Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam još u septembru kupio Renault Lagunu 1.6 16v
sgjvcx.jpg
[/IMG]
mcertk.jpg
[/IMG]


sa ovoliko kilometara

fp14yb.jpg
[/IMG]
 
Evo jos par reči o sorentu, kupio sam od prvog vlasnika, prešao 125000, manuelni menjač, 140ks, potrošnja od 10-13 l evro dizela, ima reduktor, od opreme sve sem kože, (navigacija, parking senzori, kamera za voznju u nazad, digitalna klima, el. podesiva sedišta, webasto, putni računar, tempomat, senzori za kišu, 8 alu felni, i još mnogo toga)
 
@Attila

Kakvi su utisci o Laguni ja već neko vreme merkam takav auto, interesuje me potrošnja i kako vuče taj motor, čuo sam da je slab za toliki auto šta ti kažeš?
 
Aleksa koliko je kostao ? Ako nije tajna. U Kia i u Hjundaji cinimi se da stavljaju iste motore. Meni je slabiji motor 2000cm3 i oko 100komja
 
Nije tajna, koštao me je 9200e + oko 750e prevod i registracija. A za motore stvarno ne znam.
 
@Attila

Kakvi su utisci o Laguni ja već neko vreme merkam takav auto, interesuje me potrošnja i kako vuče taj motor, čuo sam da je slab za toliki auto šta ti kažeš?



Da ne bude da ga hvalim jer je meni sve jedno koji ćeš uzeti. Ja sam ga platio 3500e 2001god ima 79kw(106ks) ide dosta dobro bar po meni ne mogu da kažem da se lepi za sedište kad daš gas ali dosta lepo ide do sad sam ga vozio do 190km/h ali bilo je još gasa ima ugrađen fabrički plin sekventni. Plina troši oko 9,5-10lit a benzina 8-8,5lit. Ja lično sam zadovoljan jer od ove novije generacije od svakog proizvođača idu dosta dobro ali ako gledaš opremu najviše nudi a najniža cena ako ga upoređuješ sa automobilima iste klase mi smo gledali passata5.5 i ovog ali ovaj je puno komotniji i udobniji. Pitaj ako te još nešto interesuje.
 
Tata i ja hoćemo da kupimo Lagunu ali neznamo koja je bolja da li 1.8 ili 1.6, pa ja sad prikupljam utiske od vlasnika ova dva modela da vidim šta je za moje potrebe najbolje.A što se tiče udobnosti i kvaliteta to je provereno i znam da je sve vrhunski, kažem jedina mi je dilema motor.U svakom slučaju hvala na informaciji!
 
Sremac kupi francuza dizel ili japanca benzin i nema sta da se mislis. Nikako obrnuto.


Aleksa mene je jedan svajcarac nagovorio da kupim Hjundaju , jer ja sam se njemu pozalio da ocu da kupim Mercedes ML. On mi reko da je bolji Hjundaji zbog niz razloga . I mogu ti reci da je bio u pravu. Prvi razlog je cena i ....
 
Tast mi ovde drzao garazu i iz iskustva mi to reko , a i svi ostali ovde u CH misle tako. Japanci nisu tako dobro razvili Dizel motor kao F,D,I.
 
Moj Fiat Bravo 1.2 16V sa 80KS i posle predjenih 67.000km za tri godine (60.000 je presao za prve dvije) ide bez mane i dan-danas. Nepoderiva italijanska mašina, svaka im čast na ovom motoru, zaista mu nema ravnog.

JEste to ali je sigurna (ako mislimo na ovaj noviji model). Dva poznanika su imala jako teške udese sa lagunom, jedan pored Bijeljine a drugi u Tuzli. Prvi se prevrnuo 15-16 puta, išao je oko 200km/h u preticanju, udario kola koja je preticao i sletio s puta te se prevrtao preko njive. Kola su bila bukvalno samljevena, i on je imao lomova ali ga je ono brdo airbagova spasilo.

Drugi je zaspao pri oko 80-90km/h i udario u kamion, srećom ne frontalno već sa strane. Auto je bilo bas, znači baš zdrobljeno jer su gume na kamionu uhvatile prednji kraj auta i pregazile ga, on je ima desetak lomova i oštećen pršljen u vratu ali je preživio i danas je bez posledica.
 
Zombi , sestra mi ima Bravo s tim motorom , stvarno je super motor , a tek kočnice ...
Ja sam prvi imo pogrešno mišljenje o Fiat autima , ali u zadnje vrijeme sam promjenio mišljenje , punto 2 JTD , za te pare je po meni super super izbor.
Inače što isprepada ljude sa ovim udesima :sta:
 
Francuzi su ubedljivo najudobni. Promenio sam mnogo automobila, preko 20 a omiljeni japanski automobili, pre par godina vozio sam toyotu land cruiser 96 godište i toyotu 4runer 88 godište, neuništivi su. A kiu sam uzeo pošto volim džipove a kia je izuzetno udobna i povozita, a to mi znači pošto sam vezan za putovanja. Lagune su dobre, mada mislim da je za taj auto 1.6 mali motor, 1.9 dci je ok.
 
Eto napisati ću, očekujem pljuvanje al jbg ...
U užoj obitelji:
renault espace 3 puta motor promjenjen - kupljen novi
renaul senic - turbina, elektronika 02
renaul megan - mjenjačx2, elektronika i za kraj motor... svi navedeni su dizelaši
 
Nazad
Vrh