Kajsija

21 februar 14
Nadmorska visina 210 m




1393055891543.jpg
 
Posadio sam par sadnica krupne rane, e sad sadnice imaju grananje ali visoko negde na 1,5m visine. Kada smem da je prekratim i na koju visinu? Dali ce pustiti nize grane ako je prekratim s obzirom da nema vidljivih pupoljaka nize, samo na tim mladim grancicama na vrhu?
One su na 400metara i dosadasnja iskustva pokazuju da slabo uspeva kod nas kajsija ali ja sam uporan.Svaki savet je dobrodosao.
 
Пошто ниси сигуран да ће да избију нове гране онда је немој кратити, покушај да зарезеш изнад пуполјака да изазовеш низе гране па ако успеш после је сеци.А мозеш да скинеш и спавајући пуполјак накалемиш на 4 места низе и ето ти грана
 
Kod mene m39 ima poneki cvet otvoren. Nisam stigao pa ću preksutra tek prskanje chorusom, kiše padaju, idealno za moniliju.

Tintoreti, čekaj svakako da olistaju paćeš videti šta ti je činiti, ne moraš da žuriš sa seckanjem :)
 
Moj brat je koristio za par kiwija pred kucom i fantasticno je odradio posao nije za neku proizvodnju jer je malo komlikovano pokrivati svako stablo
Cena on je kupovao u beogradu i mislim da je 2*10 m uzeo komad oko 200rsd

- - - - - - - - - -

Nisam lepo procitao tvoje pitanje prosto tih par dana kada naidj hladan talas pokrijes stablo povezes dole i to je to njegova tezina je mislim oko 15gr/m2 tako da nemoze da osteti eventualne cvetove ako je stablo u cvetu
 
Nisam stigao pa ću preksutra tek prskanje chorusom, kiše padaju, idealno za moniliju.
Чек бре! Дал' то значи да ће кајсија свакако бити заражена монилијом? Онда ће се за 2-3 године осушити цело стабло. Ако је моја логика исправна, да би спасио стабла за наредне године, требало би све гранчице које су сад процветале одрезати. Могу се додати још пар околности као што је изостанак опрашивања због не изласка пчела и потенцијални мраз у наредном периоду. Да ли је ово сувише радикално или има спаса?
 
Ne znam, ja svakako te m39 čupam napolje, već sam posadio nove sadnice, hteo sam da im dam još godinu dve fore, ali se za 7 godina ne nabrah kajsija sa njih tako da ne znam ni da li da pršćem.

Oni koji bi da sačuvaju stabla treba da prskaju 3 puta, pa će kasnije videti dal se šta oplodilo a šta krene da se suši odmah što pre odrezati, ne čekati maj jun il proleća, to se zalepi list, grančica ne veruješ, odmah kreće smola na kori i rupa se otvara oko grančice.
 
Које су цијене агрила? Како треба корисити агрил за заштиту касије од мраза?

то је прсто немогуће урадити агрил користим за кромпир цена ролне 10,5м пута 100 м је 14000 дин да га набаците на воћку,прво мислим да је виско од землје тако да неће имати ефекта друго поцепао би се одмах. Агрил штити од мрза до -4...-5 степени тако што влага што исарава из землје заледи по нјему што је землја сувлја то манје штити
 
Uz duzno postovanje vlaga sa tim nema nikakve veze jer agril "dise" cepanje je moguce ali ako ste pazljivi nije obavezno licno sam pomagao da se uviju kiwiji
 
Pokusavam da razumem ovu priču o pokrivanju voća kao zaštitu od mraza ali ne ide !?!
Košta to lepo,ima tu i rada koji neko treba da plati,posle demontaža ...
Ipak je to moguce ali na izuzetno malim površinama
 
Ovo je bilo za coveka koji ima jednu kajsiju da bi je sacuvao i napisao sam da moj brat vec par godina na taj nacin cuva par kiwija ispred kuce naravno da nije za njivu odnosno plantazu
 
Procvetala mi jedna kajsija van vocnjaka ,ove u vocnjaku ce za koji dan... nisam stigao da slikam vec je padao mrak.. Cim vreme dozvoli idem sa necim protiv monilije
 
Uz duzno postovanje vlaga sa tim nema nikakve veze jer agril "dise" cepanje je moguce ali ako ste pazljivi nije obavezno licno sam pomagao da se uviju kiwiji

Budi siguran da je vlaga ta koja sprecava izmrzavanje ,potpuno je isti sistem kao kod orosavanja u vidu zastite od mraza,agril dise kada je suv i gubi toplotu koja nastaje od zemlje a kada zaledi on vise ne dise pa nema ni gubljenja toplote i tako sacuva biljku od izmrzavanja
 
Nazad
Vrh