Kada niste u traktoru, vozite

Тако ће и са овим.......сипај дизел у резервар а вози на плин.....па нек пукне пумпаџија

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
Sto pumpadzija, vozi na plin a naftu vuci iz BiH posto si blizu...100 din ili cak 95, pa nek puknu ovi sa akcizom od 80 din
 
Ima onaj vic kad su Mujo i Haso radili u svabiji. Dodju svaki dan na pumpu, sipaju u rezervar obicnu vodu i Mujo ubaci u rezervar neku tableticu i odu. Tako svaki dan, a pumpadzija u cudu. Jedan dan ceka ih gospodin na pumpi, a oni isti postupak. Ovaj gospodin ponudi pare u zamenu za tableticu i Mujo mu proda. Sede Mujo u kola, a Haso ce:" dobro Mujo bolan pa kako cemo sad da vozimo"? Kaze Mujo:" na plin ko i do sad".:haha:
 
Nisam Deks menjao nista da je bilo "toliko" skupo. Radi se o tome da delovi nisu nista jeftiniji nego za druga vozila te klase, a kad slusas vecinu vlasnika ispada da su delovi besplatni. Pre nego da kupim G II sam prodao jugica koga sam koristio za iste te namene 8 godina. Znaci za 8 godina je on preso van asfalnih puteva koliko i po asfaltnim. Delovi su za njega recimo jeftiniji, a nista me ovaj golf bolje ne sluzi. Ima on svojih prednosti da se ne lazemo, ali odrzavanje nije jedno od njih. Inace sve sam odrzavam.
Evo jedna slicica od "prilaznog sredstva", tako smo ga zvali.
Ljudi moji, pa kolika cena moze biti razlika u ceni npr homokinetickog zgloba za G II opel kadet, reno shamad pezo 305, 405 neki fiat ladu samaru itd iz tog vremena od istog proizvodjaca. Tu se cene vrlo malo razlikuju i niko ne moze reci za ovaj je "besplatno" ili za onaj, koji god deo da je u pitanju.
Poenta kod tih "starih" auta je u stvari limarija, konstrukcija, sasija kako god hocete.
Na starom autu kad to "prsne ko mozak" nikakva vise ivesticija niti ulaganje u bilo kakve delove ne dolazi u obzir. Motor kad zvekne na dobrom-ocuvanom moze sa otpada, moze i da se uradi pa i osvezi i opet kotrlja i ima neka racunica ali kad se prospe lim ne misleci na rubove i pragove vec osnova da tako kazem onda je kraj za stari auto.
E to golfa II (pasata b3 audi b4 c4...) drzi tamo gde ga drzi.
Ajde sta reci za pasat b4 golf III. Niko i ne pominje cuveni 1.9TDI sa bos pumpom bz plivajuceg zamajca koji nije patio od losih dizni EGR-a tandem pumpe itd... Zato sto je i slovima SVAKI truo ko mozak pa posto su satruli relativno mladi i do danas farbani (citaj zamazivani vise puta) pa niko ni od vas nije hteo da uzme golfa III za iste ili malo vece pare da proba kakv je vagen vec samo GII. Da nije tog jadnog lima G III je mnogo bolji auto i udobniji i savremeniji od G II.
Ali mi pricamo o kolima od 30-ak godina i mislim da je realnije da se govori koji je gori nego koji je bolji. Nemcu je tada bio G III odlicna zamena za G II jer NIJE BIO DOVOLJNO DUGO kod njega i on nema pojma o tome jer kupuje NOV. Kod nas je bitno koji je gori/bolji.
Tako da niste u pravu kad kazete ljubitelj VAGENA, ako realno pogledamo sta sam napisao jasno da je jedna te ista firma koja je od 92-ge godine promenila POLITIKU FIRME u pogledu zastite auta kao celine kad je izbacila novu generaciju golfa pasata pola...
Kod G II je sve jasno ima ih i losih a bogami i ko casa sto se kaze i mozes i u njivu a bogami i na put, a njegovi vrsnjaci iz evrope, azije, SAD bilo koje marke, malo koji ima i da pristojno izgleda a ne sta drugo.
Oduzih jbg, ali kazemo svi tvrd, po makadamu ko u prikolici i to je tako, ali zato reno shamad, pezo 305, citroen i ne znam iz tog vremena koji je bio... su bili sinonim udobnosti a gII prikolica... sad vidimo da jedino "tvrd" traje i radi posao a to kaze i jedna moja koleginica...
 
Jbg. nemam nista, jedino da se izgugla ako ima.
Trebam zadnje amortizere da promenim dosta su losi, jedan dzak stavim i odmah malo legne. Verovatno ce ga i oni malo podici.

Ima da se kupe originalne jace opruge (za karavana - t.j. grandtour - sigurno, ali mislim da i za "obican"). Ima ih u KI da ne bude reklama necu napisati ime prodavnice auto delova... Opruge su oznaceni sa bojama, ne znam tacno koja boja je "meksa", a koja "jaca", a mozda ima cak i tri vrste, ne mogu da se setim... S tim "jacim" oprugama auto postaje malo "tvrdji" pri voznji kad je prazan, ali zato bolje podnosi optercenje...
 
Na njemu je vesanje isto kao na g 2, samo je on daleko udobniji od golfa...
Stvarno je mazga!! Nema kud ga ne teramo jos nista oko trapova nisam pipnuo..samo ulje filteri i gas!
Skoro sam vukao 1.5t djubriva sa njim, + prikolica 500kg, pravo u njivu
Samo steta sto nije sinhro
29440dbc5ff628cc6f7baa6657f57402.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Marea Marengo imaju karter nisko. Otislo je jedno 3 4 5 kartera za godinu dve. Brat samo menja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nisu lose, pogotovo ta godista za te novce, samo si onda trebao napisati >potreban karavan, sto mladji a sto jeftiniji...<
Kad kazes "magare" to je otprilike tovarenje kao kolega deks sto napisa, a opet da je auto bez izdera sto se kaze, sto marea sigurno nije...
 
Potreban mi je veci auto da mogu da smestim po neki prozor,roletnu,alat i po potrebi neki dzak vestackog djubriva. Znaci radni auto koji je pouzdan. Ne znam ove Xsare karavani 2.0 hdi kakve su. I one se mogu naci povoljno. Torzija im je problem,ali ih hvale ljudi sto se tice motora i limarije. Ili focus neki.
 
Vozim Partner 1,6 hdi 75 ks več 5g,nema plivajući zamajac.Kupio ga sa 4g starosti i pređenih 65000 km,od firme u kojoj radim.Odlično me služi.A vozim i Vectru C karavan1,9 multijet,i s njom sam zadovoljan.Verovatno ću prodavati Vektru.
 
Nazad
Vrh