Kada niste u traktoru, vozite

Sad i ja znam , ali do sad nisam znao. Kod nas ima jakih majstora , ali oni su ponekad nedostupni na brzinu. Za dobrim majstorom ima dosta da se traga , dok se ne nadje.

---------- Poruka napisana u 13:09 ---------- Prethodna poruka je at 13:01 ----------

Ima 4 strafa koji drze remenicu sto tera pumpu za vodu. Prilikom stezanja ta 4 strafa , koji se etezu u drugu remenicu koja tera zupcasti kajis, 1 straf se polomio . A moj mastor je ubacio u rupu crveni silikon i gurnuo straf preko . Takvu glupost , kao i onu da se novi dihtung lepi preko starog prilikom zamene pumpe za vodu. Nebi smela da se desi ni ucenicima. A kamoli majstoru koji ima 15god radnog iskustva.
I nije ovo nista slikacu i postavicu slike kako mi je alternator uradio poznati elektricar Gosa iz Despotovca.
 
Maticu sam je menjam u CH. Ali kuci na brzinu za 14 dana sta njapre da uradim. Reko ajde i ja da platim drugome , u zivotu ne moze se sve sam .
 
Po ovakvom vremenu nemogu voziti ni traktor ni auto ni bicikl ni moped ni motokultivator vec samo:GUMENE CIZME I LOPATA ZA SNEG!:haha:
 
Ti koji su tebi u Srbiji odrzavali auto ne mogu se nazvati majstori ako su napravili takve propuste.

Da vidiš samo kakvih međeda (namjerno pišem tako umjesto medvjeda) od majstora ima ovdje u BiH...zaprepastio bi se. Npr, ocu je lik na Passatu mijenjao pumpu za vodu i bilo mu je mrsko da popusti španer pa je pajserom skidam remenje i naravno oštetio. Ajd to bih mu i oprostio ali kada sam vidio kako čekićem udara po vratilu pumpe (zavrtanj koji je držao remenicu nije htio da se odvije), lik se iznervirao i počeo da udara čekićem po pumpi. Otac i vlasnik radionice su me jedva uspjeli spriječiti da ga istučem. Najgore je što su mi opet montirali tu pumpu iako sam otišao i kupio drugu a ta koja je bila udarana je crkla posle jedva 100km vožnje. Vjerujte da je moja sledeća posjeta toj radionici bila veoma, veoma neprijatna, gazda je na kraju priznao da je taj radnik ukrao moju novu pumpu (iako ju je drugi montirao). Vlasnika sam natjerao da mi isplati trošak obje pumpe. Od tada nadaleko i naširoko prenosim tu priču svima koje sretnem upozoravam ih na to kakva djubrad rade u tom servisu.

Drugi put se, u drugom servisu, desilo nešto još gore. Na Passatu smo mijenjali gumene nosače nosećih ramena kao i kugle naprijed. Otišao ja kupio dijelove, odnio majstoru, bili smo ja i otac tu. Taj majstor inače ne da da se gleda dok radi pa smo čekali ispred. Kada smo završili otišli smo kući a sutradan smo svi (cijela porodica) išli do Tuzle (put je vrlo brdovit i krivudav, 60km dužine). Već nakon prvih krivina sam osjetio da nešto nikako nije u redu, auto se kretalo nestabilno, čulo se lupanje, užas jedan. Srećom da sam naišao na malu radionicu kraj puta gdje čovjek popravlja freze, traktora, Lade Nive i takve stvari. NAvezao sam kola na rampu i umalo nisam pao u nesvijest kada sam vidio šta je majstor koji je radio na autu napravio. Zavrtnji koji drže tzv. "selene" su bili zavrnuti samo na jednu trećinu. Taj čiča koji mije to sredio je okrenuo oko 20 krugova sa ključem i rekao je da ne može da vjeruje kako smo živi stigli čak dotle. MOžete da mislite šta smo ja i otac imali da kažemo manijaku koji nam je to uradio - praktično nas je spasila čista sreća da nismo izginuli, cijela porodica, ja, otac, majka, dvije sestre.

Sledeća priča tiče se Fiata. Motor je jednom prilikom dok sam se vraćao iz Tuzle počeo da "trza". Mislio sam da je do goriva jer je gorivo kod nas katastrofalnog kvaliteta ali sam dosuo i kada se to nastavilo i posle vidio sam da je nešto drugo u pitanju. Otišao sam u jedan malo bolji servis, tamo su 3 majstora pregledala auto i nisu mgli da nadju šta je problem ali su imali ideje da je crkao ECU, da je ovo, da je ono, da je injektor, da su dizne... Auto se moglo voziti bez problema, jednostavno mu je nailazilo da se zatrese i odmah se smiri. Otišao sam u drugi servis, malo bolji i ista priča. Oni me pošalju u Fiat servis, tamo ga priključe na računar i počnu da traže grešku. Dodje i vlasnik servisa i ne može da skonta šta je problem. Kada sam ja prokomentarisao da na ekranu jasno piše (na njemačkom koji niko u servisu izgleda nije ni znao da čita kako treba) da jedan klip ima neregularno paljenje dočekan sam sa komentarima kao "šta ti znaš?!". Ja sma im rekao da uklone svoju dijagnostičku opremu i fino sam, u trenutku dok je motor radio dobro, iskopčao kabl paljenja sa svjećice na tom klipu koji je računar označio kao problematičan. Odmah se pojavilo to "trzanje". Zaustavio sam motor, sasvim izvadio taj kabl i iznio ga napolje na svjetlost. Nakon desetak sekundi sam našao oštećenje, izolacija je jednostavno od toplote i starosi napukla i dešavalo se da iskra "iskoči" tu imjesto da ode na svjećicu. Posramljeni majstori i vlasnik servisa nisu imali komentara, otišao sam u radnju sa rezervnim dijelovima, kupio kablove, sam ih zamijenio i gotovo, riješen problem. Eto kakvih "ovlaštenih" servisa ima...Taj je kasnije zatvoren i otvoren je drugi na koje nisam čuo da je neko imao zamjerku. Inače sam sada našao na odličnog majstora i uvijekk kad ima nešto da se radi idem isključivo njemu (zadnje sam npr. mijenjao pločice na kočnicama naprijed).
 
Nemoj tako ima i dobrih i postenih majstora! (sebe smatram za jedne od tih,bez lazne skromnosti)...malo se salim. Mislim da treba dobro obratiti paznju gde i kod kga odvezti auto na popravku jer u pitanju su ljudski zivoti!
 
Ima raznih majstora i majstorčina.Nisam imao nešto mnogo susreta sa njima.Sve uglavnom radim sam a što ne znam ili nisam nikada radio pitam komšiju koji radi u jednom auto servisu.
 
Tako je najbolje radi sam sta znas , a sta neznas to se raspitaj. Ja za tehnicki ovde u CH sam obradjujem diskove. Ustvari samo im skinem ivicu . Uzmen noz od struga i drzim ga u ruku , a auto ubacim u 1vu ili 2gu .Dok se disk okrece ja prislonim noz na kljeste od kocnica i gurnem u disk i tako ja skinem sve moguce ivice (gornju i donju)na prednji diskovi.
 
Tako je najbolje radi sam sta znas , a sta neznas to se raspitaj. Ja za tehnicki ovde u CH sam obradjujem diskove. Ustvari samo im skinem ivicu . Uzmen noz od struga i drzim ga u ruku , a auto ubacim u 1vu ili 2gu .Dok se disk okrece ja prislonim noz na kljeste od kocnica i gurnem u disk i tako ja skinem sve moguce ivice (gornju i donju)na prednji diskovi.
Ovo u nikad ovako............
 
Ne zezaj me . Ja to vec godinamas radim. OK pazis da ti disk ne povuce noz i da se nedajboze desi neka nesreca npr. povredis ruku.
 
ovo su moja prevozna sredstva, kao sto se i vidi na slici bela limuzina mi mnogo draza od karavana, malo je udobnija-utegnutija i 20ks vise! obe benzinjare i 2001god. al sa karavankom vise prelazim jer ima plin, do duse holandski, nije bas neki, al je jeftinija malo voznja...

attachment.php

attachment.php

attachment.php


2,0ide 140ks
 
Francuski dizel je mnogo dobar motor. Lepi ti automobili.

---------- Poruka napisana u 15:06 ---------- Prethodna poruka je at 15:04 ----------

Ja ne kazem da je moj nacin obrade diskova pametan , ali uvek mi na tehnicki auto prolazio.
 
Tako je najbolje radi sam sta znas , a sta neznas to se raspitaj. Ja za tehnicki ovde u CH sam obradjujem diskove. Ustvari samo im skinem ivicu . Uzmen noz od struga i drzim ga u ruku , a auto ubacim u 1vu ili 2gu .Dok se disk okrece ja prislonim noz na kljeste od kocnica i gurnem u disk i tako ja skinem sve moguce ivice (gornju i donju)na prednji diskovi.

Hmmm...Ovo bi bilo zanimljivo videti...
 
dragane@ napisao sam da su obe benzinjare. bela limuzina 2.0 16v IDE oznaka za ovu verziju motora koja je radjena za englesko trziste, francuski dizel ima oznaku (dci)
peto@ na tih 140kmh dodas jos 100kmh :))) nisam uspeo da uvelicam sliku al mi se cini da je komentar na cep od plina, e to je predhodni vlasnik pokusao da ugradi plin, ali nije uspeo, navodno nestalo mu je para, al sam ja kasnije saznao da je u tu verziju motora nepouzdano ugraditi plinski uredjaj, a serviser verovtno nije obratio paznju na ovu oznaku (IDE) jer ima jos jedna verzija ovog motora 2.0 16v, a razlika u ova dva morora je u glavama i postavljenim brizgaljkama benzina, na IDE je to direkt u komoru sagorevanja a na ovaj klasican je to na usisnoj grani...lik koji je trebao da mi ugradi plin mi to objasnio i kaze mi da je ovaj IDE mnogo zilaviji motor, a imao je oba...malo sam razvezo jbg.

sivi je karavan 1.8 16v 120ks iuopste mi se nesvidja kako ide jos + plin. pogotovo kad izadjem iz ovog sto IDE :))
N.A i ti si dobio odgovor :)
 
Ime hvala na odgovoru . Ja vidim da nesto ne stima na moj dizel to IDE . Ja imam malo problema u citanju. A ovi jedva cekaju da se smeju. medjutim vidim da na ovaj forum ima mnogo inteligentan i razuman narod. Jos jednom Pozdrav.
 
Moje masine su:
1. Jeep Patriot 2.0 CRD Sport 140 ks..dizelas...kupljen nov 2008 god. i ima 10 000 km
2. Reno fluence 1.6 benzinac...kupljen prosle godine kupljen nov i ima 1500 km
3. Opel Vektra "B" 1997 god. 2.0 TDI 16v.....ima 160 000 km
4. Kamion IVECO Daily 1996 god. i ima 30 000 km
Slike ce biti za neki dan....pozz......
 
Nazad
Vrh