Kajsija

Mozda nekome bude od koristi,a ne skodi...Kod mene su u ,,C'' fazi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam bolji kod mene je d a bogami ima i e
To je razlika od 2-3 dana.Mozda se i pokaze dobro sto sam prosle godine tri puta orezivao i krecio u januaru a ne u februaru.Pitanje je samo koliko ce dana proci od pocetka cvetanja do zametanja plodica.To je bitno zbog onog najavljenog minusa od -1,-2 oko 15 marta .
 
Poslednja izmena:
Валјда
.......

- - - - - - - - - -

Kakav vam je rod na kajsijama? kod mene je skroz tanko, valjda zato sto je prosle godine prerodila

- - - - - - - - - -

У ком стадијуму су кајсије по сортама код вас, која ће најкасније цветати? Ја имам нс родну и роксану обе су пред отварањем цветова.

- - - - - - - - - -

изгледа даје и код вас иста ситуација као код мене па сте с ућутали
fotografija0369.jpg
fotografija0368.jpg
 
Ovako je izgledala pre 3 dana kada je bilo minus 1 stepen.Da li je moglo da napravi ostecenje?Samo dve stabla su bili ovako otvoreni ostale su bile zatvorenije kao ova na drugoj slici.
2604aqe.jpg
n189s4.jpg
 
Ostecenja ne moze biti na -1 u toj fazi.Kod mene nema jos cveta,ns sorte,samo sto nisu cvetale a javljaju vetar.Bice problema oko prskanja zbog toga.Da li ce neko koristiti biljne antifrize ,ili je koristio prosle godine,kakva su iskustva.Danas sam zvao ,dobijaju Crop aid biljni antifriz u ponedeljak pa ne znam da li da kupim ili ne...Ne kupuje mi se neki preparat koji nije ni malo jeftin na osnovu jednog pozitivnog iskustva.
 
Kajsije sa prve dve slike vec se moraju oprskati protiv monilije.Chorus ima izrazeno delovanje vec od +5 stepeni,sto mu daje prednost u ovakvim vremenskim uslovima.Vidljiv je problem,upravo nepovoljnih vremenskih uslova,gde se cvetovi dosta neujednaceno otvaraju,pa ce samim tim cvetanje biti produzeno.A usput imamo i povremenih padavina,koje ce dodatno remetiti cvetanje i stvarati izuzetno povoljne uslove za infekcije monilijom.Ovo ce mozda biti ona godina kada cemo morati i tri puta raditi tretmane protiv monilije.U tom slucaju Chorus i Signum treba smenjivati u primeni,kako bi efekti prskanja bili veci.
 
Pozdrav, prosle godine sam kalemio neku dzenariku u kajsiju, i racunao da ce mi rod biti tek 3 godine, ali vec se okitila sa pupoljcima beara, pa me interesuje, da li je moguce da ce da rodi 2 godine. NAPOMENA: cele godine je oko nje bilo djubrivo.
 
Pozdrav, prosle godine sam kalemio neku dzenariku u kajsiju, i racunao da ce mi rod biti tek 3 godine, ali vec se okitila sa pupoljcima beara, pa me interesuje, da li je moguce da ce da rodi 2 godine. NAPOMENA: cele godine je oko nje bilo djubrivo.
Moze da da prinos u drugoj godini,kod mene je bilo 5 kg po stablu,sadjene 2009 a 2011 brao.






Ns 6 , ns rodna i ns 4.Za sada opet najbolja ns rodna.Kasnocvetnu sam nesto zeznuo sliku pa nisam postavio...






Niko ne odgovara na pitanje o biljnom antifrizu Crop aid, da li je neko koristio-iskustva?
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze da da prinos u drugoj godini,kod mene je bilo 5 kg po stablu,sadjene 2009 a 2011 brao.






Ns 6 , ns rodna i ns 4.Za sada opet najbolja ns rodna.Kasnocvetnu sam nesto zeznuo sliku pa nisam postavio...






Niko ne odgovara na pitanje o biljnom antifrizu Crop aid, da li je neko koristio-iskustva?
Ali meni nije puna druga godina tacnije kalemljena je prosle godine u prolece, pa mi nesto rano deluje da ce da rodi?
Tacnije prolece 2013 kalemljena, a sad beara. Da li je moguce da ce da rodi?
 
Pa nesto ce biti sigurno(rakiju neces peci sigurno od njih ove godine:haha:) ali ces se moci zasladiti.Svaki cvet je i potencijalni plod ako prezivi sve ,,stresove'' koji ga ocekuju do jula meseca.Samo da je neobere ovaj minus sto najavljuju sledece nedelje od -2 -3
 
Обраће је сигурно јер ће до тада сваки цветић бити отворен
 
Nazad
Vrh