Kada niste u traktoru, vozite

Tako je najbolje radi sam sta znas , a sta neznas to se raspitaj. Ja za tehnicki ovde u CH sam obradjujem diskove. Ustvari samo im skinem ivicu . Uzmen noz od struga i drzim ga u ruku , a auto ubacim u 1vu ili 2gu .Dok se disk okrece ja prislonim noz na kljeste od kocnica i gurnem u disk i tako ja skinem sve moguce ivice (gornju i donju)na prednji diskovi.
Ala ti LUPETAŠ!pa prvo u nekoj temi preuvelicavas svajcarsku preciznost u mikroníma,a sad pises ovakve nebuloze!:haha:Ne razumem ako si u svajcarskoj a ne mozes da kupis nove diskove i plocice,vec da obradjujes,onda barem cuti da ti se ljudi ne smeju.
 
Ja sam mislio da si ti neki majstor. I mislio sam da ti dam neki poslic. A ti cim se ljutis kad ja vredjam majstore koji ne valjaju, e to mi se uopste ne svidja. To znaci da si i ti takov kao i oni.

Vecina dobro razume sta ja pisem na ovaj forum , jer se mi druzimo jako dugo vremena zajedno. A ti posto si nov ne zalici se. Nego lepo citaj postove. Za sada uopste moje postove ne razumes. Ja ne pisem to sto ti mislis da si razumeo. Mi smo ovde da se pomognemo . A ne da se kontriramo. Boli mene uvo ko je Svajcarska , a ko Srbija. Svrha ovog foruma nije to.

Meni se niko ne smeje jer svaki moj poso radim posteno , nemam skup auto , nemam kredit za auto , ne pozajmljujem se da bi doso kuci. I zato meni nije sramota.I naravno kad budem u srbiju sve sto sam ih pre poznavao i sad ih poznajem.

Ovde 2 diska mogu da kostaju i 500e ,zavisi gde se kupuju.
 
Tako je najbolje radi sam sta znas , a sta neznas to se raspitaj. Ja za tehnicki ovde u CH sam obradjujem diskove. Ustvari samo im skinem ivicu . Uzmen noz od struga i drzim ga u ruku , a auto ubacim u 1vu ili 2gu .Dok se disk okrece ja prislonim noz na kljeste od kocnica i gurnem u disk i tako ja skinem sve moguce ivice (gornju i donju)na prednji diskovi.
Druze a jel podignes oba tocka ili samo jednog? Kontam da ne radis oba CD-a odjednom.... Nego dal podignes jednu stranu resis problem pa drugu ili kako?
 
Uvek mi bio auto na liftu kad sam to radio. Ali zadnji put radio sam sa jednog lika on je spustio 1 tocak na zemlju dok radi drugi i obrnuto. Stavis u prvu ili drugu i pod mali gas.

---------- Poruka napisana u 01:09 ---------- Prethodna poruka je at 01:06 ----------

Komsija auto mehanicar , menjao mom bratu plocice na Yuga , stavio nove plocice na stare diskove i nije znao to da uradi. Sto ja smatram velikim propustom za jednog automehanicara poput njega.
 
Uopste se nisam nasao prozvanim kad vredjas majstore,a to mogu da potvrde i moje musterije kojih ima dosta na forumu a nadam se da ce ih biti jos vise.ja sam komentarisao tvoju kako kazes obradu diskova,svi znamo kako se ravanaju ilí se stavljaju novi,ako su tanji od propisanog,po meni kocnice su najbitnija stvar na vozilu i tu nema zaj....!diskovi mozda kostaju 500e al za avto koji kosta 50000e a za smrtnicki kostaju 20-40e par,ako je to puno...i da dragane-gde sam to ja nov?
 
Uvek mi bio auto na liftu kad sam to radio..
Mislis na dizalici pa mu bila sva 4 tocka u vis? Zanimljivo..... A jel tvoj auto ima blokadu diferencijala? Jer ako nema onda je ta operacija tesko izvodljiva. Diferencijal uvek prebaci okretanje tocka na onu stranu na kojoj je manje ili uopste ne postoji opterecenje. Sto ce reci: podigni pogoske tockove u vis,upali auto ubaci u brzinu pusti kvacilo i ako se vrte oba tocka,mada se uglavnom vrti samo jedan,uhvati jednog nastavice onaj drugi da se vrti i obrnuto.
 
Ide ko iz sale . Noz se drzi u ruku i nasloni na kljesta , a vrh mu se gurne u ivicu koju zelimo da ocistimo. Ako me niste dobro razumeli sa taj noz ja ne pipnem kocionu povrsinu. Samo skidam ivice gornju i donju.

---------- Poruka napisana u 01:30 ---------- Prethodna poruka je at 01:26 ----------

sinisa to si upravu. Ali se vise i nesecam jer vec 3god odkad nisam to radio , ali sa tastom kad smo radili uvek smo tako radili. A pre neki dan kad sam radio sa ovim prijateljem on je isistirao da 1 tocak pipne zemlju. A noz je kupio u Srbiju na pijac.
 
Razumeo sam ja tebe i sta i kako radis,samo mi nije jasno sta time dobíjas jer ni kociona povrsina skoro nikad nije ravna,pa bi trebalo ravnanje diskova ili zamena,to sto ti skines ivice to je nista.
 
E vidis te ivice su jako bitne , jer na tehnicki pregled ako padnem na nekog rasistu ili debila moze bas to da mu zapadne u za oko , bezobzira sto diskovi nisu istroseni do kraja. Ali kad ih ja malo izravnam on na prvi pogled pomisli da je sve OK.

---------- Poruka napisana u 01:42 ---------- Prethodna poruka je at 01:37 ----------

Inace ja praktikujem kad menjam diskove zamenim i plocice. Creva za kocnice mora da se pogledaju da nisu ispucala ili kad se trljaju u ruku ne sme sa njih da ostaje crno na rukama. Ulje u kocnice menjam na svake 2-3god. A ulje se menja na sledeci nacin: prvo se spricem isprazni posuda , posle se stavi novo ulje , pa prvo se ispusti ulje zadnja desna , pa zadnja leva , doda se jos malo ulje u posudu , pa prednja desna , pa prednja leva i na kraju kvacilo.
 
Vozim stari Volvo,i nebih ga menjao ni za jednu ovu kompjuterizovanu konzervu.Održavam ga sam,i nema sta se nemože uraditi kod kuće:osmeh:
 
moj vozni park
2871wk3.jpg
s6lxeo.jpg
novi dzip marke kia,golf 5 tdi 2007god.golf 2 td 1992 god.
 
Nazad
Vrh