Kajsija

2961b0cb56cd31eca7beb526774e3b9f.jpg
df83236eefdabe0fbe7bebb0539c000c.jpg
c45f5a0a54e76f36413b63134484f3ba.jpg
14a767ff08c85da94c56d614371fc695.jpg
ff9eb24e7d7a6dfc9f5ed724495b62e5.jpg
 
Moze li se nekim djubrivom ili drugim merama uticati na slatkocu kajsije?
Vec druga godina kako mi je prorodila jedna kajsija,i krupan je plod,ali nekako prazan,fali slatkoce.
Nemojte da se smejete na ovo pitanje:)
 
Ne berem ih,padaju dole
ako vidis ove radashin-ove gore na slici, ovo je za prodaju i malo dalji transport, ja bi reko da nisu dostigle potpunu iliti tehnicku zrelost i da su jos uvek malo nakisele ako bi se jele ovakve odmah...ako su ovakve i tvoje (bez obzira na padanje) onda jednostavno nisu dovoljno zrele...sacekaj jos koji dan, na ovom suncu ce da dobiju secera, od onih silnih kisa nisu ni mogle da dobiju secera uopste (em kisa, em oblacno..)
 
Ima i zrelih, za otkup i jos uvek zelenih, trenutno su mahom pola za otkup pola zeleno, pomalo zrelih, ima fore 5 dana za full zrelost u nasem kraju tj.

A imam i ja stablo sa kojeg opadose skoro sve pre zrelosti, ali je to nakarada od stabla staro preko 30 godina i ima i sarku, na kostici kruzne prstenove zute

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa nemam pojma koja sorta tacno, to kod nas zovu ruza a mozda je keckemetska, ne mislim na domacu vec otkupne nazelene

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Bas sam sada hteo to da dodam.

Sparusene su od jakog sunca nakon puno kise. Isto kao sto je ovih dana krenuo da gori paradajz, vocke imaju plamenjacu i slicno.
Sparusene budu samo one koje se direktno suncaju, nemaju hlad od lista, proveri jel tako i kod tebe. Sparusenost i jeste sa severozapadne strane, kad gledas oko 5 sati popodne u sunce a iza ledja ti je stablo, na tu stranu se sparuse, na stranu na koju gledas.

Hteo sam i dodati da ja ove godine i da imam količinu, ne bi imao sta za otkup osim mozda trenutno zelenih, to su sparusene, pukle kod peteljke, probusene na granu od vetra itd, ne lice ni na sta pola njih ali je Switch bas odradio posao, ono sto bi trebalo da truli zbog fizikog ostecenja je samo potamnelo, nema vidljivog klasicnog truljenja.
Karenca je istekla 26og znaci prskano je 12og a danas je 3.jul sto znaci i da je postojanost preparata dobra, ali ostaje da se vidi ove sad zelene koliko dugo ce i njih da stiti.

Ocekujem za nedelju dana ubranu i poslednju a ove godine beremo samo full zrele

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav. Da li ce neko imati kajsiju za rakiju? Potrebno mi je 1000 kg.

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Teško. Bere se poluzelena, dobra je cena. Drugi problem, niko nema dovoljno roda da sakupi neku ozbiljniju količinu.
Ja recimo, berem dnevno 3-4 tone i odbacim meke i puknute (nisu za hladnjaču) u nekoj količini od 100 do 150kg. To ide u bure, pa ću videti, ili ću sam peći, ili prodati iz bureta, ili napraviti neku kombinaciju da neko ispeče, pa da podelimo rakiju.
 
Oktopod može se reći da je sve tako. I ja sam ih prskao i da nisam bile bi sve trule. Epin i signum, led ih dosta oštetio ali se drže i zreju polako. Brinuo sam se da nije neka bolest, moraću sledeće godine zalivati više baš nju, nalazi se pored česme.
 
Nazad
Vrh