Kada niste u traktoru, vozite

Барбула, то зависи од брзине. Ако се добро сећам у граду (значи до 50 км на сат) је 2 секунде, 3 је до 80 на сат а на аутопуту 4, бар мислим. Али то је то што сам написао само преведено у време.
Момо, добија се време/простор да се реагује да не би дошло до судара. Шта ако тај испред закочи нагло а ти који си близу њега немаш времена да кочиш?
Milan je vec odgovorio, 3 sekunde su 3 sekune sto veca brzina vece je rastojanje u metrima,
 
Барбула, то зависи од брзине. Ако се добро сећам у граду (значи до 50 км на сат) је 2 секунде, 3 је до 80 на сат а на аутопуту 4, бар мислим. Али то је то што сам написао само преведено у време.
Момо, добија се време/простор да се реагује да не би дошло до судара. Шта ако тај испред закочи нагло а ти који си близу њега немаш времена да кочиш?
Ne , pitao sam , sta se dobije kad se NE drzi rastojanje
 
Trenutno u kući imam dva probna vozača, jednog punoletnog i jednog maloletnog.
Ništa nije loše što je zakon predvideo, a to zabrana voznje noću uopše nije loše. Samo da se valjano kontroliše, u poslednjih 3 godine mnogo je bilo smrtnih ishoda baš probnih vozača posle 23 h.
 
Pre 5 dan ispred moje kuce se neka deca zesce slupala, nisko su leteli pa udare jedan auto od pozadi koji sleti sa puta u njivu a oni se prevrnu na krov i tako na krovu se klizali po asfaltu 200m i zaustave se kod komsije u ogradu, inace to je treca saobracajka na istom mestu za zadnja 3 meseca
 
Pravac izmedju dve krivine a dolja pa se zadrzava voda

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ima i do prirodne nadarenosti , pogotovo kod zena se to da primjetiti . Vecina nema smisla za voznju a poneke voze kao muski , i nema veze sa iskustvom
 
Čovek nije ni svestan šta sve može da mu se dogodi u saobraćaju dok ne predje brdo kilometara.One priče ja imam dozvolu 20god,a iza sebe jedva dva mala servisa ti su najopasniji.Voze samo po gradu i čim izadju na otvoreno to je bomba na putu.
 
Dozvola je samo da si legalan,a treba puno km da se dobije vozač :)
Slazem se, i ne samo kilometara moze neko da se navoza autoputem a da ne ume da se ukljuci u kruzni tok. Treba proci kroz razne situacije, treba i najebati.. Ja sam drasticno promenio stil voznje u odnosu na pre 10 godina, shvati se vremenom da koliko god zuris ne dobijes nista, na zalost neki to ne docekaju..
 
Mene voznja na autoputu opusta i zajebancija je u odnsu na grad gde moram da pazim na svakojake budale koje me seku, bicikliste koji sa trotoara iskacu pred kola i slicno.
Juce i danas 2 kretena zalicu preko pruge prestorjili se za desno a ne za kruzni tok pa me seku, uskacu bez migavca samo sto me ne zakace.
 
Mene pre par dana na nekoj uzbrdici obilazi punto i ulece u makazice.. A ja idem oko 60 kmh a na toj deonici je ogranicenje 50. On zajunio da obidje a nema snage, da nisam kocio pitanje sta bi bilo, kad sam pogledao na sat smanjio sam do 32kmh.. Generalno ne idem tu nikad mnogo vise od 50, zna radar da se nacrta jer je van naseljenog mesta pa ljudi zalecu a ima znak za ogranicenje na 50..
 
Opušta te vožnja autoputem?
Miksane, pa koja ti je najduža vožnja autoputem?
Jesi probao nekad u komadu sprašiti jedno 'iljadu km?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
ja ga zgazio bio do Austrije u komadu,deda trebao nesto da ide kod lekara i kaze ujutru idemo.. ja ga nagario ali sve po propisu,kroz Madjarsku mozes i brze malo dosadan onaj njihov autoput.. on mi prica price ja vozim i bilo mi zanimljivo,tako sam ga vozio vise puta samo mi kaze e moram da idem jer hoces da me vozis

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
U komadu sam vozio jednom po gradu od 7 ujutru pa oko 14h otiso za bg i nazad.

Jednom sam vozio od 11h do sledeceg dana do 9h ujutru skoro bez pauze sve po gradu (nova godina, nisam siguran za kilometrazu zaboravio sam). To je bio napor.

Iljadarku nisam spicio u komadu nikada.
 
nije zanimljivo kad sve idealno,bolje da ima preglobice kao kod nas pa moras da se majes malo sa volanom

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh