Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Milane verovatno nisi osetio na svojoj koži štetu od lopova pa tako pričaš a da si prošao kao ja i većina onih koji prate ovu temu mislim da bi drugačije pričao :

Imao sam situacija gde su kod mene provaljivali i krali a pre neki mesec su pokušali i da me odžepare ovde u Beogradu. I to ne prvi put. Ovde se uopšte ne radi o lepim stvarima zato i ne vidim povod za čestitanje.
I sam sam doživljavao te napade adrenalina i u momentu želju da se osvetim (nije prijatno kad vas u sred noći zaskoče i traže pare) ali kad se ohladim onda vidim stvari drugačije....
Nažalost, nikakvi zakoni, oružja, video nadzori ili ne znam šta predlažete ne mogu rešiti problem krađa... U društvima u kojima raste nejednakost to će biti sve učestalije. Znači, novii, nije poenta u represiji, već u sistemu koji generiše društvenu nejednakost i nasilje. Represija je samo odgovor, i to pogrešan, istog tog sistema da reši probleme koje stvara. Izolovanje, dizanje električnih ograda itd. je samo stvaranje oaza koje nas udaljavaju.
Vi ne možete rešiti ove probleme tako što ćete se baviti posledicama. Treba poći od uzroka problema, šta je nateralo tog tipa da opljačka nekog. Može volu rep da isčupa, ali opet on pljačka. Zašto? Treba videti odakle on potiče, šta ga je nateralo da presreće ljude i ima li alternative tome. Kakvo je društvo u kome živimo gde se takve stvari dešavaju sve više?
Dobro, jeste lopov onaj nesrećnik ko mi obije auto i izvuče akumulator i radio. A nije lopov onaj ko kupi hektar zemlje za 307 evra? To nije nasilje? Nisu nasilnici oni koji su rasturili zemlju i opljačkali sve što su mogli.... Protiv njih se ne predlažu zakoni, smrtne kazne itd... Hoću da kažem, oni su generatori nasilja i nepravde i prema njima treba usmeriti nezadovoljstvo!
 
Ma sta nas briga dal je kupio on hektar za 307 evra ili 30700evra... Moj hektar sigurno nece kupiti za toliko i to je meni kao pojedincu bitno, a ako mi ukrade akumulator za koji ja moram da dam 100-150 evra koje danas mozes samo krvavim radom da zaradis, e pa druskane tu prestaje zdrav razum...Zar ti mislis da ne bi uvodjenjem zakona o slobodnoj upotrebi oruzija na lice koje upada na privatni posed, pogotovo ako se uhvati u vrsenju kradje , promenilo stanje i umanjio broj lopova??? Sta treba da se organizuju predavanja kako nije lepo krasti???
 
@milane

E sad već mnogo jasnije zvuči tvoj prethodni post.

Juče sam čitao statistiku da u Srbiji na 100 hiljada stanovnika ima duplo više policajaca nego u Zapadnoj Evropi, a opet smo No. 1 po kriminalu.
 
Ti pričaš o džeparenju po Beogradu a ja sam došao na njivu i video da su mi je obrali umesto mene i da mi adrenalin ostane normalan i da mi puls normalno radi, pa sreća u nesreći je što ih nisam zatekao tamo jer bi ih odrobijao sigurno, godinu dana ulažem u njivu i radim, zašto, da bi neko preko noći došao i pokupio mi sve i ostavio mi praznu njivu......Najgore u svemu tome je što nije došao da ukrade onaj ko nema šta da jede pa da se prehrani ubrao 50-100 kila već bitange koje nemaju granice ni predrasude da kradu nečiju muku.
 
Hoću da kažem, oni su generatori nasilja i nepravde i prema njima treba usmeriti nezadovoljstvo!

Види миланче, нису они украли од мене ту земљу за 307 евра или су купили фабрику за тепсију рибе. него су ојадили државу која им је то и дозволила.

Него ти исти твоји џепароши мени дођу и са куће ми поскидају у току ноћи бакарне олуке. Сва срећа па нису могли хоризонтале, већ само вертикале, а матори само гледа и не сме ништа да уради, јер зна да ако им буде претио, пуцао у ваздух, да ће више одговарати он, него они. Е сад што тај бакар када се препродаје на кило вреди око 1000-1500 динара, то њих не интересује, а мени на кући нанесу штету од скоро 2000 евра (зато што толко коштају нови олуци са све постављањем), јер они су обезбедили егзистенцију по твоме за још који дан. Па онда дође полиција, која зна ко је то починио, јер оперише једна иста екипа по митровици, али како кажу они су ситни и нису им интерестанти. Е видиш да брале, да је ово америка, ја би их убио ко зечеве и не би робија ни дана, а да видим кад би се прочуло да ли би неком пало на памет да то уради поново.

И као што ти кажеш, треба красти од тих који су покрали милијарде. А ја те питам: Па зашто онда не иду код њих, па не краду? Јер знаш зашто, па појео би их мрак исте вечери. Него су дошли кдо мене, тебе и других да праве штету, јер знају да им Ми не можеш ништа, а да су ситни за државу ида их иста неће гонити. Докле год се не усвоје прави закони о заштити приватне имовине и да исту смеш бранити ватреним оружјем, ове штеточине ће све више и више правити штете нама поштеним људима. Да они су штеточине и треба их истребити....
 
:cool:....cinjenica je da je postojeci pravni normativ, nastao sumanitim prepisivanjem evropskokih, pseudoevropskih i kvazievropskih pravila, sumanuto liberalan...u svim sferama zivota...izuzev u jednoj...u sferi odbrane zivota i zastite imovine malog coveka...

...to je takav jedan nonsens da je to za ne poverovati...da nije tragicno bilo bi komicno...potpuni apsurd...

...nek ti upadnu u spavacu sobu, pretuku te pajserom i vezu, nesmes pucati u olos...nesmes bez ako neces da ih robijas....

...ali...

...ali smes drzati trenirane krvolocne pse...okacis tablu sa upozorenjem, rastegnes sajlu do ivice vlasnistva i molim lepo...i vise komada naravno...

...platis pristojno stene 50 EUR, platis mu obuku 300 EUR i mirna bosna, a moze i backa...da naravno, pelcovanje i cipovanje po propisu, to je jos 30/40 EUR....:cool:
 
Јес па да ми успавају кера, ако овај ког случајно покида...и још да платим казну, за то што сам држао опасног кера или керове...акко год окренеш проклети пацови су заштићени ко бели медведи...да ми неко дође у кућу уби би га ко зеца са три уред...
 
Poslednja izmena od urednika:
:cool:...nema slucajno...ima upozorenje da je opasan pas...pas ima papire da je zdrav i odgovarajuce obucen...osteceni je usao na posed bez dozvole vlasnika....:cool:
 
Dzionik gde se te kamere mogu nabaviti kod nas, gledao sam tako nesto na tv postavljali su ih da vide koje zivotinje prolaze stazom ,znaci one samo slikaju toplokrvne zveri a ne snimaju non stop,znaci slikala bi iljude to jest neljude .

Ne reaguju na toplokrvne zveri:) nego na pokret. Nisam čuo da neko prodaje to kod nas ali možeš da naručiš direkto sa Alija i to ti je najeftinija varijanta. Samo treba da nadješ nekog ko će da ti odabere odgovarajući model i pouzdanog prodavca, što bi svakako morao čak i da kupuješ kod nas.
 
Moram i ja da nabavim dobro pseto, pa da vidimo ko će da uđe. Moj zet ima nemačkog ovčara i kod njega nema cile mile, samo probaj da uđeš :)
 
@ ichbinmilan

Dobro i analiziramo i vidimo da je neko ušao u kuću i krao jer mu je trebalo za drogu, alhohol ili mu je bilo dosadno. Ovoga da im je dosadno u Apatinu je bilo prošle godine jako mnogo, momci imaju sve kod kuće, uslovi za školovanje, ne treba im za drogu ili alhohol nego su krali jer im je bilo dosadno. I to zaređali da upadaju u prodavnice po periferiji pred zatvaranje i pod pretnjom prodavačicama da otimaju pazar.

Da su prvu grupu osudili na zatvor u trajanju od recimo 15 godina i da mu mama i tata plate za pretrpljeni strah 500 000 dinara, ne verujem da bi se posle toga ostali odlučili za krađu. Sad bi me zanimalo kako bi ti to rešio ili recimo situaciju kad dođu u internat, pa počnu krasti po kućama "jer ih tu niko ne pozna".
 
Ajd da ispricam sta se meni danas desi :nazovu me sa policijske stanice da dodem kod njih (u drugu opstinu gde mi je prebaviliste ) , da dam licnu i tako da utvrdim svoj identitet , nakraju neki lik hteo da stavi na sudu založno pravo na moju njivu sa mojim imenom,prezimenom i mojim prebivalištem.Sva sreca da na sudu bila sumnjiva lična karta. 19.000(DEVETNAJST HILJADA EVRA )su bila u pitanju bez moje saglasnosti , a čoveka nisam nikad u životu video!! a na kraju saznadoh daje lična karta falsifikat. PAZITE ljudi,da ne ostajete bez njive! -ja vajda zamalo nisam (izvinjavam se zbog velikih slova ali sam hteo da privučem pažnju na to)
 
Imao sam situacija gde su kod mene provaljivali i krali a pre neki mesec su pokušali i da me odžepare ovde u Beogradu. I to ne prvi put. Ovde se uopšte ne radi o lepim stvarima zato i ne vidim povod za čestitanje.
I sam sam doživljavao te napade adrenalina i u momentu želju da se osvetim (nije prijatno kad vas u sred noći zaskoče i traže pare) ali kad se ohladim onda vidim stvari drugačije....
Nažalost, nikakvi zakoni, oružja, video nadzori ili ne znam šta predlažete ne mogu rešiti problem krađa... U društvima u kojima raste nejednakost to će biti sve učestalije. Znači, novii, nije poenta u represiji, već u sistemu koji generiše društvenu nejednakost i nasilje. Represija je samo odgovor, i to pogrešan, istog tog sistema da reši probleme koje stvara. Izolovanje, dizanje električnih ograda itd. je samo stvaranje oaza koje nas udaljavaju.
Vi ne možete rešiti ove probleme tako što ćete se baviti posledicama. Treba poći od uzroka problema, šta je nateralo tog tipa da opljačka nekog. Može volu rep da isčupa, ali opet on pljačka. Zašto? Treba videti odakle on potiče, šta ga je nateralo da presreće ljude i ima li alternative tome. Kakvo je društvo u kome živimo gde se takve stvari dešavaju sve više?
Dobro, jeste lopov onaj nesrećnik ko mi obije auto i izvuče akumulator i radio. A nije lopov onaj ko kupi hektar zemlje za 307 evra? To nije nasilje? Nisu nasilnici oni koji su rasturili zemlju i opljačkali sve što su mogli.... Protiv njih se ne predlažu zakoni, smrtne kazne itd... Hoću da kažem, oni su generatori nasilja i nepravde i prema njima treba usmeriti nezadovoljstvo!

Onda burazeru ti kad odeš odkuće vrata nemoj zaključavati pa nek ti odnesu kome šta treba
 
:cool:....cinjenica je da je postojeci pravni normativ, nastao sumanitim prepisivanjem evropskokih, pseudoevropskih i kvazievropskih pravila, sumanuto liberalan...u svim sferama zivota...izuzev u jednoj...u sferi odbrane zivota i zastite imovine malog coveka...

...to je takav jedan nonsens da je to za ne poverovati...da nije tragicno bilo bi komicno...potpuni apsurd...

...nek ti upadnu u spavacu sobu, pretuku te pajserom i vezu, nesmes pucati u olos...nesmes bez ako neces da ih robijas....

...ali...

...ali smes drzati trenirane krvolocne pse...okacis tablu sa upozorenjem, rastegnes sajlu do ivice vlasnistva i molim lepo...i vise komada naravno...

...platis pristojno stene 50 EUR, platis mu obuku 300 EUR i mirna bosna, a moze i backa...da naravno, pelcovanje i cipovanje po propisu, to je jos 30/40 EUR....:cool:

Ko i gde obucava pse za 300 eura?
 
:cool:...borča kod bgd....zaboravio sam kako se zovu...ima ih na netu....:cool:
 
Auuu prijatelju, ovo je stvarno ozbiljna stvar. Pa ti kasnije dokazi da nisi ti digao novce. Molim te reci mi radi se o novoj licnoj karti, jesi je menjao, izgubio u poslednje vreme? i
Ajd da ispricam sta se meni danas desi :nazovu me sa policijske stanice da dodem kod njih (u drugu opstinu gde mi je prebaviliste ) , da dam licnu i tako da utvrdim svoj identitet , nakraju neki lik hteo da stavi na sudu založno pravo na moju njivu sa mojim imenom,prezimenom i mojim prebivalištem.Sva sreca da na sudu bila sumnjiva lična karta. 19.000(DEVETNAJST HILJADA EVRA )su bila u pitanju bez moje saglasnosti , a čoveka nisam nikad u životu video!! a na kraju saznadoh daje lična karta falsifikat. PAZITE ljudi,da ne ostajete bez njive! -ja vajda zamalo nisam (izvinjavam se zbog velikih slova ali sam hteo da privučem pažnju na to)
 
Auuu prijatelju, ovo je stvarno ozbiljna stvar. Pa ti kasnije dokazi da nisi ti digao novce. Molim te reci mi radi se o novoj licnoj karti, jesi je menjao, izgubio u poslednje vreme? i
Momentalno imam novu licnu kartu , staru sam morao ostaviti u sup . Ovaj lik sa jednom starom licnom kartom teo to sve da od radi (nije onaj stari licna sto sam ja ostavio u sup ! ) po nestom su sud bio sumnjiv licna karta (nesto sa pecatom valjda )tako su mi sup rekli kad . Da dodam moji podaktke su bili u licnu kartu a njegova slika ( nije onaj licna karta stosam ja ostavio u sup.
 
Mozda je bolja solucija pokrasti lopova ili jos bolje naneti mu vecu stetu.Kod nas jedan krao baliranu detelinu sa njiva.Prodje kroz atar i pokupi cas posla baliranu detelinu Cuvali ljudi strazarili al ga nikako nisu mogli uhvatiti osilio se on toliko da se nije moglo od njega ziveti ako nisi odmah sklonio sa njive znaj da ces do jutra stetovati barem desetak bala Dosetili se ljudi pa obelezili i zatrovali bale koje su na njivama namerno preko noci ostajale.I kroz par meseci pocrkase lopovu krave.Kad je ostao bez krava vise nije imao razloga da krade seno i resena stvar.
 
Tako se nekada u nekom kraju dogodilo da su ljudima nestajala drva pa se vlasnik dosetio i uvreteo upaljac od dinamita i epilog cele price je da je dvoje male dece osakaceno za ceo zivot .Eto nijsu uvek radikalna resenja naj bolja ,a i kazu lopovska kuca nikad nije propevala tako da se treba cuvati ali ne preterivati.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne zna covek kako bi se postavio u datoj situaciji...Dobra bukova bejzbol palica,pa po kolenima...Trajno onesposobiti g.vna,sve lepo prijaviti policiji,navesti samoodbranu i ne bi trebalo da se dobije vise od uslovne kazne.Ali bar bi se psihicki rasteretio od nepravde.....
 
Nazad
Vrh