Kada niste u traktoru, vozite

Tata i ja hoćemo da kupimo Lagunu ali neznamo koja je bolja da li 1.8 ili 1.6, pa ja sad prikupljam utiske od vlasnika ova dva modela da vidim šta je za moje potrebe najbolje.A što se tiče udobnosti i kvaliteta to je provereno i znam da je sve vrhunski, kažem jedina mi je dilema motor.U svakom slučaju hvala na informaciji!


Ja sam uzeo ovaj 1.6 zbog registracije meni kompletno izašo 21.400din jer nemam potrebu za veći motor.

1.8 neznam kakavje ali znam da više ne prave te motore kao i 2.2 a zbog čega ne znam ako te interesuje više od toga a odlučio si da hoćeš lagunu imaš "Renault forum Srbija" tamo imaš vlasnike svakakvih modela.
 
Meni je primamljiviju 1.8 zato što svaki dan putujem za Novi Sad, i ide nas uvek troje ili četvoro u autu.A za 1.9dci sam čuo dosta loše brat mi je majstor i imao je dosta tih dizela na opravci najviše stradaju PVP i dizne.Dizela niko kod nas u kući ne voli.

Ja ima Punta 1.2 8V (pravi mali zvrk s obzirom da je samo 60 ks) 2004. godište prešao je malo preko 182000, drugi sam vlasnik i osim redovnog održavanja nije ništa pipnuto.Znam da mnogi pričaju loše o Fiat vozilima, možda zbog onih starih modela, ali ja sam prezadovoljan sa ovim Puntom i neće on skoro ići iz mog dvorišta.Lagunu planiramo kao drugi auto.Mana Fiata je elektronika, ali ne da nešto zakaže pa da zbog tog stane auto, nego mu se pale kojekave bezazlene greške (kod mene za sad ništa) koje nerviraju vozače.
 
Zombi , sestra mi ima Bravo s tim motorom , stvarno je super motor , a tek kočnice ...
Ja sam prvi imo pogrešno mišljenje o Fiat autima , ali u zadnje vrijeme sam promjenio mišljenje , punto 2 JTD , za te pare je po meni super super izbor.
Inače što isprepada ljude sa ovim udesima :sta:

Ma 1.2 motor je najbolji motor kod Fiata, dok je 1.4 najgori a veliki krkan 2.0 Abarth najžeći, imao sam zadovljstvo voziti Fiat Bravo Abarth sa 170ks...to iskustvo se ne može opisati riječima.

Nisu Lagune krive za udese, pisao sam o tim udesima da bih pohvalio Lagunu jer su oba momka prezivjela a udes si bili takvi da su sanse da se prezivi bas, bas male.
 
Moj Fiat Bravo 1.2 16V sa 80KS i posle predjenih 67.000km za tri godine (60.000 je presao za prve dvije) ide bez mane i dan-danas. Nepoderiva italijanska mašina, svaka im čast na ovom motoru, zaista mu nema ravnog.

JEste to ali je sigurna (ako mislimo na ovaj noviji model). Dva poznanika su imala jako teške udese sa lagunom, jedan pored Bijeljine a drugi u Tuzli. Prvi se prevrnuo 15-16 puta, išao je oko 200km/h u preticanju, udario kola koja je preticao i sletio s puta te se prevrtao preko njive. Kola su bila bukvalno samljevena, i on je imao lomova ali ga je ono brdo airbagova spasilo.

Drugi je zaspao pri oko 80-90km/h i udario u kamion, srećom ne frontalno već sa strane. Auto je bilo bas, znači baš zdrobljeno jer su gume na kamionu uhvatile prednji kraj auta i pregazile ga, on je ima desetak lomova i oštećen pršljen u vratu ali je preživio i danas je bez posledica.


Moj ima 8 airbaga
 
Po ceni te Lagune može i odličan Passat sa benzinskim motorom da se uzme.Švaba je Švaba.

To jeste da je švaba dobar ali u laguni ima puno više opreme za bezbednost. U laguni šta je osnovna oprema to je u passatu full oprema ali ako uzimaš takav to odma diže cenu čak i 30% i ja sam bio u dilemi koji da uzmem ali kad sedneš u jedan pa u drugi odma primetiš koji je komfortniji sve stvar ukusa i ja sam bio za passata dok nisam probao ovaj
 
Daleko od toga da je Laguna loš auto ali gledajući realno za 5 godina koliko će pasti cena Lagune a koliko Passata.
 
A to.Pa ako se stručno odradi šta fali jeftinije izađe.A koliko sam viđao kola iz Engleske svaki je mnogo lepše izglesao nego neki sa "kontinenta"
 
Samo prebacivanje kod dobrog majstora je 700e pa i vise ...
Ima ujak Paju Engleza vec par godina,zver al i trosi... Inace kostao ga je oko 6500e a sad moze da dobije oko 3500-4000e tako da ni prica da Svaba nikad ne gubi...Ima ga 2-3 godine...
 
Kolega je 2008 uzeo lagunu,karavan 1.9(2003) za nekih 9500e,sada za takvu lagunu tesko moze da dobije i 4000e.
Ispade da je za 4 godine izgubila vrednost za 5500e?
Auu....
 
To je za Reno i Alfu normalna pojava.POgledaj Alfu 159 fantastičan auto, modeli 2009. koštaju najviše 11000, nov je oko 28000.
 
Svaki auto ima svoju "periodu" u kojim godinama mu pada cena.
Sve u svemu pasat star 20 godina i neki reno u toj klasi identicnog stanja i opreme razlika je oko 500-1000e u ceni,a novi su skoro iste cene zapravo je VW skuplji,pa treba znati kad kupiti Reno ili VW da bi sto manje izgubio.
 
Nazad
Vrh