Kada niste u traktoru, vozite

Kupio pre neki dan, A3 pet vrata 1.9 tdi 2007god.
IMG-269f4cb20c42c9aaa069dd8bb0847b0e-V.jpg

IMG_20200905_174854.jpg
 
Poslednja izmena:
Kolege jedno pitanje, savet potreban.
S obzirom da od sledece godine pocinju ti rigorozni tehnicki pregledi,odlucim ja da oteram moju Xsaru 2.0 hdi da proverim izduvne gasove,jer su mi bili sumnjivi.
Na merenju daje duplo vise vrednosti. nego sto bi trebalo. Problem je sto je uvezena posle 2014 i sa ovakvim iz. gasovima ne prolazi.
U voznji ne dimi,zadimi samo kada naglo ubrzava i kada se bas stisne sivkasto-crni dim. Pali lako, oseca se neki neprijatan smrad iz auspuha,ima ugradjen zamenski katalizator. Ulja potrosi oko 1 l na 10000 km.
Vuce solidno,mada bih rekao da je to ranije bilo primetno bolje.Na dijagnostici 2 dizne daju korekciju od 1.5-2, ostale su oko 0.1.Turbina ima normalan zvuk.
Pitanje je odakle poceti i da li pocinjati ista popravljati, a da to ne kosta previse i da rezultat izostane ili ga se prosto resavati?
 
Mislim da je problem u tom zamjenskom katalizatoru koji ne radi bas u fulu kako bi trebalo . Mada samo pretpostavka . Upucuje zbog neugodnog mirisa , vjerovatno malo "stipa"
 
Problem je sto je takav miris imao i kada je katalizator bio skinut,ocigledno ima neki drugi problem.Bukvalno zadimi nekoliko metara iza kada se potopi gas.Cim je gas konstantan dima nema,ali ima taj smrad uvek.
 
Sta mislite o tzv operativnom lizingu auta ? Evo npr ovde golf 7 nov 1.6tdi , mjesecna rata 180e , 4 godine , vozis i onda vratis auto , ili doplatis da otkupis , sad to neznam koliko , vjerovatno koliko tad vrijedi ? Po meni korektno ?
 
Kolege jedno pitanje, savet potreban.
S obzirom da od sledece godine pocinju ti rigorozni tehnicki pregledi,odlucim ja da oteram moju Xsaru 2.0 hdi da proverim izduvne gasove,jer su mi bili sumnjivi.
Na merenju daje duplo vise vrednosti. nego sto bi trebalo. Problem je sto je uvezena posle 2014 i sa ovakvim iz. gasovima ne prolazi.
U voznji ne dimi,zadimi samo kada naglo ubrzava i kada se bas stisne sivkasto-crni dim. Pali lako, oseca se neki neprijatan smrad iz auspuha,ima ugradjen zamenski katalizator. Ulja potrosi oko 1 l na 10000 km.
Vuce solidno,mada bih rekao da je to ranije bilo primetno bolje.Na dijagnostici 2 dizne daju korekciju od 1.5-2, ostale su oko 0.1.Turbina ima normalan zvuk.
Pitanje je odakle poceti i da li pocinjati ista popravljati, a da to ne kosta previse i da rezultat izostane ili ga se prosto resavati?
Ma gde smeju da krene u rigorozne preglede .To im samo foliranje..70 procenata nebi prošo te preglede,to oni malo folraju zbog EU ,svesni su i oni šta se tera.Nepopravljaj ništa,,teraj samo.
 
Katalizator kod dizela nije nesto bitan. Koliko sam ja shvatio mere cadj, a to se katalizatorom ne smanjuje znacajno, mozda 10-20% max.
Prvo bih proverio usisnu granu, da li je prljava i da li EGR propusta vise nego sto treba. Moze biti da neki senzor daje lose podatke pa se ubrizgava previse goriva (protokomer ili senzor pritiska u usisnoj grani).
Moguce i da su ulosci dizni potroseni pa bacaju losu maglu. Ne mozes da znas kakve su bez skidanja i provere kod bosiste. S obzirom na smrad iz auspuha, i korekciju dizni sumnjao bih na dizne. Ako su Bosch koliko sam cuo remont nije nesto narocito skup, mada nemam iskustva s njima. Verovatno ce ti se i potrosnja smanjiti nakon remonta ako je do njih
 
Dizne su vec jednom bile radjene,ali kad se malo bolje prisetim taj smrad iz auspuha postoji od kada ga imam.
Menjano je na njemu svasta,protokomer,regulator pritiska goriva,dijagnostika sve ok pokazuje, sem korekcije dizni.
Posle malo vise pregleda pocinje motor da mi bude sumnjiv,jer duva na cep ulja solidno i ima poprilicno belog dima kada se zagreje.
U svakom slucaju sta god da ne valja od toga, ne isplati mi se da popravljam kad ceo auto kosta oko 1000 e.
Ako bude mogao da se vozi,ide dalje,ako ne nalazimo nesto novije.Hvala svima na odgovorima.
 
Ja bi ti reko da teras i ne brines za tehnicki jer uvek postoje oni koji pustaju.
Da ti ne troskari ona antifriz? Oce tad da se javi beli dim i neugodan miris.
 
Ne trosi antifriz, nije beli dim, vec nesto izmedju sivog i crnog.
Videcemo kako bude, generalno je u dobrom stanju, uradjena mu je torzija prosle godine, pa mi je zao da se ne vozi jos koju godinu, no videcemo kako bude.
 
Nazad
Vrh