Kajsija

Овај је преживио мраз, али већина није. НС 6. Преко два метра је понеки преживио. И на кармели и силреду има понеки плодић жив. На зарзали ипак нема.
 
Kod mene da rezimiram i dodam ima plodova koji su se smrzli i to je oko 20 posto. Pricam o plodovima koji su bili tu tj precvetavanje je bilo pre mraza.

Sta do mraza nije procvetalo je ostalo isto, tek se ponegde ipak otvorio funkcionalan cvet.

Posto je meni pre mrqza procvetalo oko 50 posto, mogu da sumiram da mi je steta ukupna oko 50-70 posto, zavisno od stabla, tek ove godine umesto oko tone sa oko 25 stabala ocekujem ne puno vise od 300-400 kg sto je za moje potrebe taman i manje posla i brige cu imati a ni cale nece da ima od cega da se napija i smara cele godine, jedan je od tih kad se napiju a trezan zlatan covek

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Cekam i Radashin-a da kaze kako je prosla ona parcela sto smo zakljucili da je idealna za gajenje kajsije, nadam se da je sve u redu, ali voleo bi i njegovu potvrdu kakvi su uslovi bili kod njega, i kako je sve te mrazeve i sneg podnela ta kajsija...
 
Danas sam bio na Vojvodjanskoj strani u Kovinu i tamo kao i u Smederevu ostala kajsija mislim da ce cak rane sorte imati bolji prinos a sto se poznih sorti tice mozda su podbacile neke sto su bile preopterecene prosle sezone A MOZDA JE I ONA OGROMNA SUSA OD PROSLE GODINE OSTAVILA TRAGA NA NEKIM SORTAMA.Sve sorte su ponele vise ili manje jedino imam neka 4 kalema koja su se prebrijala a cvetali su super to je neka srednje rana sorta sumnjam da nije DM1
 
Ove godine su bolje prosle koje su ranije cvetale, jer su docekale sneg i mraz sa plodicima dok kasnije uhvati u cvetu i polu cvetanju

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Bas tako oktopod. Upravo se to kod mene desilo jer ja uvek imam malo ranije cvetanje. Imao sam neki blazi mraz juce ujutru pa me to brine sta se desilo. Videcemo narednih dana
 
Ove godine su bolje prosle koje su ranije cvetale, jer su docekale sneg i mraz sa plodicima dok kasnije uhvati u cvetu i polu cvetanju

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Trebalo bi biti kontra.Zavisi sa kolikim plodicima.Bas zbog toga su i izmrzle jer se poceo formirati plodic inace bi bar nesto prezivelo..Da je bilo 20 dana posle zametanja plod bi ,,pobegao'' kao pre neku godinu kada je vec otisao na velicinu manjeg lesnika a onda udario mraz od -4.Stete nije bilo zbog njegove velicine i kratkog mraza jer ga nije stigao smrznuti.Svasta se izdesavalo ove godine,bilo je tu razlike u temperaturi i do 4 stepena a udaljenost 2 km kao kod mene gde je bilo -4 na 2 metra a kod kolege 2 km dalje -7.Roksana u starom vocnjaku (4 komada probna u cetvrtoj godini) nema nikakvu stetu a roksana u mladom vocnjaku odmah pored(150 komada od 2017) nema ni za pojesti.Budi pametan.
 
Ја сам мјерио температуре на метар висине. Кад је падао снијег измјерена је најнижа вредност од - 3,9. Овај априлски мраз је био - 3,7 степени, али на два метра висине мислим да није било тако хладно. Преко два метра висине је преживио понеки плодић. Морам испратити силред, изгледа да има понеки плод и на метар висине, а кармела на метар и по.
 
Kod mene ce biti za jelo, gledao malo danas, ma plodova. N tih par stabala bilo prosle godine I pekmeza I rakijice. Ove verovatno samo konzum.
 
Trebalo bi biti kontra ali nije. Plodici su bili prakticno ni faza precvetavanje. Tu je ostalo kod mene 60 do 80 posto ostalo se smrzlo.
Cvetovi tek otvoreni, kao i pupoljci koji jos nisu cvetali, njih je pokrio sneg i hladno nedelju dana i njima je za to vreme prakticno istekao rok.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kod mene su uglavnom ostali pupoljci na visini preko 1.5 m.Sta mislite o tome da ih pustim da vislje rastu .
Nemam bas iskustva pa me zanima vase misljenje .
 
Moraš da paziš da ti sav rod ne bude na krajevima grana, jer one lako pucaju pod teretom. Najbolje bi bilo malo prorediti plodove.
 
Nazad
Vrh