Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Nema srece ni za koga,kad dodje do toga.Samo da je zakon drugaciji i da covek ima prava da puca u sopstvenom dvoristu,sigurno bi lopovi dooobro porazmislili pre kretanja u akciju.:osmeh:Samim tim bi i broj istih opao.Jel ima neko ideju,ili znanja kako bi se to moglo promeniti.Da skupljamo neke potpise,da menjamo zakon u toj oblasti.Kako je u Nemackoj?Jel i svaba ne sme da podvikne na lopova u svom dvoristu.:sta:

Ne brani Tebi niko ni ovde da vices na lopove nego Ti brane da pripucas. Vici Ti dok ne izgubis glas.:osmeh:
 
Sam proces bi trajao par godina, prvo bi išlo na neka udruženja da se organizuju rasprave na tu temu, pa kad dođe neki profesor sa fakulteta on može objasniti kako je u drugim zemljama. Jedan od problema jesu zatvorski kapaciteti koji su prepuni, pa se kod nas organizuju neke amnestije i pokušaji da se stvar reši mirnim putem. Sudski procesi se razvlače u nedogled jer ako ga osude, nemaju gde sa njim. A ako baš moraju da ga osude nikad ne bude maksimalna kazna, nego neke kraće da bi se što pre oslobodilo mesto u zatvoru.

Posle dogovora i javne rasprave, ošlo bi na to da se prošire zatvorski kapaciteti ( neke pare su u najavi iz EU, ali ko zna kad ). I kad ih imaš gde smestiti, spustiti da se vrednost štete smanji na 1000 dinara, sad je ja mislim 15 000 pa niko neće da se cima. I recimo oni uvek ukradu ispod 15 000 dinara i tada ti možeš samo privatnom tužbom. Uz to povećati kaznu za pretrpljeni strah, ako ga vidiš, pa recimo za duževnu bol da kazna bude jeli 5 miliona, jer te je uplašio u tvom dvorištu, pa ako nema recimo 10 godina zatvora.

Jer budimo realni uvek isti kradu, ovako mu nakačiti nekoliko stvari i skloniti ga na neko sigurno mesto, za njega i za nas ( može i ludnica, jer čovek ima potrebu da krade, ne mora u zatvor). Apatin ima 30 000 i na taj broj kad bi se maksimalno 10 lopova osudilo na najmanje po 15 godina (krao, imao neko oružije, upado ljudima u kuće i plašio ih), ove ostale bi prošla volja.

Ali to sve kreće od ljudi koji su autoriteti, predložio sam profesore sa fakulteta, ima njih još. Ono što oni kažu novine će preneti, a mi svi da se potpišemo neće nas ni pogledati.
 
Ni policija nista ne radi,ako i ne radi s lopovima u talu.Cast naravno izuzecima.Ima i policajaca vrednih postovanja.Meni su obili vikendicu.Prestupnik se posekao i ostavio tragove krvi,brisao u peskir.Kad je dosla policija,nista ne mogu.Nema ljudskih zrtava i samo se napravi zapisnik,s cime je prica zavrsena.A ja da sam pucao,onda bi se vodio postupak.Vala pucao bih,samo da sam bio tamo i da sam ga video.::jako_besan::Ne kazem da je lako pucati u coveka,ali u tom trenutku sigurno nebi puno razmisljao_On je s predumisljajem usao na moj posed s namerom da me osteti,a ja sam pucao u afektu.:osmeh: Po svemu sudeci nama policija sluzi za zaustavljanje u saobracaju i punjenje budzeta.Zatvori su i puni onih koji nisu vezali pojas,ili nisu upalili svetlo na autu 100m od stana.::jako_besan::Nesto se mora promeniti,ili ce posteni biti po zatvorima,a lopovi na slobodi,a kako nisam pametan.
 
Kad pucas onda pucas zato sto si smatrao da i on ima nameru da upuca tebe i to je onda adekvatan odgovor na silu.
 
To su sve zakonske cake,na kojima advokati uzimaju pare.Zato i postoje,sto se zakon moze razlicito tumaciti.:osmeh: Nama zakon mora dozvoliti da dejstvujemo u sopstvenom dvoristu.U protivnom nema nama srece.Ono sto ne uzme lopov,uzece advokat,a mi srecni sto smo se iscupali.Onda ispadne bolje dati lopovu da nosi,ako treba i pomoci mu :osmeh: nego prolaziti kroz sudske traume i strepeti.TREBA INSISTIRATI NA PROMENI ZAKONA,a samim tim ce i lopovi odustati od svojih namera.Barem dobar deo njih.:osmeh:
 
Video nadzor je dobra stvar,ali nema ko da provodi zakon. Kod mene kum uveo video nadzor u trgovinu vodomaterijala,lopov dođe u trgovinu pošalje kumu pošto je ona radila da mu osiječe metar alkatena koji je bio vani, dok je ona osjekla on ukrao 2 kliješta,ugleda kameru i potrči vani iz trgovine i na vratima se sudari sa kumom,i kaže navratiće po alkaten posle jel mu se žuri.To kumi bude sumljivo zovne kuma on vrati kamere kad lopov uzima 2 kliješta,kum zovne policiju pregledaju snimak,policajac ustanovi da mu je lopov komšija i kaže kumu da nema razloga da ga goni sudski jel je to manja materijalna šteta.Kum pošto se znaju pristane na to i odustane od daljeg gonjenja,kad je prošlo 15 dana kum dobije kaznu pošto na objektu nema naljepnice da je objekat pod video nadzorom:osmeh:
 
E eee,mora lopov biti obavesten.:haha:U ovoj drzavi su zasticeni lopovi,prevaranti,homoseksualci,psi,macke,manjine i svi ostali koji ne spadaju u grupu normalnih,postenih ljudi koji cine vecinu u ovoj drzavi.::samo bes::
 
Ko ce i da promeni zakon zbog maminih i tatinih sinova. meni je selo puno lopova tako da nema pravila sta se krade. sve sto se moze. meni su 2 puta radionicu obijali i alat i delove odneli. srecom dok sam bio odsutan oko godinu i po sve skuplje alatke sam kod druga odneo. kad sam ovde toga nema jer mi i djeda znaju kakav je bio po pitanju nepravde i kradja a i ja sam izgleda potegao iz tih gena.psa nedrzim jer sam gori od njega
 
Poslednja izmena od urednika:
@milos bota: MOj prijatelj pocinje da distribuira ovde kod nas takav uredjaj, sluzi kao bezicna kamera ili fotoaparat, baterija ima autonomiju od par dana i radi slicno kao seznzor alarma tj na pokrete, koji kada je aktiviraju salje na mobilni ili email, i ona mora da ima svoju sim karticu nekog operatera...
 
E eee,mora lopov biti obavesten.:haha:U ovoj drzavi su zasticeni lopovi,prevaranti,homoseksualci,psi,macke,manjine i svi ostali koji ne spadaju u grupu normalnih,postenih ljudi koji cine vecinu u ovoj drzavi.::samo bes::


Pa najviše su ti krivi "manjine"
-------------------------------------------------------------------------

A naši glavaši netreba samo da gone miliunaše nego bi trebalo da obrate pažnju i na sitni lopovluk
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice broja posalo sam ti na pp, pa kada saznas informacije tj karakteristike, mozes i ovde napisati, ima ljudi kojima mozda moze pomoci...
 
Nema srece ni za koga,kad dodje do toga.Samo da je zakon drugaciji i da covek ima prava da puca u sopstvenom dvoristu,sigurno bi lopovi dooobro porazmislili pre kretanja u akciju.:osmeh:Samim tim bi i broj istih opao.Jel ima neko ideju,ili znanja kako bi se to moglo promeniti.Da skupljamo neke potpise,da menjamo zakon u toj oblasti.Kako je u Nemackoj?Jel i svaba ne sme da podvikne na lopova u svom dvoristu.:sta:

Je l' treba da krenemo u rikverc?
Zakon je evropski i predstavlja odraz civilizacije, za razliku od zakona u SAD-u gde se može ubiti radi spašavanja materijalnih dobara. Razumem ostrašćenost zbog povrede privatne imovine ali nismo postali životinje pa da time merimo ljudski život.
 
Nazad
Vrh