Kajsija

Ma kolega da moj zasad izdrzi upola tvoga od 30 godina bicu prezadovoljan.To je bilo ekstra(naravno ako je bilo solidnog prinosa).Ja za sada nemam nekih vecih problema sa susenjem,mozda nekih 10 komada od 2009 godine.
Ja sam zadovoljan na taj stari zasad,bilo je tu jos jedan deo Madjarske najbolje ali on je ranije zavrsio karijeru,ova Ruza se bolje pokazala.Nije radjala bas svake godine ali je za mene bila sasvim zadovoljavajuca,ali sta da se radi dosta se osusilo pa postao krezav vocnjak.

- - - - - - - - - -

Kakve si sadnice uzimao, visoko kalemljene ili obicne?
Visoko kalemljene
 
kajsija nije voćka za naše područje, uspeva ali nije redovna i brzo strada, stradanje zavisi od podloge a uspeh od mrazeva...ali je plemenita i jako zdrava voćka, treba je imati barem za svoje potrebe barem 20ak stabala ko ima zemlje negde uglaviti
 
Od te madarske sorte niko se leba nije najeo, znam za jedan kajsijar kod mene od 70 ar star 10 godina i samo je jednom rodio ,a o susenju drveca da ne pricam
 
Zato ću ja na belošljivu da kalemim, to je prema literaturi, a i prema ovim starim stablima, koja su zasnovana upravo na belošljivi, najbolja podloga. Videćemo rezultate!
 
Rezultat mora biti dobar ,ako nista drugo onda bar dugovecnost jer sam cuo da kajsije na belosljivi mogu preci i 30 godina sa pristojnim rodom.
 
I moje su visokokalemljene i trebalo bi da je podloga kao i tvoja. Placao sam 4e komad, sada cemo videti. :)
 
Moj kolega pre neki dan bacao oko vocki opiljke gusa(gvozdja),jako sitne,sto padnu ispod masina.Da li je neko i od vas to bacao ,ja bih ako ima svrhe?
 
I ja mislim da nema svrhe, mada teoretski zavisno od kog je metala može da poveća gvožđe u zemlji :D ne znam tačno koja beše svrha, al znate ono kad se u saksiju sa cvećem ili nečim zabode rđav ekser...
 
Ili kada kroz mladu stabljiku paradajza provuku licnu za osigurace od bakra . . .
Gubljenje vremena

Pele nesto gledam tvoj avatar . . O kojoj vocki i o kojoj mladoj beracici je rec . .:osmeh:
 
- - - - - - - - - -

Ili kada kroz mladu stabljiku paradajza provuku licnu za osigurace od bakra . . .
Gubljenje vremena

Pele nesto gledam tvoj avatar . . O kojoj vocki i o kojoj mladoj beracici je rec . .:osmeh:
Nazalost , ni ja neznam ovu beracicu a voleo bih:osmeh:.A ovo sa gvozdjem ...nemam pojma,znam da su nekad matori udarali eksere u oras...pa kada secem testerom ode lanac:haha:.Ja opet mislim da taj gus ipak nesto i oslobodi u zemljiste...nemam pojma.Nekada nije bilo vestackog djubriva,hemije,...a to su sve nasi matori resavali pepelom od cigareta,ugljem,ljutim paprikama,zakucavali eksere...:sjasi:

- - - - - - - - - -

A kada se setim ovakve belosljive kod mog zeta u dvoristu...krupna,lepa,socna,po njoj kao da je pala neka magla,ekstra ukus.
 
uuuu bre ljudi sad me zbuniste s ovu belo šljivu ja imam jedno takvo drvo e sad dal je ona ili ruska dzanarika neznam.imam i jednu trešnju koja je pod kosinu otišla kod komšiju i on je godinama brao mi nikad mislili smo da je njegova,tek prošle godine kad sam jurio kokoške video sam da je moja,eto koliko je mene voće interesovalo,a što je najbitnije ona je u dvorište,izgleda da je deda misleo na sve kad je bio ziv
 
hehehe..."mića pas opalio s tanjiraču"...:haha: znači to je tajna proizvodnje vrhunske kajsije!:osmeh:

evo jedne slike, prelepa je...


pozzz joe!
 
Mića Bas, sa slovom B :D Svega mi ne znam dal je uspeh ovog stabla u tome što mu celo deblo leži na zemlji...niti znam dal da ga odignem i poturim daske, da ne krene da truli ili da se ožiljava...
 
Nazad
Vrh