Kajsija

Negde sam ovo pronasao:
Da bi kajsija pocela da ,,radi",dovoljno je desetak dana sa srednjom dnevnom temperaturom iznad 10 stepeni.Kriticni dani za mraz su oko 7 aprila.Za oprasivanje,pcele osecaju miris nektara na srednjim dnevnim temp. preko 12 stepeni.

- - - - - - - - - -

Da li je neko bio juce na savetovanju o kajsiji na poljoprivrednom fakultetu u Zemunu.Ja nisam mogao otici pa me interesuje sta je bilo interesantno!?
 
Pitanje za oktopoda je kada bi i da li bi mogao dobiti par kalem grancica one kajsije mislim da je nazvao zaklopcanka.Ja sam iz Beograda a vocnjak mi je u Mladenovcu kraj Selters banje.Unaprijed zahvaljujem i pozdrav....
 
Imam problem što nemam auto pa ne idem na plac, sutra se može desiti da kupim auto, vozim kod majstora, u ponedeljak radim ugovor i prenos, pa bih mogao tokom nedelje da spremim grančice, neću zaboraviti jer mi je tražilo par ljudi, biće za sve.
 
@ Oktopod
Pazi da te neko ne prijavi poreskoj upravi zbog tolike prodaje grancica :haha:.Mala sala,naravno,treba pomoci ljudima ako se moze i ima!
 
Čestitam na kupovini, nek te dobro služi i potraje...
29qazo8.gif

S takvim autom, možeš za tren isporučiti kalem grančice ka kućnu adresu...:haha:

Ja sam osekao jednu grančicu kajsije sa pupovima pre nekoliko dana(kad sam bio po kalem grančice), stavio u vodu i toplu prostoriju...evo polako se otvaraju i to svi bukvalno 100%...:osmeh:

pozzz joe!
 
Čestitam na kupovini, nek te dobro služi i potraje...
29qazo8.gif

S takvim autom, možeš za tren isporučiti kalem grančice ka kućnu adresu...:haha:

Ja sam osekao jednu grančicu kajsije sa pupovima pre nekoliko dana(kad sam bio po kalem grančice), stavio u vodu i toplu prostoriju...evo polako se otvaraju i to svi bukvalno 100%...:osmeh:

pozzz joe!
A secas se prijatelju kako smo prosle godine prosli sa onih -30,valjda ce biti bolje ove godine.
 
Juce mi stigla nova knjiga od prof.Milatovica o kajsiji,ima dosta novih zapazanja ,tako da je vredi uzeti,uvek ima nesto novo da se nauci.
 
Poruci na profesorov mail: mdragan@agrif.ac.rs i on ce ti poslati postom (bar je tako meni).Nadam se da se prof.Milatovic nece ljutiti sto objavljujem njegov mail ali zato je knjiga i stampana da se prodaje i da ljudi nesto novo saznaju.Zar ne?:osmeh:
 
Aj da ponovim mozda neko vidi :)

Je l` zna neko gde mogu da nadjem visoko-kalemljenu sadnicu kajsije na belosljivu ?
Neko je prethodno postavio da ima u Banatskom novom selu(kod Krge) pa se raspitaj malo ili da ti neko jos odgovori.Nego,krece li neko sa orezivanjem kajsije posto javljaju da nece biti vise velikog minusa,zasto cekati onda.Orezati kad se vec moze pa prskati!?
 
pozdrav ljudi danas sam se nešto zapričao za belošljivu a čovek kaze štati je to ja otvorim ovaj forum i kaze to je kod nas,,belica,, ima je u avliju u crnu travu i trazio sam koskice ali ovo on kaze kad se kalemi na nju i na dzanariku jedna ista vrsta kajsije,ukus nije isti kaze belošljiva veoma slatka dok dzanarika nije.isto mi nešto kao spomenu da se ona kalemi na samu sebe.neznam dali je ovo sve tačno što pišem pa čisto dajte neki komentar
 
Kolika je cena knjige?
Cena je 1500 dinara + ptt (do kraja februara),posle ce biti 1800 .

- - - - - - - - - -

pozdrav ljudi danas sam se nešto zapričao za belošljivu a čovek kaze štati je to ja otvorim ovaj forum i kaze to je kod nas,,belica,, ima je u avliju u crnu travu i trazio sam koskice ali ovo on kaze kad se kalemi na nju i na dzanariku jedna ista vrsta kajsije,ukus nije isti kaze belošljiva veoma slatka dok dzanarika nije.isto mi nešto kao spomenu da se ona kalemi na samu sebe.neznam dali je ovo sve tačno što pišem pa čisto dajte neki komentar
Pa,koliko sam upucen belica i jeste jedna sorta belosljive(ima vise sorti belosljive).Ne znam sta ti znaci to da se kalemi na ,,samu sebe"( jedino ako ne mislis na sejanac),ona se koristi kao podloga za kajsiju
 
pele ovako je meni taj čovek objasnio,od belošljivu uzneš kosku zasadiš i ona iznikne kad dođe vreme na taj izdanak od tu belošljivu što si uzeo koskicu uzneš pelcer pupoljak i kalemiš na ovaj izdanak.
 
Nazad
Vrh