Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Ovo veceras sto se dogodilo kod mene u selu je nečuveno, 4 kradjr su bile, štete su velike, preko 12 dZaka psenice, zamrzivaci prazni, plastenici pocepani, busilice, brusilice i svašta sto se jos nije culo.. Kažu inspektori da to cine ljudi sa mentalnim problemom i njima je to stvar prestiža, a po policajcevim preporukama, samo da se dobro izudaraju i negiranje krivice... Inače, nista drugo se nesmem raditi..
 
Juce su mom drugaru ukrali IMT 560 sa sestorednom sejalicom punog semena suncokreta.Oterali ga prema Aracu ako neko cuje da neko nudi jeftin de ili seme suncokreta neka se javi
 
Mamu im lopovsku, noćas preskočili kapiju i maznu mi dva bicikla, moj i sinov a ženin ostao, strašno.
 
Nekada su se ljudi međusobno čuvali,komšija komšiju,brat brata pa čak i čitavi zaseoci.Tada niko nije smeo da ukrade jer je znao da će se zameriti velikoj grupi solidarno orjentisanih ljudi. Sada nije tako i zato nam se takve stvari i dešavaju.
 
Ranije sam puno senlucio tako da ne verujem da ce neko da se usudi da krade u mojoj blizini, znaju da imam svakave artiljerije i sta mogu da proturim kroz prozor :D
 
Moj stric ima kazan od 120 litara i drzi ga na selu,kaze kad zavrsi sa pecenjem rasklopi kazan i u kucu u kupatilo koje nije u funkciji i lepo zakljuca i to je to.Dakle samo negde pod kljucem i da se rakija pece na mestu gde ne moze niko da vas vidi i gde vrlo malo sveta cirkulise,mislim na komsije i obicne prolaznike,a lopovi nemaju druga posla sem da danju idu u obilazak a uvece da operisu.pozdrav

- - - - - - - - - -

Mamu im lopovsku, noćas preskočili kapiju i maznu mi dva bicikla, moj i sinov a ženin ostao, strašno.
Prijatelju ko zna zasto je zenin bicikl preskocio,vidi ti to najbolje sa zenom :D Salim se naravno bez uvrede...pozdrav
 
Код нас пре неку вече обијено неколико кућа, а прича се у селу да су ову старицу убили лопови.

"Autor: mondo.rs


Stanković Zora (89) iz Golubinaca ubijena je u svojoj kući u tom mestu.
Njeno beživotno telo pronađeno juče u porodičnoj kući u Golubincima kod Stare Pazove, a umrla je nasilnom smrću, pokazala je obdukcija, piše "Blic"."

Smrt je, prema izveštaju patologa, nastupila gušenjem.
Policija traga za počiniocem ovog zločina."
 
Pre dve godine su pohvatali tu grupu, a pošto su sad amnestirani, opet su počeli sa starim zanatom.
 
Preksinoc kod mog komsije dvojica lopova dobili takve batine da su jedva se odvukli niz ulicu. Kaze mi komsija cujem ja kerovi laju isunjam se na terasu kad oko kamiona vidi da se neko sunja izadje na zadnja vrata iz radionice dograbi hidraulicno crevo za kamion od metra duzine sa komplet holenderom na kraju creva prisunja im se oko kuce iza ledja i kaze gledam ih, a oni cerupaju neke zice sa kamiona inace komsija se bavi bravarijom i na tome kamionu radio rinfuze na stranicama. Kaze nevide oni mene da im stojim iza ledja valjda od vetra i kise pa kad sam ih razgulio onim crevom preko ledja padose obadva na zemlju i skvice ko kerovi a ja udri jedno pet-sest "vrucih" kad sam im dao puca ono crevo po njima samo tako i onda stanem ajde da ih nepobijem kaze cetvoronoske i jaucuci su otisli niz ulicu a ja u kucu na spavanje.Inace skoro su mu isto tako ojadili tudj kamion sto je radio oba akumulatora i naftu.
 
Na zalost nema alternative nego preuzimati pravdu u svoje ruke. Po savetu drugara koji radi u policiji obavezno bez svedoka i u mraku. Jos jedan savet - na sudu poricati da poznajes lopova. Na sta smo spali moramo geriliskim nacinima da se borimo za svoju imovinu::jako_besan::
 
Nazad
Vrh