Kada niste u traktoru, vozite

Ovde u CH ne ma zezanja . Evo taj parking gde je moj auto parkiran. Taj parking koristi moja zena i placamo ga 100chf mesecno 80e. A toloko je mali da kad se parkiramo treba da pazimo kako , jer nema dovoljno mesta da otvorimo vrata i da izadjemo iz auta.
 
Ne znam odakle takva zaljubljenost u Nemacko, kad je vise nego ocigledno da nije sve bas tako kvalitetno. Zakacio sam nesto malo kraj 90-tih, kad se vozilo svasta za male pare. Kroz moje neko blize drustvo je proslo dosta automobila, mozda nekih 50 tak, i samo cu vam reci, da od nas 10-tak, apsolutno niko ali bas niko, nikad vise u zivotu nije ni pokusao da sedne u neko VW vozilo. Tako da to danas niko od nas i nema. Vozili su golfovi 3 i 4, pasati, sve je to odbaceno iz raznoraznih razloga. Audi 4-ke i pre toga jaje, su isto bili prepuni problema, sa 6-cama su uglavnom svi bili zadovoljni. Naravno 8-ca je uvek vrh. Mercedesi su bili treci otpozadi, i neki su se pokazali dobri, a neki ne. Moj ljubimac je S sa onim dizel motorm od 170 ks. Najbolje se pokazao BMW. Ukupno govoreci za pare koje trazi VW, mozes voziti dosta boljih automobila. Danas su VW tek skupi i ne opravdavaju cenu.
Ne znam za vas i vasa iskustva ( citaj,svako ima svoje misljenje) ali se: moj cale,stric i ja kunemo se u WV.Stric je letos dosao iz D passatom koji je presao 400.000 km bez generalne i nije ni osetijeo toliki put.MOji su vozili golfa1 i 2 i bili su prezadovoljni.Sad vozimo SEAT IBIZU 1.9 TDI 110 ks.za one kiji ne znaju u nutra je WV motor,taj auto za ovih 6 godina sto je kod nas nije imao ni jedan kvar,moze da izvuce 210km/h a od dotatne opreme ima sve sem koze sto bi znacilo full.Ja mislim da mnogo gresis,pozdrav.
 
Ja mislim da su neki upoznati sa problemom na vw motorima a to je ona kajla na radilici što zna preskočiti tako se ne promijeni na vrijeme i stavi novi šaraf. Uglavnom moj golf 3 1.9 TD ( 93 god ) prešao je s tim motorom debelo preko 400 000 km bez otvaranje motora , majstor kada je radio zadnji servis ( zupčasti remen, remenica, španer ) nije stavio novu remenicu i šaraf , vozio sam se neko vrijeme onda je prekočio zupčasti i posavijao ventile. Sranje živo, onda sam imao muke i probleme. Pa na kraju sam napravio polugeneralku, ali nažalost bio sam brzopletan i nisam pazio, kada sam vraćao karter nazad nisam zategao čep na karteru i iscurilo mi ulje u vožnji, ja nisam skontao lampicu od ulja... dalje nemoram reči šta je bilo. Ovaj put klip puko, klipnjača se savinila, radilica dobila, sjedište ventila puko...

Onda sam na kraju stavio novi motor od golfa 3 1.9 TDI afn ( ali smo prepravili staru bosch pumpu, prebacili od TDI-ia neke dijelove ) ostavio sam staru turbinu, i tako sada ima TD ali sa direktnim ubrizgavanjem ... ( nisam htio TDI jer nismo imali vremena instalacije, čitač koda, kompjuter, ponteciometar gasa prebacivati u moj )

Ali zato nema da na TDI-iu preskoči zupčasti.... vw ima jako dobro motore, vrlo dobre..
A to što je on tvrd, neudoban i tako.. Jbg nemožeš i ovce i novce.. Nemože ti biti sve savršeno na autu..
 
ja sam vozio i vozim mercedese imao sam e klasu 200cdi koji je bio presao 650000hiljada km taxi verzija inace auto je bio 2002god od servisa do servisa nije dosipano ulje

---------- Poruka napisana u 21:21 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

mana mu je samo sto ima 2200cm3
 
ja sam vozio i vozim mercedese imao sam e klasu 200cdi koji je bio presao 650000hiljada km taxi verzija inace auto je bio 2002god od servisa do servisa nije dosipano ulje

---------- Poruka napisana u 21:21 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

mana mu je samo sto ima 2200cm3

prava sitnica...
 
vecina ostalih nemackih proizvodjaca takodje i japanskih predje 400.000 km uz normalno odrzavanje bez problema
 
in5207.jpg
 
da prvo ispoštujem temu: kad nisam u traktoru vozim Audi 100 c4 i Yamaha virago 535... A hteo bih da kažem i ja moje mišljenje o švapskim autima ; ovaj moj audi je '91 godište i imam na njemu 351.000km ,malo trošucka ulje al me ne iznenadjuje na tu kilometražu i ne znam šta bi trebalo da se desi da mi padne na pamet da ga promenim :cool: pre njega sam imao audi 80 jaje i da se nisam tumbao s njim,verovatno bi ga i dan danas vozio.
 
Nazad
Vrh