaradno i sam si priznao? Jel suprotno misljenje toliko boli. Sto se tice PDV sam si rekao da su oba gazdinstva vac u njemu, a sa trecim ces da muljas. Tri gazdinstva tri konkursa, a nekog smrtnika ce da odbiju za bednu drljacu zato sto zivi u razvijenom podrucju. Opet kazem nisi ti pisao zakon.
Iz viđenog i pročitanog sa foruma Ti si prilično za bilo kakvu razmenu mišljenja.Ništa mene ne boli ali izgleda tebe boli.
Da smatram da je nakaradno ali opet ponavljam ne pišem ja zakon i ne određujem ja koja je opština nerazvijena a koja jeste.
Ne upotrebljavaš ispravno reč muljanje.Nisam ništa uradio izvan zakonskih okvira.
Ja kad otvorim treče gazdinstve steči ću pravni uslov za to .
A ko tebi kaže da mene nisu odbili na nekom konkursu?Imam preko 25 odbijenih ,prolaznost je oko 10%.
 
Baš me zanima kakvo mišljenje imaju o tim gazdinstvi kolege koji smatraju da oni u PDV muljaju ili otvaraju gazdinstva na suprugu?
 
Imam druga koji radi 300+ hektara pa nije u PDV
Moze on da radi ali roba ili ide na vise lica ili je eto dovoljno hrabar pa misli ide dok ide. Ovde su se neki pre par godina jako opekli kada je poreska retroaktivno cesljala pa da vidis kako im nije bilo lepo da se izuju za poteske kazne.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Живети од Земље,Говеда,Пластеника,Воћњака,Винограда итд је једно а живети од Свега овога наведеног и још + пар добрих плата из било каквих послова није исто!....Не желим никог да повредим али једноставно не иде...једни вуку Воду из једног Ведра а други из два три...Није исто јбг.
 
Nazad
Vrh