Kada niste u traktoru, vozite

Kada se lepo ismejes pa obrises suze sa ociju otvori sajt polovni automobili, pa ukucaj do 1994 god pa stisni pretraga, pa ces videti da od pregledanih 75 vozila na prve tri strane (nisam dalje isao) ima samo 1 (JEDNA) TOJOTA korola u pristojnom stanju... Doduse ima i jedan pajero ali u zarastao u livadu pa se ne bi moglo reci da je u voznom stanju.
E tad ce ti biti jasno STA OVO TREBA DA ZNACI !
I dalje nisam obrisao suze jer se jos smejem :ROFLMAO: To sto si stavio kao krijerijum ne znaci nista....po tvojoj pretrazi bi znacillo da najbrojnije marke automobila na sajtu za prodaju automatski bili i najbolji za kupovinu i voznju? Slazem se da svako ima svoje subjektivno misljenje ali da napises da gotovo nema japanaca u voznom stanju u tom nekom starosnom dobu je besmislica....
P.S. secam se od poznanika Tojota 90god ili 89, vozio je jednom, jbt to radi kao singerica motor...kad sam stao ispred kuce izasao sam da ga cujem posto nisam verovao da tako tiho i ujednaceno radi...na stranu to sto je mozda nekome ruzan, u to vec ne zalazim
 
Ok, i mene interresuje koji se japanac tog godišta može porediti sa ovim audijem?
Inače volim japance, ali činjenica je da posle nekih godina jednostavno isčeznu..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Vec sam pisao, stric pre 10 god kupio tojotu korolu tad kostalaa 5.500e a prodao je za 300e prosle god.
I opet ne odustaje od Tojote, kupio Avensis,ispred stana u Zemunu zakovala.
Ja i burazer kupili gofa 2 pre 8 god i pre neki dan ga prodali za iste pare koliko smo platili....
O cemu dalje???

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislim da malo banalizujete stvari. Nije ni ocekivano da ima veliki broj starih japanskih vozila na ulicama ili oglasima iz prostog razloga jer ih nema ni kao novih. Odnosno ima ih mnogo mnogo manje od evropskih vozila.
Inace se odlicno secam kad je pre mozda 7-8 godina drug kupio korolu 1.6 valjda '89 godiste. Ali ne onu obicnu vec ona kao posebna neka verzija. Kad sam je prvi put vozio bio sam odusevljen koliko je i udobna i stabilna istovremeno. Tiha u voznji, dobro ide, malo trosi. Elektricni podizaci i retrovizori, podesavanje volana po visini. Znaci za to godiste i klasu i oprema je bila dobra, cak i bolja od vecine nemackih vozila. Evo prodao je pre mozda mesec dana jer je kupio mazdu 6. Steta sto nemam slike da vidite, ali imam jednu sto sam joj slikao masinu.
 
До скора у селу је била мазда 929. Али 1984 год. Е то је била аждаја. И једна тојота камри 1990 у суседном селу.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ok Aco, ali mislim da me ipak nisi razumeo.
Ja aludiram na auto cene ispod 1000€, sa vrlo jeftinim održavanjem/delovima koji se mogu naći pored puta na svakom otpadu jeftinom registracijom i odličnom udobnošću.
Ovo što si ti pokazao ispunjava samo kriterijum udobnosti.
Ja u Beogradu tu Toyotu/Lexus nisam video za 5 godina više od dva puta, pomisli kakav je pakao pronalaženje bilo kakvog dela za to, a registracija 80'iljada..
Ne vidim cenu ovog auta, ali takva egzotika u Srbiji meni ne pije vodu..
Btw, sa ovim audijem A6 sam išao nakada u Ukrajinu, i benzina troši 8 na 100, a ovaj Lexus nemože trošiti ispod 12 da je.e čvorka(troši možda i 20litara)..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moguce da nisam razumeo. Ti si pitao koji se auto moze porediti, a cenu nisi spominjao. Drugo Matic godinama po forumu pise kako je odrzavanje za 100 C4 opalija, a ti navodis da je jeftino. Ja ne znam, ali ima mi tu neslaganja.
Licno sam se uverio sa mojim G II da odrzavanje uopste nije tako jeftino kao sto vlasnici pricaju. Necu sad u detalje da me neko ne nacepi, ali sam dosta stvari licno proverio i shvatio.
 
Matic je pricao iz tih godina kad je on posedovao taj auto, to je tad bilo kao sad za neki auto iste klase starosti od 10-15 god, sad su delovi smesni skoro kao za golfa 2.
Ne znam sta si ti toliko menjao na golfu da je bilo toliko skupo.
Ja i burazer smo dosta toga sami menjali, ne znam za koji auto je jeftinije odrzavanje a menjali smo sve na vreme nikad nismo dozvolili da zvecka ili treska...
Imam drugara (bas dobrog) koji se kleo samo u opela, i iz istog razloga kao ti kupio jettu, da vidi da li zaista vredi vagen te pare itdd..... tad imao suzu, astru, i vectru.
Evo danas ima vektru C, jettu 2, golfa 2, pasata b5.5, merka i nekog audia...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam Deks menjao nista da je bilo "toliko" skupo. Radi se o tome da delovi nisu nista jeftiniji nego za druga vozila te klase, a kad slusas vecinu vlasnika ispada da su delovi besplatni. Pre nego da kupim G II sam prodao jugica koga sam koristio za iste te namene 8 godina. Znaci za 8 godina je on preso van asfalnih puteva koliko i po asfaltnim. Delovi su za njega recimo jeftiniji, a nista me ovaj golf bolje ne sluzi. Ima on svojih prednosti da se ne lazemo, ali odrzavanje nije jedno od njih. Inace sve sam odrzavam.
Evo jedna slicica od "prilaznog sredstva", tako smo ga zvali.
 
Poslednja izmena:
Hvala Sico
Iskren da budem i mi smo trazili neku bembicu ili neki merc 124 kupe.
Merc ni jedan se ne zadrzi vise u oglasu od 2 dana...
Sem toga, svaki skoro truo, jbg, treba da ga krpim odmah...

Boban, da ima K glavu, 16V je.
Sto mislis da nece raditi benz?




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Мало касним на часу....никад стићи. Плин је јако лош за те К главе, једном кад прекине са радом како треба, више је ни бог отац не уштелује.....уствари, уштелује се она али после две недеље рада на њој и 40 литара бензина у заједници са механичарем и електричарем ако хоћеш ту стару да оставиш. А што је најгоре и кад узмеш другу добру, мора да се штелује за твој ауто посебно, неможе одшрафи и зашрафи и готово, а тих мајстора који то раде како треба ако има на прсте једне руке у Србији.
Имао сам такав и на крају сам и продао ауто са неисправном том главом, само на плину радио. Иначе је ауто бабарога што се тиче удобности и простог одржавања, чак му је и дијагностика на 2 кабела и 4 жице, ако се добро сећам.....нема сад ни више делова као некад, ипак га време гази.....што не рачунам у ману, бар за 100 Ц4.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Druze prvo smo pronasli majstora za to sranje pa smo ga onda kupili!!
Nema veze, na plin radi lepo, boca 60l..
Na benz ako nece i ne mora, evo imamo 2-3god pasata 3 ,1.8, nikad na benzin nismo vozili, u rezervoar sipamo naftu i dovlacimo kuci


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dvojica mojih drugara su muke mucili sa tim cuvenim glavama. Jedan od njih posto je picajzla resi da sredi pa nek kosta sta kosta. Kad je krenuo da se raspituje shvati da u celoj zemlji ima par ljudi koji bi to radili. Od tih par ljudi niko nije hteo da mu garantuje da ce to uspesno da odradi, a cene mislim da su isle od 300 do 600 evra. Tako da nije hteo da prihvati tu igranku. Sto kaze Boban vozis tako pa onda usrecis nekog drugog jer to kod nas neko uspesno i povoljno da odradi, tesko.
 
Druze prvo smo pronasli majstora za to sranje pa smo ga onda kupili!!
Nema veze, na plin radi lepo, boca 60l..
Na benz ako nece i ne mora, evo imamo 2-3god pasata 3 ,1.8, nikad na benzin nismo vozili, u rezervoar sipamo naftu i dovlacimo kuci


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Тако ће и са овим.......сипај дизел у резервар а вози на плин.....па нек пукне пумпаџија

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
 
I dalje nisam obrisao suze jer se jos smejem :ROFLMAO: To sto si stavio kao krijerijum ne znaci nista....po tvojoj pretrazi bi znacillo da najbrojnije marke automobila na sajtu za prodaju automatski bili i najbolji za kupovinu i voznju? Slazem se da svako ima svoje subjektivno misljenje ali da napises da gotovo nema japanaca u voznom stanju u tom nekom starosnom dobu je besmislica....
P.S. secam se od poznanika Tojota 90god ili 89, vozio je jednom, jbt to radi kao singerica motor...kad sam stao ispred kuce izasao sam da ga cujem posto nisam verovao da tako tiho i ujednaceno radi...na stranu to sto je mozda nekome ruzan, u to vec ne zalazim
Ma imam i ja poznanika koji ima JUGO 55 iz 88-me koji radi tiho ujednaceno ide kao zrno i sta sve ne ali to je brate redje od praseta u teheranu, nije auto samo motor i to benzinac ima tu jos ponesto.
Da vidis od mog komsije pasata B3 iz 89-god fabrika i na putu ces ih dosta videti da lepo stoje koji naravno nisu udarani razbijani), ali zato pasata B4 ili G III ne mozes naci da valja ni 97-98 do kad su pravljeni. O audiju da ne pricam.
To zasto je to tako bar u WV ima lepo objasnjeno u knizi Svi Automobili sveta iz 92-ge kada i pocinje proizvodnja G III i pasata B4... I to nije bilo slucajno vec kako pise POLITIKA FIRME...
Japanci iz tih godina su se isto pridrzavali politike firmi iz zapadne evrope kad su se ujedno i probijali na ta trzista 80-90tih...
A opet znam coveka ima tristaca covek, radi ko sat... al noge na zemlji ko kremenko.
Uvek ima poneki extra ocuvan primerak, ali kad vidis u globalu a i na putu WV do 92-ge pa opet od 98-me je bio ne prikosnoven u kvalitetu u klasi odnosno medju konkurenciom. Audi nije imao takve oscilacije i zato i dan danas kad vidis poneki lepo opran pa na suncu a ima 30-tak godina ko lutka, svaka linija na svom mestu, e aj nadji npr pezo 405 i jedan da stoji ko casa a da nije sav jadan izuvijan i iskokecen, eto nije japanac onako mi pade na pamet.
Poenta price je da ni japanci ne bi branili neodbranjivo, niti brane je su PRAVILI auta tada da traju koliko traju (pri tom ne mislim na motor ni na jednu marku). Sto se tice lepote ukusi su razliciti ali su ruku na srce vecinom ruzni.
Mogao bih dugo ovako ali glupo je da smaram, sto mi nije bila namera vec da bar malo priblizim objasnjenje zasto sam ono napisao za japance, da ne budem BAHATI ljubitelj nem automobila. Cinjenice su cinjenice a bogami i cena kaze dosta toga,,,
I jos kada bi napisao kako smo prosli kada burazer kupi 2006god u cacku u SALONU TOYOTA na kruznom putu Toyotu korolu verso ganc NOVU 2.2 did za tadasnjih 23000evra (poredjenja radi pasat je tad bio aktuelni B6 i kostao je tad 35000evra, mada se ni sa njim ne bi usrecio ali tada to se nije znalo) po nagovoru njegovog "druga" koji kupi 2005ganc novu Toyotu korolu limuzinu 2.0 did...
E, al to je prica za knjigu a ne da ovde pisem ponjave od postova.
Ovijih novijh ima manje od nem auta i manje se i pise o kvarovima mada kada sam citao na Toyota forumima pa sve Egr pa trbina pa zamajac pa dizne 100 djavola, dva puta se vracam na pocetak stranice da ne kliknuk slucajno na TDI kad ono zamisli da ne poverujes nisam...
PA ako polovni automobili odnsno pijaca nisu merilo sta se vozi prodaje i trazi ja ne znam onda sta je,
Kad udjem na pijacu ili npr mesaru kad ono sve svinjetina jagnjetina teletina zamisli nigde meso od lava a kazu CAR zivotinja... pa reko daj ipak ono sto se najvise trazi, mozda vise ljudi vise zna, ko zna...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh